Hylo-Comod, krople do oczu, 10 ml

Krople do oczu z hialuronianem sodu, poprawia nawilżenie gałki ocznej.

Dostępny
41,60

O produkcie: Hylo-Comod, krople do oczu, 10 ml

100002563

Opis

Nazwa Hylo-Comod 
Nazwa międzynarodowa -
Dawka
Postać krople do oczu 
Wielkość opakowania 10 ml 
Działanie/właściwości
 • nawilżające 

Hylo-Comod, krople do oczu, 10 ml to nawilżające krople do oczu poprawiające nawilżenie gałki ocznej przy jej suchości.


Właściwości

Produkt poprawia nawilżenie gałki ocznej przy jej suchości, wywołanej negatywnym wpływem otaczającego środowiska, powodującego zaburzenia takie jak zespół suchego oka, odczucie obecności ciała obcego w oku, pieczenie oczu jak również po zabiegach operacyjnych przeprowadzanych na oku.

Preparat zawiera hialuronian sodu, naturalną fizjologiczną substancję występującą zarówno w oku, jak i w innych częściach organizmu człowieka. Tworzy na powierzchni oka ochronny film nawilżający, dzięki czemu rogówka i spojówka oka jest długotrwale nawilżana, bezpieczna przed podrażnieniami i suchością.

 • Hylo-Comod zapewnia optymalne nawilżenie w umiarkowanych i średnio ciężkich objawach zespołu suchego oka dzięki zawartości substancji czynnej - hialuronianu sodu (0,1%).
 • System Comod gwarantuje szybkie, proste zakraplanie.
 • Dobra tolerancja kropli podczas noszenia szkieł kontaktowych.
 • Wysoka wydajność - butelka zawiera ponad 300 kropli.
 • Opakowanie należy zużyć w okresie 6 miesięcy od pierwszego zastosowania.
 • Bez konserwantów i fosforanów - krople nie zawierają żadnych konserwantów ani buforów fosforanowych, które mogą uszkadzać film łzowy, a nawet wywoływać alergie. Preparat jest więc bezpieczny i dobrze tolerowany. Bufor fosforanowy zastąpiono buforem cytrynianowym. Tak zmiejszono ryzyko odkładania się na rogówce fosforanu dwuwapiowego, który może wywoływać poważne zaburzenia wzroku.

Właściwości te są szczególnie ważne dla osób używających soczewek kontaktowych, ponieważ soczewki te są dobrze tolerowane tylko wówczas, kiedy ˝pływają˝ w wystarczającej ilości wydzielanych łez.


Skład

 • Produkt jest sterylnym roztworem hialuronianu sodu o stężeniu 1 mg/ml
 • Zawiera również bufor cytrynianowy, sorbitol, wodę.
 • Nie zawierają środka konserwującego.

Jak stosować

 1. Przed każdym zastosowaniem należy zdjąć nakładkę z dozownika. W tym celu proszę chwycić nakładkę tuż ponad butelką. Drugą ręką wysunąć ruchem obrotowym butelkę z nakładki. Przed pierwszym użyciem proszę skierować butelkę zakraplaczem pionowo do dołu i naciskać kilkakrotnie na denko butelki, aż do ukazania się pierwszej kropli roztworu.
 2. Trzymając butelkę zakraplaczem do dołu oprzeć kciuk na górnej części butelki, a palec wskazujący i środkowy ułożyć na jej denku.
 3. Oprzeć rękę trzymającą butelkę Comod na drugiej ręce.
 4. Podczas zakraplania do oczu należy unikać kontaktu końcówki butelki z oczami i skórą. Odchylając nieznacznie głowę do tyłu, wolną ręką odciągnąć dolną powiekę oraz szybko i zdecydowanie nacisnąć na denko butelki. Zostaje wówczas uruchomiony mechanizm podania jednej kropli roztworu. Dzięki szczególnej technice wentylowej systemu Comod wielkość kropli i szybkość jej podawania będzie każdorazowo taka sama, niezależnie od siły nacisku na denko. Po zakropleniu należy powoli zamknąć powieki, umożliwiając równomierne rozprowadzenie roztworu po powierzchni oczu.
 5. Po każdorazowym użyciu butelkę starannie zamknąć nakładką, zwracając jednocześnie uwagę, aby końcówka zakraplacza pozostała sucha. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących prawidłowego użytkowania tego wyrobu medycznego prosimy o kontakt z producentem. Dzięki systemowi Comod z butelki o pojemności 10 ml pobiera się około 300 kropli.

Po zużyciu całego opakowania, na dnie butelki pozostaje, ze względów technicznych, niewielka ilość roztworu ponad gwarantowaną pojemność 10 ml.
Długość okresu stosowania preparatu nie jest ograniczona. Każde opakowanie powinno być używane tylko przez jedną osobę.


Dzienne spożycie

Zwykle zakrapla się 3 razy dziennie 1 kroplę do worka spojówkowego każdego oka. W przypadku częstszego stosowania lub gdy dolegliwości utrzymują się dłużej niż jeden tydzień, należy skonsultować się z okulistą lub farmaceutą.


Przeznaczenie

Niewystarczające nawilżenie oka objawia się swędzeniem, pieczeniem, odczuciem obecności piasku pod powiekami. 

Zmniejszenie wydzielania łez może mieć wiele przyczyn - zabiegi operacyjne, w klimatyzowanych pomieszczeniach z suchym powietrzem, praca przed komputerem. Światło niebieskie emitowane przez ekrany ciekłokrystaliczne sprawia, że mrugamy rzadziej - utrudniając odpoczynek naszym oczom. U osób starszych wzrok jest szczególnie narażony na rozwinięcie zespołu suchego oka ze względu na defekt filmu łzowego. Dowiedz się  jak dbać o wzrok przez zmianę diety, a także jak często badać wzrok.


Ostrzeżenia

 • Preparat nie powinien być stosowany przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
 • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C ( ).
 • Po pierwszym otwarciu opakowania bezpośredniego preparat nadaje się do użycia przez okres 6 miesięcy.
 • Nie używać po upływie terminu ważności.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Ten wyrób medyczny należy zutylizować zgodnie z przepisami krajowymi. Działanie to przyczyni się do ochrony środowiska.
 • W przypadku używania innych leków okulistycznych, musi upłynąć co najmniej 30 minut zanim zakroplimy
 • Hylo-Comod, a powinien on być podany jako ostatni.
 • Maści do oczu należy stosować zawsze po zakropleniu Hylo-Comod.

Możliwe skutki uboczne

Ponieważ preparat nie zawiera środka konserwującego, jest szczególnie dobrze tolerowany przy długotrwałym stosowaniu.
W bardzo rzadkich, pojedynczych przypadkach notowano reakcje nadwrażliwości, takie jak pieczenie i łzawienie oczu, które ustępowały natychmiast po odstawieniu preparatu.

Waga

Objęość netto: 10 ml


Dystrybutor

Ursapharma Poland Sp. z o.o.,
ul. Malarska 6,
05-092
Łomianki


Producent

Ursapharma Poland Sp. z o.o.,
ul. Malarska 6,
05-092
Łomianki


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.