Hexatiab, 10 kapsułek dopochwowych

Wyrób medyczny – kapsułki ograniczające kolonizację drobnoustrojów.

Dostępny
29,89

O produkcie: Hexatiab, 10 kapsułek dopochwowych

100002491

Opis

Hexatiab to kapsułki dopochwowe ma postać roślinnych kapsułek żelatynowych charakteryzujących się szybkim rozpuszczaniem.


Właściwości

Hexatiab to wyrób medyczny w postaci kapsułek dopochwowych, który powstał z myślą o wspomaganiu leczenia zakażeń bakteryjnych i wirusowych, zapalenia sromu i pochwy, opryszczki narządów płciowych i brodawki. 

Formuła wyrobu medycznego Hexatiab bazuje na opatentowanej formie srebra TIAB — mieszance składników powstałej w oparciu o jednowartościowe jony srebra związane kowalencyjne z dwutlenkiem tytanu. Skład produktu wzbogacono o kwas hialuronowy wspierający nawodnienie i regenerację ścian pochwy. W recepturze znajduje się też wyciąg z aloesu o właściwościach łagodzących, kojących i nawilżających. Składniki zawarte w kapsułkach dopochwowych Hexatiab:

  • wspierają ochronę pochwy przed patogennymi bakteriami;
  • pomagają ograniczać kolonizację szkodliwych mikroorganizmów w miejscu aplikacji, tworząc lepsze warunki do przywrócenia i utrzymania naturalnej fizjologii tkanek;
  • wspomagają leczenie zmian poporodowych;
  • przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia nawrotów opryszczki pospolitej typu 2 (HSV-2).

W globulkach dopochwowych zastosowano formę srebra, która jako jedyna jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników*.

Jak działa Hexatiab?

Składniki zawarte w kapsułkach dopochwowych Hexatiab wspomagają proces leczenia infekcji bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych. Ponadto stanowią innowacyjne zabezpieczenie dla okolic intymnych przed rozwojem patogennych mikroorganizmów.

Jak stosować Hexatiab?

Kapsułki Hexatiab stosuje się podobnie jak globulki na suchość pochwy. Przed aplikacją produktu dokładnie umyj ręce i zewnętrzne narządy płciowe. Później palcem wskazującym włóż kapsułkę głęboko do pochwy. Stosuj 1 kapsułkę 1 raz dziennie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hexatiab?

Zrezygnuj ze stosowania kapsułek dopochwowych, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.

Jak długo można stosować Hexatiab?

Stosuj kapsułki dopochwowe przez 7 dni. Nie przerywaj kuracji nawet po ustąpieniu objawów.

*https://hexatiab.pl/


Skład

TIAB (nanokrystaliczny dwutlenek tytanu z kowalencyjnie związanymi jednowartościowymi jonami srebra), hialuronian sodu, wyciąg z aloesu (Aloe barbadensis), kopolimer PA/VA, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, krzemionka.

Jak stosować

Przed użyciem dokładnie umyć zewnętrzne narządy płciowe.
Wprowadzić kapsułkę głęboko do pochwy.
Stosować jedną kapsułkę raz dziennie przez co najmniej siedem dni.
HEXATIAB kapsułki dopochwowe należy stosować po wystąpieniu pierwszych objawów (swędzenie, pieczenie, dyskomfort itp.), zanim pojawią się aktywne zmiany (zaczerwienienie, pęcherze, owrzodzenia). Nie ma konieczności zachowania przerwy między leczeniem miejscowym a stosowaniem tego wyrobu medycznego.
Przed użyciem produktu należy dokładnie umyć ręce.

Przeznaczenie

Wyrób medyczny działający wspomagająco w zapobieganiu nawrotom zakażenia wirusem herpes simplex 2 (HSV-2) w leczeniu zakażeń bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych, takich jak kandydoza, brodawki narządów płciowych oraz wspomagająco w leczeniu zmian poporodowych.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku stwierdzonej wcześniej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.
Ten produkt nie jest środkiem plemnikobójczym ani środkiem antykoncepcyjnym.
Chronić przed wilgocią i źródłami ciepła.
Produkt wystawiony na działanie promieni słonecznych może przybrać żółtawy odcień, co nie ma wpływu na jego działanie ani okres trwałości produktu.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Możliwe skutki uboczne

Przerwać leczenie w przypadku wystąpienia nieprawidłowych odczynów skórnych.

Dystrybutor

Hexanova Sp. z o.o., Pieńków 11, 05-152 Czosnów

Producent

M TECH Italia Srl

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.