Herbion na kaszel, syrop, 150 ml

Dostępny
12,81

O produkcie

100017511

Herbion na kaszel zawiera wyciąg gęsty z płucnicy islandzkiej. Wyciąg z płucnicy islandzkiej zawiera duże ilości substancji kleistych, które pokrywają, chronią i nawilżają błony śluzowe jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienie i suchy kaszel

Działanie

Lek Herbion na kaszel jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny łagodzący podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła oraz towarzyszący im kaszel.

Wskazania

Wskazania produktu opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy nie ustępują w czasie stosowania leku lub występują działania niepożądane, niewymienione w ulotce.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na wyciąg z płucnicy islandzkiej lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

Ostrzeżenia i środki ostrożności

-W przypadku trudności z oddychaniem,gorączki, przewlekłego kaszlu, ropnej plwociny lub podbarwionej krwią, należy skontaktować się z lekarzem.
-Jeśli stan pacjenta nie ulegnie poprawie w ciągu 7 dni przyjmowania leku lub objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.
-Nie zaleca się stosowania u pacjentów z chorobą wrzodową.

Stosowanie leku u dzieci

Dzieci i młodzież w wieku od10 do 16 lat:10 ml syropu (2 łyżeczki miarowe) cztery razy na dobę.

Dzieci w wieku od 4 do 9 lat:5 ml syropu (1 łyżeczka miarowa) cztery razy na dobę.

Dzieci w wieku poniżej4 lat:wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej2,5 ml syropu (½ łyżeczki miarowej) do czterech razy na dobę.

Dzieci, które nie ukończyły 1 roku życia: Nie stosować.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Nie zaobserwowano wpływu leku Herbion na kaszel na działanie innych leków. Ze względu na działanie powlekające, lek może opóźniać wchłanianie innych leków. Dlatego zaleca się zachowanie przerwy od 30 do 60 minut między przyjmowaniem syropu a inny lekami.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Herbion na kaszel nie jest zalecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią ze względu na niewystarczające dane dotyczące jego zastosowania u tych pacjentek

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 16 lat:15 ml syropu (3 łyżeczki miarowe) cztery razy na dobę.

Skutki uboczne

Częstość nieznana:
-alergiczne reakcje skórne w postaci świądu, zaczerwienienia skóry lub trudności z oddychaniem.

Skład

-1 ml syropu zawiera 6 mg gęstego wyciągu z płucnicy islandzkiej (Cetraria islandica(L.) Achariuss.l., tallus)(16-18:1), co odpowiada 96–108 mg płucnicy islandzkiej.Ekstrahent: woda oczyszczona.

-Pozostałe składnikito: płynny (niekrystalizujący) sorbitol (E420), guma ksantanowa (E415), benzoesan sodu (E211), kwas cytrynowy (E330) oraz aromat cytrynowy.

Producent

KRKA
Równoległa 5
Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.