Hexagyn Duo, globulki dopochwowe, 10 globulek po 2 g każda

Wyrób medyczny w postaci globulek dopochwowych z kwasem hialuronowym.

Dostępny
23,15

Alternatywa od Dr. Maxa

Wyrób medyczny globulki dopochwowe z kwasami hialuronowym i mlekowym.

O produkcie: Hexagyn Duo, globulki dopochwowe, 10 globulek po 2 g każda

100002489

Opis

Hexagyn Duo globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym i kwasem mlekowym.


Właściwości

Wyrób medyczny Hexagyn Duo ma postać globulek dopochwowych zawierających składniki pomocne w zachowaniu naturalnej ochrony okolic intymnych. W formule produktu znajdują się m.in. kwas mlekowy, sól sodowa kwasu hialuronowego, polikarbofil, olej z drzewa herbacianego i fosfatydylocholina. Kwas hialuronowy i kwas mlekowy pomagają w usunięciu objawów wynikających z braku równowagi w uwodnieniu oraz zaburzeń pH pochwy. Substancje te wpływają korzystnie na odbudowę właściwej mikroflory pochwy.

  • Kwas mlekowy występuje naturalnie w zdrowej mikroflorze pochwy. Sprzyja natychmiastowemu skorygowaniu pH i ułatwia regenerację delikatnego ekosystemu okolic intymnych.
  • Sól sodowa kwasu hialuronowego to fizjologiczna forma kwasu hialuronowego występująca naturalnie w organizmie. Sprzyja utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia.
  • Polikarbofil oddziałuje z naturalnym śluzem i może uwalniać jony H+, wpływając na obniżenie pH środowiska pochwy. Przyczynia się do zmniejszania uczucia suchości i dyskomfortu. Pomaga redukować ryzyko infekcji pochwy.

Wyrób medyczny Hexagyn Duo opracowano z myślą o kobietach, którym zależy na profilaktyce i wsparciu leczenia suchości pochwy o podłożu zapalnym i zakaźnym. Po globulki warto sięgnąć zwłaszcza przy podrażnieniu, pieczeniu oraz uczuciu świądu.

Jak działa Hexagyn Duo?

Składniki zawarte w globulkach dopochwowych Hexagyn Duo wspomagają odbudowę prawidłowej mikroflory bakteryjnej okolic intymnych.

Jak stosować Hexagyn Duo?

Stosuj 1 globulkę dopochwowo dziennie. Aplikuj produkt tuż przed położeniem się spać.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hexagyn Duo?

Zrezygnuj ze stosowania globulek Hexagyn Duo przy występowaniu zmian i ran w pochwie. Nie używaj produktu w czasie menstruacji. Wyrób medyczny nie jest odpowiedni dla kobiet wykazujących nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.

Jak długo można stosować Hexagyn Duo?

Stosuj globulki na suchość pochwy Hexagyn Duo przez 5-7 dni po zakończeni miesiączki lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Długotrwałe używanie może prowadzić do nadwrażliwości.


Skład

Jedna globulka zawiera: Kwas hialuronowy, polikarbofil, kwas mlekowy, octan tokoferolu, witaminę A, kwas 18-beta-glicyretynowy, olej z drzewa herbacianego, fosfatydylocholinę, półsyntetyczne triglicerydy.

Jak stosować

Dobrze umyć okolice pochwy;
Otworzyć opakowanie i po dokładnym umyciu rąk wyjąć jedną globulkę z blistra;
Delikatnie wprowadzić globulkę głęboko do pochwy; najlepiej w pozycji leżącej na plecach, aby nie dopuścić do niezamierzonego wysunięcia się globulki.

Dzienne spożycie

Wprowadzać do pochwy 1 globulkę na dobę – najlepiej wieczorem przed pójściem spać – przez 5–7 dni po zakończeniu cyklu miesiączkowego lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przeznaczenie

Środek wspomagający w zapobieganiu i leczeniu suchości pochwy o charakterze zapalnym i zakaźnym, w przypadku podrażnienia, pieczenia oraz świądu pochwy.

Ostrzeżenia

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Nie połykać.
Nie stosować, jeśli opakowanie zostało wcześniej otwarte lub jest uszkodzone.
Nie stosować produktu po upływie terminu ważności. Termin ważności dotyczy nieotwartego i prawidłowo przechowywanego produktu.
Nie stosować produktu w przypadku występowania zmian i ran w pochwie.
Nie stosować produktu w trakcie krwawienia miesięcznego.
Nie przekraczać sugerowanej dawki bez zasięgnięcia porady lekarskiej.
Stosowanie – szczególnie długotrwałe – może prowadzić do wystąpienia nadwrażliwości. Jeśli tak się stanie, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem w celu rozpoczęcia właściwego leczenia. Ważne jest, aby poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich działaniach niepożądanych niewymienionych w tej ulotce informacyjnej.
W ciąży, w trakcie karmienia piersią i u dzieci globulki wolno stosować wyłącznie na zalecenie lekarskie i pod bezpośrednią kontrolą lekarza. W przypadku występowania nienaruszonej błony dziewiczej należy skonsultować się z ginekologiem odnośnie metody zastosowania produktu. Wyrób przeznaczony do jednorazowego użytku. W przypadku niezamierzonego wydostania się globulki z pochwy nie należy ponownie wprowadzać jej do pochwy.

Waga

10 x 2 g

Dystrybutor

Hexanova Sp. z o.o., Pieńków 11, 05-152 Czosnów

Producent

NTC Srl. Via Luigi Razza 3

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.