Honikan Kaszel, syrop, 230 g

Dostępny
23,62

O produkcie: Honikan Kaszel, syrop, 230 g

100049140

Opis

Honikan Kaszel, syrop, 230 g to wyrób medyczny dedykowany osobom zmagającym się zarówno z mokrym, jak i suchym kaszlem.


Właściwości

Wyrób medyczny Honikan Kaszel to preparat opracowany z myślą o łagodzeniu objawów kaszlu suchego i produktywnego u dzieci powyżej 12. roku życia i osób dorosłych. Formuła wyrobu medycznego Honikan Kaszel bazuje na naturalnych i starannie dobranych składnikach, które są od lat wykorzystywane w celach leczniczych. Syrop zawiera miód i innowacyjny kompleks Polisedox składający się z babki lancetowatej, prawoślazu i malwy. W recepturze preparatu Honikan Kaszel znajduje się również wyciąg z grindelli i kocanki. Skład wzbogacono o propolis i olejki eteryczne z eukaliptusa.

 • Miód pszczeli to bardzo wartościowy składnik żywieniowy, który dostarcza wielu cennych związków o właściwościach przeciwutleniających, bakteriobójczych i bakteriostatycznych. Zawiera m.in. polifenole, witaminy oraz kwas pantotenowy i foliowy. Ten naturalny słodki produkt, na którym bazuje preparat Honikan Kaszel, wytwarzają pszczoły Apis mellifera z unikalnej mieszaniny własnych wydzielin, nektaru roślin i wydalin owadów ssących żywe części roślin.
 • Babka lancetowata (Plantago lanceolata L.) to roślina zielarska wykorzystywana od setek lat jako tradycyjny środek przeciwzapalny i przeciwbakteryjny w leczeniu przewlekłego kaszlu. Jej liście są cennym źródłem flawonoidów, garbników, kwasów organicznych i związków śluzowych.
 • Prawoślaz lekarski (Althaea officinalis) zawarty w Honikan Kaszel to ziołowy produkt lecznicy używany m.in. w celu łagodzenia podrażnień śluzówki jamy ustnej i gardła wywołanych suchym kaszlem. Wykazuje właściwości osłaniające i powlekające dzięki zawartości substancji śluzowych zdolnych do tworzenia okluzyjnej warstwy ochronnej.
 • Malwa (Alce rosea L.) znajdująca się w składzie wyrobu medycznego Honikan Kaszel jest uznawana za substancję pomocną w redukowaniu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych i kaszlu.
 • Grindella (Grindelia hirsutula) to bylina z rodziny astrowatych. Wraz z innymi składnikami Honikan Kaszel wspomaga upłynnianie wydzieliny zalegającej w górnych drogach oddechowych i ułatwia odkrztuszanie.
 • Eukaliptus to roślina pochodząca z Tasmanii, którą stosuje się w łagodzeniu kaszlu występującego podczas przeziębienia. W preparacie Honikan Kaszel odpowiada za właściwości wykrztuśne.

Czy syrop Honikan Kaszel można brać na noc?

Nie ma informacji dotyczących przeciwwskazań do stosowania wyrobu medycznego Honikan Kaszel na noc.

Czy Honikan Kaszel pomaga na ostry kaszel?

Naturalne składniki zawarte w wyrobie medycznym Honikan Kaszel pomagają łagodzić zarówno kaszel produktywny, jak i suchy. Wykazują właściwości powlekająco-łagodzące względem podrażnionej śluzówki górnych dróg oddechowych. Dzięki zawartości substancji śluzowych składniki Honikan Kaszel tworzą ochronny film, który zabezpiecza błonę śluzową przed kontaktem z drażniącymi czynnikami środowiskowymi.

Czy Honikan Kaszel hamuje odruch kaszlu?

Substancje znajdujące się w składzie preparatu Honikan Kaszel pomagają w łagodzeniu kaszlu i ułatwiają odkrztuszanie.


Skład

Składniki: Miód akacjowy; kompleks Polisedox na bazie ekstraktów z Babki lancetowatej, Prawoślazu i Malwy bogatych w polisacharydy (masa cząsteczkowa >20.000 Dalton) > 30%; Kocanka; Grindelia; Propolis. Zawiera także Wodę, Fruktozę, Sok truskawkowy, Gumę ksantanowa, Kwas cytrynowy, Aromat brzoskwiniowy i truskawkowy.


Jak stosować

Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Po otwarciu należy starannie zamknąć butelkę i zużyć produkt w ciągu trzech miesięcy.


Dzienne spożycie

Zaleca się przyjmować 10 ml dwa do czterech razy dziennie, używając dołączonej miarki. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Po otwarciu należy starannie zamknąć butelkę i zużyć produkt w ciągu trzech miesięcy.


Przeznaczenie

Honikan Kaszel polecany jest w leczeniu zarówno suchego, jak i produktywnego kaszlu u dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat.


Ostrzeżenia

 • Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i chronić przed światłem.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Data ważności odnosi się do nienaruszonego i prawidłowo przechowywanego produktu.
 • Ewentualne powstawanie lekkiego osadu jest konsekwencją obecności substancji naturalnych, sedymentacja i wynikająca z niej niejednorodność nie wpływa na skuteczność działania.
 • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na jeden lub więcej składników. W przypadku nietolerancji lub wystąpienia innych objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.
 • W okresie ciąży i karmienia piersią skonsultować się z lekarzem. Porozmawiaj z lekarzem przed zastosowaniem tego syropu, jeśli stwierdzono u Ciebie nietolerancję niektórych cukrów.
 • Syrop zawiera fruktozę, w dużych dawkach może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Należy to wziąć pod uwagę u osób z cukrzycą lub stosujących dietę niskokaloryczną.
 • W przypadku utrzymywania się kaszlu i podrażnienia dłużej niż 5-7 dni należy skonsultować się z lekarzem, nie stosować w długotrwałych kuracjach.
 • Nie stosować po upływie terminu ważności.
 • Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania. W celu uzyskania dalszych informacji należy uważnie przeczytać ulotkę informacyjną.

Waga

230 g netto


Dystrybutor

USP ZDROWIE SP. Z O.O.

Producent

USP ZDROWIE SP.ZO.O.
Poleczki 35
Warszawa


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.