Hascoderm Lipożel, liposomalny żel do skóry trądzikowej, 30 g

Żelowy krem do skóry twarzy ze skłonnością do trądziku i przebarwień.

Dostępny
43,39

O produkcie: Hascoderm Lipożel, liposomalny żel do skóry trądzikowej, 30 g

100002420

Opis

Hascoderm Lipożel jest żelem przeznaczonym do specjalistycznej pielęgnacji skóry ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami.

Właściwości

Hascoderm Lipożel przeznaczony jest do pielęgnacji skóry trądzikowej i z przebarwieniami. Preparat ma lekką żelową konsystencję, przez co łatwo się nakłada. Nadaje się również pod makijaż. Produkt można stosować na zmiany skórne twarzy, szyi, pleców i klatki piersiowej. Żele i kremy na trądzik warto stosować w połączeniu z innymi specjalistycznymi preparatami do pielęgnacji cery tłustej, łojotokowej i z przebarwieniami.

Na co pomaga Hascoderm Lipożel?

Preparat zawiera w swoim składzie kwas azelainowy, który wykazuje działanie antybakteryjne i rozjaśniające. Fosfolipidowe mikrocząsteczki uwalniają substancję czynną dopiero w głębszych warstwach skóry, co zwiększa skuteczność działania. Składniki żelu rozjaśniają przebarwienia związane z trądzikiem i pigmentacyjnie, co związane jest z hamowaniem aktywności komórek barwnikowych. Dzięki temu koloryt skóry jest wyrównany. Składniki preparatu wykazują działanie nawilżające, co niweluje uczucie wysuszenia i nieprzyjemnego ściągania. Ponadto zmniejszają liczbę mikrozaskórników i regulują proces rogowacenia naskórka.

W składzie produktu nie ma barwników, substancji zapachowych ani konserwantów. Zmniejsza to ryzyko pojawienia się nadwrażliwości. Producentem Hascoderm Lipożel jest marka HASCO-Lek S.A.

Jak stosować Hascoderm Lipożel?

Preparat należy nakładać na uprzednio oczyszczoną i osuszoną skórę. Niewielką ilość żelu nanieść na zmiany trądzikowe lub pigmentacyjne, a następnie wmasować. W przypadku dostania się preparatu do oczu przemyć dużą ilością wody. Preparat kosmetyczny należy stosować 2 razy dziennie.

Czy Hascoderm Lipożel mogą stosować dzieci i młodzież?

Stosowanie preparatu u dzieci i młodzieży należy skonsultować z dermatologiem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hascoderm Lipożel?

Preparat kosmetyczny Hascoderm Lipożel przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Po pojawieniu się reakcji alergicznych natychmiast przerwać stosowanie produktu i skonsultować się z lekarzem. W sezonie letnim stosowanie preparatu powinno się łączyć z nakładaniem na skórę kremów przeciwsłonecznych z wysokimi filtrami UVA i UVB.


Skład INCI

Aqua, Propylene Glycol, Azelaic Acid, Dimethicone, Carbomer, Sodium Hydroxide, Lecithin, Disodium EDTA.

Jak stosować

Po oczyszczeniu skóry dowolnym preparatem oczyszczającym nałożyć niewielką ilość żelu w miejscu zmian trądzikowych lub przebarwień i delikatnie wmasować.

Przeznaczenie

Preparat polecany jest do skóry tłustej, łojotokowej ze zmianami trądzikowymi, wymagającej specjalistycznej pielęgnacji kosmetycznej.

Pojemność

30 g

Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A., 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E

Producent

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.