Hialeye Free 0,2%, krople do oczu, 10 ml

Łagodzące suchość oka krople do oczu - nie zawierają konserwantów.

Dostępny
19,60

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Hialeye Free 0,2%, krople do oczu, 10 ml

100011989

Opis

Nawilżające krople do oczu bez konserwantów.

Właściwości

znajduje się w innowacyjnym opakowaniu ze specjalnie opracowanym dozownikiem wielokrotnego użytku (ang. Ophthalmic Squeeze Dispenser — zakraplacz OSD). Dzięki temu preparat Hialeye Free, mimo braku zawartości konserwantów, jest odpowiednio chroniony przed potencjalnie szkodliwymi bakteriami i pozostaje sterylny przez 6 miesięcy od momentu otwarcia. Co ważne, nie wywołuje podrażnień i jest bardzo dobrze tolerowany.

Hialuronian sodu (kwas hialuronowy) ma wysoką masę cząsteczkową i pozyskuje się go w procesie syntezy biotechnologicznej. Z uwagi na swoje właściwości pomaga w utrzymaniu komfortu powierzchniowego struktur gałki ocznej. Wspiera właściwe:

  • nawilżanie;
  • nawadnianie;
  • ochronę.

Jak działa Hialeye Free?

Hialuronian sodu zawarty w Hialeye Free wykazuje właściwości mukomimetyczne, mukoadezyjne i wiskoelastyczne. Dzięki temu może wpływać korzystnie na stabilność filmu łzowego.

Jak stosować Hialeye Free?

Aplikuj 1 kroplę preparatu Hialeye Free do każdego oka 2-3 razy dziennie, jednak nie dłużej niż przez 30 dni. Częstotliwość stosowania produktu dopasuj do własnych potrzeb.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hialeye Free?

Zrezygnuj ze stosowania preparatu Hialeye Free, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu. Preparat nie jest odpowiedni dla osób z ciężkim uszkodzeniem powierzchni rogówki (takim jak wyraźna erozja lub owrzodzenie rogówki).


Skład

Hialuronian sodu 0,2%, dwuzasadowy dodekahydrat fosforanu sodu, jednozasadowy monohydrat fosforanu sodu, chlorek sodu, woda.

Jak stosować

Podać do oka 1 kroplę roztworu, lekko naciskając korpus butelki.
Stosować 2-3 razy dziennie, w zależności od potrzeby.

Przeznaczenie

Krople do nawilżania oczu.

Waga

Objętość netto: 10 ml.

Dystrybutor

ADAMED PHARMA S.A.

Producent

NTC srl

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.