Hyal-Drop Multi, krople do oczu, 10 ml

Krople do oczu o właściwościach nawilżających, odświeża powierzchnię.

Dostępny
26,99

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Hyal-Drop Multi, krople do oczu, 10 ml

100002548

Opis

Nazwa Hyal-Drop Multi 
Nazwa międzynarodowa -
Dawka -
Postać  krople do oczu
Wielkość opakowania 10 ml 
Działanie/właściwości
  • nawilżające
  • powlekające
 

Hyal-Drop Multi, krople do oczu, 10 ml to produkt, który nawilży i przyjemnie odświeży powierzchnię Twoich oczu, a tym samym na długo złagodzi typowe objawy “suchego oka”. Innowacyjne rozwiązanie opatentowanego mechanizmu z pompką sprawia, że krople Hyal-Drop® multi odpowiadają na współczesną wzmożoną potrzebę rozwiązania problemu nawilżania oczu.


Właściwości

– Krople Hyal-Drop® multi nie zawierają konserwantów
– Krople Hyal-Drop® multi mogą być używane przez 12 tygodni (3 miesiące) po otwarciu
– Krople Hyal-Drop® multi zawierają kwas hialuronowy, naturalny biopolimer, obecny w strukturze ludzkiego oka oraz łzach
– Dzięki temu krople Hyal-Drop® multi są bardzo dobrze tolerowane
– Krople Hyal-Drop® multi mogą być stosowane długotrwale
– Krople Hyal-Drop® multi nadają się do nawilżania i zwilżania zarówno miękkich, jak i twardych soczewek kontaktowych i sprawiają, że noszenie soczewek kontaktowych staje się zdecydowanie mniej uciążliwe
– Krople Hyal-Drop® multi są bardzo proste i bezpieczne w użyciu
– Dozownik kropli Hyal-Drop® multi pozwala wydozować pojedynczą kroplę

Krople Hyal-Drop® multi należy stosować w stanach niedoboru łez (tzw. zespół „suchego oka”), którym towarzyszą takie objawy jak uczucie suchości oka, pieczenie lub zmęczenie oczu. Przyczyną tych objawów
może być praca przy monitorze, długotrwałe oglądanie telewizji, suche powietrze w pomieszczeniach, suche powietrze w pomieszczeniach ogrzewanych lub klimatyzowanych, dym papierosowy lub wymuszony nawiew powietrza. Również zażywanie niektórych leków (np. pigułek antykoncepcyjnych), niektóre schorzenia, a także konserwanty zawarte w niektórych kroplach do oczu mogą przyczyniać się do rozwoju zespołu „suchego oka”.
Krople Hyal-Drop® multi poprawiają nawilżenie powierzchni gałki ocznej oraz mogą być stosowane do nawilżania miękkich i twardych soczewek kontaktowych. Krople Hyal-Drop® multi odświeżą i ukoją Twoje oczy.


Skład

Kwas hialuronowy 0,24% i inne składniki, w tym woda jałowa, sodu chlorek, potasu chlorek, sodu wodorofosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny.
Nie zawiera konserwantów.

Jak stosować

W razie potrzeby należy wpuścić jedną kroplę Hyal-Drop® multi do worka spojówkowego. Ponieważ krople Hyal-Drop® multi nie zawierają konserwantów, mogą być używane codziennie, tak czesto jak to konieczne. Krople Hyal-Drop® multi są bardzo dobrze tolerowane również w przypadku długotrwałego stosowania.

Jak stosować krople Hyal-Drop® multi:
Opatentowany mechanizm z pompką sprawia, że krople Hyal-Drop® multi są bardzo proste i bezpieczne w stosowaniu.

1.Przed każdym użyciem, zdjąć osłonkę zabezpieczającą z zakraplacza. Nie dotykać zakończenia pojemnika.
2. Położyć kciuk i palec wskazujący na okrągłej płytce na zakończeniu pojemnika, a małym palcem przytrzymać dno pojemnika. Palcem środkowym i serdecznym przytrzymać pojemnik z boku.
3. Przed pierwszym użyciem, należy odwrócić pojemnik i kilkakrotnie nacisnąć dno pojemnika, aż spłynie pierwsza kropla.
4. Odchylić głowę delikatnie do tyłu trzymając pojemnik nad okiem.
5. Palcem wskazującym wolnej ręki delikatnie odchylić dolną powiekę. Zakończenie butelki nie powinno dotykać palców, oka lub soczewki kontaktowej.
6. Aby zakroplić 1 kroplę Hyal-Drop® multi należy zdecydowanie nacisnąć dno pojemnika. Opatentowany mechanizm z pompką uwolni tylko jedną kroplę. Zamknąć oko i powoli ruszając gałką oczną, rozprowadzić kroplę
po powierzchni oka.
7. Po użyciu należy założyć osłonkę zabezpieczającą na zakraplacz.


Przeznaczenie

Hyal Drop multi to preparat do nawilżania oczu, zalecany dla osób spędzających czas w klimatyzowanych pomieszczeniach, przed monitorem komputera czy w zanieczyszczonym środowisku oraz w innych stanach niedoboru łez ( tzw. zespół suchego oka). Nadaje się do nawilżania twardych i miękkich soczewek kontaktowych.

Ostrzeżenia

Krople Hyal-Drop® multi nie zawierają konserwantów. Opatentowany mechanizm z pompką pozwala na używanie kropli 12 tygodni (3 miesiące) po otwarciu. Hyal-Drop® multi nie należy używać po upływie terminu ważności.

Kropli Hyal-Drop® multi nie należy używać w przypadku uszkodzenia pojemnika.


Możliwe skutki uboczne

Nadwrażliwość występuje rzadko. W przypadku wystąpienia nadwrażliwości, przerwać stosowanie kropli.

Waga

10 ml netto


Dystrybutor

DR. GERHARD MANN CHEM.-PHARM. FABRIK GMBH

Producent

Bausch & Lomb GmbH
Brunsbütteler Damm 165 - 173
DE-13581 Berlin


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.