Hylo Care, nawilżające krople do oczu, 10 ml

  • Krople do oczu z hialuronianem sodu, wspomagają leczenie zmian oka.
Dostępny
38,78

O produkcie: Hylo Care, nawilżające krople do oczu, 10 ml

100002562

Opis

Hylo Care, nawilżające krople do oczu, 10 ml to nawilżające krople do oczu przeznaczone do nawilżania i wspomagania leczenia uszkodzeń powierzchni oka.


Właściwości

Wyrób medyczny Hylo Care to krople do oczu bazujące na sterylnym roztworze zawierającym hialuronian sodu i dekspantenol. Produkt opracowano z myślą o nawilżaniu zewnętrznych struktur oczu (spojówki i rogówki) w celu utrzymania narządu wzroku w dobrej kondycji. Po preparat warto sięgnąć zwłaszcza przy uszkodzeniach powierzchni oka wynikających z zespołu suchego oka lub będących następstwem zabiegów operacyjnych.

Za zachowanie odpowiedniego nawilżenia oczu odpowiadają łzy. Na skutek różnych czynników ich skład ulega niekorzystnym zmianom lub dochodzi do zmniejszenia ich ilości. Wówczas często występuje zaczerwienienie, swędzenie, uczucie ciała obcego w oku czy zmęczenie. Objawy te nasilają się zazwyczaj w pomieszczeniach o niskiej wilgotności, np. klimatyzowanych lub ogrzewanych. Należy pamiętać, że komórki spojówki i rogówki nieustannie się regenerują. Proces ten wymaga jednak odpowiednio wilgotnego środowiska. Dlatego tak ważne jest utrzymanie optymalnego nawilżenia w razie jakichkolwiek uszkodzeń powierzchni oka.

  • Sól sodowa kwasu hialuronowego — to naturalna substancja występująca w całym organizmie człowieka, w tym również w strukturach oka. Hialuronian wykazuje właściwości, które pozwalają mu na tworzenie równomiernego, stabilnego i długo utrzymującego się na powierzchni oka filmu łzowego.
  • Dekspantenol (prowitamina B5) to substancja zaliczana do grupy witamin z grupy B. Wspiera nawilżające właściwości hialuronianu sodu. Dodatkowo wspomaga gojenie się niewielkich powierzchniowych uszkodzeń powstałych na skutek zaburzeń działania filmu łzowego.

Krople do oczu Hylo Care nie zawierają konserwantów, które mogą niekorzystnie oddziaływać na naturalny film łzowy i uszkadzać komórki na powierzchni oka. Ich skład jest wolny również od fosforanów.

Jak działa Hylo Care?

Składniki zawarte w kroplach Hylo Care pomagają nawilżać i wspomagać leczenie uszkodzeń powierzchni oka.

Jak stosować Hylo Care?

Zakraplaj 1 kroplę 3 razy dziennie. W razie potrzeby możesz stosować produkt częściej, jednak wówczas warto skonsultować się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hylo Care?

Zrezygnuj ze stosowania produktu Hylo Care w razie nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu.

Czy Hylo Care jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Nie ma informacji co do bezpieczeństwa stosowania kropli do oczu Hylo Care przez kobiety w ciąży.


Skład

1 mg/ml hialuronianu sodu, dekspantenol, bufor cytrynianowy i woda.

Jak stosować

 Jak stosować krople Hylo Care? Instrukcja obsługi.

  1. Przed każdym zastosowaniem należy zdjąć nakładkę z dozownika. W tym celu proszę chwycić nakładkę tuż ponad butelką. Drugą ręką wysunąć ruchem obrotowym butelkę z nakładki. Przed pierwszym użyciem proszę skierować butelkę zakraplaczem pionowo do dołu i naciskać kilkakrotnie na denko butelki, aż do ukazania się pierwszej kropli roztworu.
  2. Trzymając butelkę zakraplaczem do dołu oprzeć kciuk na górnej części butelki, a palec wskazujący i środkowy ułożyć na jej denku.
  3. Odchylając nieznacznie głowę do tyłu, wolną ręką odciągnąć dolną powiekę oraz szybko i zdecydowanie nacisnąć na denko butelki. Zostaje wówczas uruchomiony mechanizm podania jednej kropli roztworu. Dzięki szczególnej technice wentylowej systemu Comod wielkość kropli i szybkość jej podawania będzie każdorazowo taka sama, niezależnie od siły nacisku na denko. Po zakropleniu należy powoli zamknąć powieki, umożliwiając równomierne rozprowadzenie roztworu po powierzchni oczu.

Jaką minimalną ilość kropli preparatu gwarantuje dozownik typu Comod?

System dawkowania Comod umożliwia zaaplikowanie jednej kropli przy naciśnięciem pompki. Dzięki temu zawartość opakowania wystarcza na długo. Z butelki o pojemności 10 ml może być pobrane co najmniej 300 kropli.


Dzienne spożycie

Krople należy stosować indywidualnie według potrzeby i wskazówek okulisty lub farmaceuty.

Zwykle podaje się 3 razy dziennie 1 kroplę do worka spojówkowego każdego oka. W razie silniejszych dolegliwości krople można stosować częściej.
W przypadku konieczności częstszego stosowania, np. częściej jak 10 razy dziennie, należy poddać się badaniu
okulistycznemu.

Krople przeznaczone są do długotrwałego stosowania, jednak przy dolegliwościach utrzymujących się przez dłuższy czas (dotyczy to zresztą wszelkich schorzeń), należy zgłosić się do lekarza okulisty.

Po każdorazowym użyciu butelkę starannie zamknąć nakładką, zwracając jednocześnie uwagę, aby końcówka
zakraplacza pozostała sucha.

Należy unikać kontaktu zakraplacza z okiem oraz skórą twarzy.
Z butelki Comod może być pobrane 10 ml roztworu, co odpowiada około 300 kroplom.

Ze względów technicznych, po zużyciu całych 10 ml roztworu, pozostaje na dnie butelki niewielka jego ilość, ponad gwarantowaną objętość.
Należy przestrzegać zasady, że jednego opakowania preparatu używa zawsze ta sama osoba.


Przeznaczenie

Krople Hylo Care są wskazane w leczeniu niewielkich urazów powierzchni oka wywołanych niedoborem łez, powierzchownymi urazami oka lub zabiegami chirurgicznymi. Do zaburzenia wydzielania łez może dojść podczas pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach, przy stosowaniu niektórych leków lub  przy zespole suchego oka. Na defekt filmu łzowego szczególnie narażone są osoby starsze - wzrok u seniorów pogarsza się wskutek chorób takich jak cukrzyca czy nadciśnienie. 


Ostrzeżenia

Po pierwszym otwarciu opakowania bezpośredniego można używać przez okres 12 tygodni.

Waga

Objętość netto: 10 ml


Dystrybutor

Ursapharma Poland Sp. z o.o.,
ul. Malarska 6,
05-092 Łomianki


Producent

URSAPHARM Arzneimittel GmbH
Industriestraße 35
66129 Saarbrücken
Niemcy


Typ produktu

Wyrób medyczny

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"data-content-type":"html","data-appearance":"default","data-element":"main","data-decoded":"true","children":[{"html":"Hylo Care to nawil\u017caj\u0105ce krople do oczu przeznaczone do nawil\u017cania i wspomagania leczenia uszkodze\u0144 powierzchni oka.","tag":"none"}],"tag":"div","style":""}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.