Hialeye Duo, krople do oczu, 10 ml

Wyrób medyczny do oczu, który zawiera tehalozę oraz hialuronian sodu.

Dostępny
35,33

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Hialeye Duo, krople do oczu, 10 ml

100016676

Opis

Hialeye Duo są to intensywnie nawilżające krople do oczu, zapewniają natychmiastową ulgę i długotrwałe działanie nawilżające.

Właściwości

Hialeye Duo to jałowe krople do oczu, których skład bazuje na 2,0% trehalozy i 0,25% hialuronianu sodu. Powstały z myślą o łagodzeniu umiarkowanych i zaawansowanych symptomów towarzyszących zespołowi suchego oka — swędzenia, pieczenia, podrażnienia, zaburzeń ostrości widzenia, uczucia ciała stałego w oku.

Objawy te często nasilają się pod wpływem drażniących czynników środowiskowych, np. gdy na oczy oddziałuje suche powietrze, wiatr, dym, nadmierne światło czy zanieczyszczone powietrze. Dyskomfort pod powiekami może pojawiać się również po wielu godzinach spędzonych przed komputerem, a także po zabiegach okulistycznych. Do rozwinięcia się symptomów suchego oka predysponuje również wiek, stosowanie niektórych leków i noszenie soczewek kontaktowych.

  • Trehaloza to disacharyd będący składnikiem diety wielu gatunków roślin i zwierząt. Wykazuje wiele korzystnych cech i pomaga zapobiegać odwodnieniu. Dzięki właściwościom cytoprotekcyjnym wspiera też naturalną reakcję organizmów na niekorzystne czynniki, np. stres oksydacyjny, wysoką temperaturę czy substancje toksyczne. W przypadku oka przyczynia się do zahamowania aktywności prozapalnej i przywrócenia optymalnej równowagi antyoksydacyjnej. Redukuje nieodwracalne zmiany struktur komórkowych, jakie mają miejsce w zespole suchego oka. Może też skracać czas gojenia się nabłonka rogówki.
  • Hialuronian (kwas hialuronowy) to glikozaminoglikan występujący naturalnie w całym organizmie, a także w strukturach oczu i w łzach o prawidłowym składzie. Wspiera działanie nawilżające i ochronne. Pomaga zabezpieczać przed stresem oksydacyjnym i wspomaga proces gojenia ran. Kwas hialuronowy w kroplach do oczu Hialeye Duo ma dużą masę cząsteczkową. Dzięki temu zapewnia odpowiednie właściwości ochronne i przeciwzapalne. Przyczynia się do zmniejszenia ryzyka uszkodzenia nabłonka i wystąpienia stanu zapalnego oka. Co ważnie, nie powoduje nadmiernej lepkości filmu łzawego i zaburzeń ostrości widzenia.

Produkt Hialeye Duo nie zawiera środków konserwujących, alkoholu, boranów, oleju mineralnego ani materiałów pochodzenia zwierzęcego. Ma neutralne pH.

Jak stosować Hialeye Duo?

Stosuj 1-2 krople preparatu Hialeye Duo do każdego oka 1-3 razy dziennie. Częstotliwość używania dopasuj do własnych potrzeb.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hialeye Duo?

Zrezygnuj ze stosowania produktu Hialeye Duo, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.

Czy Hialeye Duo może mieć skutki uboczne?

Po zastosowaniu produktu Hialeye Duo mogą pojawić się chwilowe zaburzenia ostrości widzenia.


Skład

2,0% trehalozy, 0,25% hialuronianu sodu w jałowym izotonicznym roztworze z małą zawartością buforu fosforanowego.

Jak stosowaćDzienne spożycie

Porcja produktu zalecana w ciągu dnia: 1-2 krople do każdego oka, 1-3 razy dziennie.


Waga

Masa/objętość netto: 10 ml

Dystrybutor

ADAMED PHARMA S.A.

Producent

Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.