Hylo Dual Intense, krople do oczu, 10 ml

Dostępny
45,80

O produkcie: Hylo Dual Intense, krople do oczu, 10 ml

100019745

Opis

Hylo-Dual Intense, krople do oczu, 10 ml jest sterylnym roztworem kropli ocznych bez środków konserwujących, z wysoką zawartością substancji nawilżających - hialuronianem sodu i ektoiny.


Właściwości

Wyrób medyczny Hylo Dual Intense to roztwór z wysoką zawartością składników o właściwościach nawilżających — długołańcuchowego kwasu hialuronowego (0,2%) i ektoiny. Powstał z myślą o stabilizacji filmu łzowego u osób zmagających się z zespołem suchego oka.

 • Kwas hialuronowy pomaga długotrwale nawilżać powierzchnię oka i zmniejszać tarcie pomiędzy powieką a rogówką. Dzięki dużemu stężeniu zapewnia kroplom właściwą lepkość. W ten sposób przyczynia się do łagodzenia dolegliwości towarzyszących suchości oczu i zachowania odpowiedniej ochrony przed podrażnieniami. Dodatkowo bierze udział w zabezpieczaniu rogówki przed ciałami obcymi i czynnikami drażniącymi ze środowiska zewnętrznego, wpływając tym samym na zmniejszenie ryzyka rozwoju zapalenia.
 • Ektoina to naturalna substancja pozyskiwana z mikroorganizmów zdolnych do przetrwania w ekstremalnie słonych warunkach. Wspiera stabilizację fazy tłuszczowej filmu łzowego. Ponadto pomaga zapobiegać nadmiernemu odparowywaniu filmu łzowego i wysychaniu oczu. Wpływa na zwiększenie zatrzymywania wody w komórkach występujących na powierzchni oka. Ponadto wykazuje właściwości kojące w stosunku do tkanek. Dzięki temu przyczynia się do łagodzenia dyskomfortu towarzyszącego zapaleniu — pieczenia, swędzenia czy uczucia ciała obcego w oku.

Produkt Hylo Dual Intense znajduje się w praktycznym opakowaniu z opatentowanym systemem Comod, które umożliwia precyzyjną aplikację i gwarantuje optymalną wydajność.

Krople do oczu Hylo Dual Intense nie zawierają substancji konserwujących i fosforanów mogących powodować podrażnienia i powodować suchość.

Jak działa Hylo Dual Intense?

Krople do oczu Hylo Dual Intense zawierają ektoinę i hialuronian sodu, które intensywnie i długotrwale wspomagają nawilżanie przewlekle suchych oczu z objawami zapalnymi. Przyczyniają się do złagodzenia objawów zapalenia i wspierają naturalne mechanizmu obronne organizmu.

Jak stosować Hylo Dual Intense?

Częstotliwość stosowania kropli do oczu Hylo Dual Intense należy skonsultować z lekarzem okulistą. Przeważnie zaleca się aplikować 1 kroplę do każdego oka 3 razy dziennie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hylo Dual Intense?

Zrezygnuj ze stosowania produktu, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu. Ponadto krople do oczu nie są odpowiednie dla dzieci poniżej 6. roku życia.

Czy Hylo Dual Intense jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Nie ma danych co do bezpieczeństwa stosowania produktu przez kobiety w ciąży.


Skład

1 ml zawiera 2 mg hialuronianu sodu, 20 mg ektoiny, kwas borowy, boraks i wodę do iniekcji.


Jak stosować

Krople Hylo-Dual Intense można stosować tylko wówczas, jeżeli przed pierwszym użyciem nie stwierdzi się uszkodzenia zabezpieczenia opakowania.

 1. Przed każdym zastosowaniem należy zdjąć nakładkę z dozownika. W tym celu proszę chwycić nakładkę tuż ponad butelką. Drugą ręką wysunąć ruchem obrotowym butelkę z nakładki. Przed pierwszym użyciem proszę skierować butelkę zakraplaczem pionowo do dołu i zdecydowanie nacisnąć kilkakrotnie na denko butelki, aż do ukazania się pierwszej kropli roztworu.
 2. Trzymając butelkę zakraplaczem do dołu oprzeć kciuk na górnej części butelki, a palec wskazujący i środkowy ułożyć na jej denku.
 3. Oprzeć rękę trzymającą butelkę Comod na drugiej ręce.
 4. Odchylając nieznacznie głowę do tyłu, wolną ręką odciągnąć dolną powiekę oraz szybko i zdecydowanie nacisnąć na denko butelki. Zostaje wówczas uruchomiony mechanizm podania jednej kropli roztworu. Dzięki szczególnej technice wentylowej systemu Comod wielkości kropli i szybkość jej podawania będzie każdorazowo taka sama, niezależnie od siły nacisku na denko. Po zakropleniu należy powoli zamknąć powieki, umożliwiając równomierne rozprowadzenie roztworu po powierzchni oczu.
 5. Po każdorazowym użyciu butelkę należy starannie zamknąć nakładką, zwracając jednocześnie uwagę, aby końcówka zakraplacza pozostała sucha. Należy unikać kontaktu zakraplacza z okiem oraz skórą twarzy.

Buteleczka zawiera 10 mililitrów roztworu co odpowiada około 300 kroplom. Ze względów technicznych po
pobraniu gwarantowanej ilości 300 kropli pozostaje w butelce niewielka ilość roztworu.
Okres stosowania kropli nie jest ograniczony.
Opakowanie przeznaczone jest zawsze dla jednej osoby, która nie powinna udostępniać go nikomu innemu.


Dzienne spożycie

Jak często stosować Hylo-Dual Intense?

 • Hylo-Dual Intense należy dawkować indywidualnie zgodnie z zaleceniem lekarza okulisty. Zwykle podaje się dorosłym i dzieciom powyżej 6 roku życia 1 kroplę 3 razy dziennie do worka spojówkowego każdego oka.
 • W przypadku częstszego stosowania kropli (np. częściej niż 10 razy dziennie) lub przy
  silniejszych dolegliwościach należy poddawać się regularnym badaniom przez lekarza okulistę. Podczas ciąży i laktacji, a także u dzieci w wieku poniżej 12 lat, krople nie powinny być stosowane częściej niż 10 razy dziennie.
 • Krople nadają się do długotrwałego leczenia. Jednak – podobnie jak w przypadku wszystkich utrzymujących się objawów - należy skonsultować się z okulistą, jeśli twoje dolegliwości nie ustępują w przeciągu dwóch tygodni.

Przeznaczenie

Zespół suchego oka.


Ostrzeżenia

Krople do oczu nie powinny być stosowane w przypadkach występowania nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu i u dzieci poniżej 6 roku życia.
Krople nie powinny być stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25˚C.
Krople mogą być używane przez okres 6 miesięcy po pierwszym otwarciu.
Nie należy używać po upływie daty ważności.


Waga

Masa/objętość netto: 10 ml

Dystrybutor

URSAPHARM POLAND SP. Z O.O.

Producent

Ursapharm Arzneimittel GmbH
Industriestraße 35, 66129 Saarbrücken,
Niemcy


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.