Halitomin, suplement diety, 30 tabletek do ssania

Suplement diety zawiera wyciąg z ziela tymianku, który odświeża oddech.

Dostępny
10,79

O produkcie: Halitomin, suplement diety, 30 tabletek do ssania

100002408

Opis

Suplement diety przeznaczony dla osób, które chcą pokonać problem nieświeżego oddechu

Właściwości

Halitomin to suplement diety dla osób dorosłych. Występuje w postaci pastylek do ssania o właściwościach odświeżających oddech. Składniki produktu Halitomin przy regularnym stosowaniu pomagają utrzymać świeży oddech na dłużej oraz pozostawiają przyjemne uczucie świeżości w ustach. Zawarty w produkcie Halitomin wyciąg z ziela tymianku odświeża oddech, a mentol powoduje przyjemne uczucie w jamie ustnej i gardle. Odświeżające pastylki do ssania mogą stosować osoby doświadczające nieświeżego oddechu, który wynika z różnych przyczyn, na przykład w wyniku zmniejszonej produkcji śliny, spożycia niektórych pokarmów i napojów czy kamieni migdałkowych.

Na co działa Halitomin?

Właściwości suplementu diety wynikają z naturalnego działania zawartych w nim składników aktywnych. To wyciąg z ziela tymianku, który przeciwdziała infekcjom jamy ustnej i zapewnia świeży oddech, a także mentol – środek odświeżający, a także lekko wychładzający i znieczulający, który zapewnia przyjemne uczucie wewnątrz jamy ustnej. Tymianek i mentol mają dodatkowo właściwości łagodzące dolegliwości układu pokarmowego, takie jak niestrawność, które mogą stanowić przyczynę nieświeżego oddechu.

Czy Halitomin jest skuteczny?

Regularne stosowanie suplementu diety Halitomin przyczynia się do poprawy świeżości oddechu, zapewniając dłuższe uczucie świeżości w ustach. To rezultat zastosowanych składników: wyciągu z ziela tymianku oraz mentolu. Preparat zawiera także cynk w postaci glukonianu – jony cynku wchodzą w reakcje z lotnymi związkami siarki, które stanowią przyczynę nieświeżego oddechu.

Jak stosować Halitomin?

Producent zaleca stosowanie do 3 tabletek suplementu diety Halitomin w ciągu dnia. Po zażyciu pastylki do ssania należy nie jeść i nie pić przez kolejne 30 minut. Aby wspierać zdrowie jamy ustnej i układu trawiennego, należy równolegle zadbać o zbilansowaną dietę i zdrowy tryb życia. Halitomin nie stanowi ich zamiennika. Nie należy przekraczać maksymalnego dawkowania suplementu diety, ponieważ może mieć on działanie przeczyszczające. Nie powinno się stosować pastylek w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z ich składników. Należy mieć na uwadze, że preparat zawiera fenyloalaninę – organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów egzogennych, którego nie mogą spożywać osoby chore na fenyloketonurię.

Czy Halitomin jest szkodliwy?

Nie, prawidłowo stosowany suplement diety nie jest szkodliwy dla zdrowia. Ma wpływ jedynie na świeżość oddechu, nie powodując innych skutków ubocznych.


Tabela

Składnik 1 tabletka do ssania 2 tabletki do ssania 3 tabletki do ssania
Wyciąg z ziela tymianku 1 mg 2 mg 3 mg
Cynk (w postaci glukonianu) 5 mg (50 %*) 10 mg (100 %*) 15 mg (150 %*)
Mentol 6 mg 12 mg 18 mg
* % Zalecanego Dziennego SpożyciaZawiera źródło fenyloalaniny.

Skład

Składniki: substancje słodzące: sorbitole oraz ksylitol, substancja wypełniająca: fosforany wapnia, glukonian cynku, substancja glazurująca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancja glazurująca: talk, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, mentol, substancja wypełniająca: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancja słodząca: aspartam, wyciąg z ziela tymianku, substancje słodzące: sukraloza, acesulfam K oraz sacharyny

Jak stosować

Tabletki do ssania. Po zastosowaniu należy powstrzymać się od jedzenia i picia przez 30 minut.

Dzienne spożycie

Dorośli: Do 3 tabletek do ssania dziennie.

Przeznaczenie

Dla osób borykających się z problemem nieświeżego oddechu.

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania i ostrzeżenia:
Uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie stosować u osób chorych na fenyloketonurię.
Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

30 tabletek do ssania ( masy netto nie podano na opakowaniu )

Dystrybutor

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. ul. Partyzancka 133/151 95-200 Pabianice

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.