Hylo Fresh, krople do oczu, 10 ml

Krople do oczu z kwasem hialuronowym, nawilżają, łagodzą podrażnienia.

Dostępny
29,15

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Hylo Fresh, krople do oczu, 10 ml

100002564

Opis

Hylo Fresh, krople do oczu, 10 ml jest sterylnym roztworem bez środka konserwującego, zawierającym 0,3 mg/ml hialuronianu sodu, nalewkę macierzystą z ziela świetlika, bufor boranowy oraz wodę.


Właściwości

Wyrób medyczny Hylo Fresh to krople do oczu, których skład opiera się na świetliku i kwasie hialuronowym w postaci hialuronianu sodu. Substancje te korzystnie wpływają na film łzowy znajdujący się na powierzchni oka. Odpowiada on za zachowanie właściwego nawilżenia i chroni przed drażniącymi czynnikami środowiskowymi. Zapobiega też powstawaniu tarcia pomiędzy rogówką a powieką, które grozi uszkodzeniem struktur oka. 

  • Świetlik (Euphrasia officinalis) jest stosowany od wielu lat jako składnik środków przeznaczonych do leczenia zaczerwienionych i piekących oczu, nadmiernego łzawienia, obrzęku i zaczerwienienia powiek.
  • Hialuronian sodu to naturalnie występująca, endogenna substancja, która długotrwale wspiera zachowanie odpowiedniego nawilżenia oczu. Dzięki specyficznej strukturze chemicznej wiąże i zatrzymuje na powierzchni oka wielokrotnie większą ilość wody, niż wynosi jej ciężar. Bardzo dobrze przylega do powierzchni oka, przyczyniając się do stworzenia stabilnego i jednolitego filmu łzowego.

Produkt Hylo Fresh nie zawiera substancji konserwujących. Składniki o takich właściwościach umieszcza się w kroplach do oczu w celu ochrony preparatu przed zanieczyszczeniami. Należy jednak pamiętać, że konserwanty mogą niekorzystnie oddziaływać na naturalny film łzowy i uszkadzać komórki znajdujące się na powierzchni oka. Często wywołują też reakcje alergiczne. Krople do oczu Hylo Fresh nie zawierają też fosforanów. Mogą być stosowane przez większość osób, nawet tych, które są szczególnie wrażliwe na działanie innych preparatów ocznych.

Jak działa Hylo Fresh?

Kwas hialuronowy i świetlik zawarte w kroplach do oczu Hylo Fresh pomagają łagodzić podrażnienia oczu wywołane noszeniem soczewek, długotrwałą pracą przed komputerem, suchym powietrzem, zanieczyszczeniami, dymem czy nadmiernym nasłonecznieniem.

Jak stosować Hylo Fresh?

Stosuj produkt Hylo Fresh w zależności od potrzeb. Zaleca się aplikować 1 krople do każdego oka 3 razy dziennie. W przypadku konieczności częstszego stosowania (np. powyżej 10 razy na dobę) skonsultuj się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hylo Fresh?

Zrezygnuj ze stosowania produktu w razie uczulenia na jakikolwiek składnik preparatu.

Czy Hylo Fresh może mieć skutki uboczne?

W pojedynczych przypadkach podczas stosowania kropli do oczu zanotowano reakcje nadwrażliwości — pieczenie czy łzawienie. Objawy te ustępują po odstawieniu produktu.


Skład

Hialuronian sodu 0,3 mg/ml i nalewka macierzysta z ziela świetlika.
Bez konserwantów i fosforanów.


Jak stosować

  1. Przed każdym zastosowaniem należy zdjąć nakładkę z dozownika.
    Wpierw należy zwrócić butelkę zakraplaczem pionowo do dołu i naciskać kilkakrotnie na denko butelki aż do pojawienia się pierwszej kropli roztworu. Po wykonaniu tej czynności butelka jest gotowa do aplikowania kropli.
  2. Trzymając butelkę zakraplaczem do dołu, oprzeć kciuk na górnej części butelki, a pozostałe palce ułożyć na jej doku.
  3. Oprzeć rękę trzymając butelkę w systemie Comod na drugiej ręce.
  4. Odchylając nieznacznie głowę do tyłu, wolną ręką odciągnąć lekko dolną powiekę oraz szybko i zdecydowanie nacisnąć na środek denka butelki. Zostaje wówczas uruchomiony mechanizm podania jednej kropli roztworu.
  5. Po zakropleniu należy powoli zamknąć powieki, umożliwiając równomierne rozprowadzenie roztworu na powierzchni oka.
  6. Po każdorazowym użyciu natychmiast zamknąć starannie butelkę nakładką. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, aby końcówka zakraplacza była sucha. POdczas zakraplania należy unikać kontaktu zakraplacza z okiem oraz skóry twarzy.

Dzienne spożycie

Preparat powinien być dawkowany w zależności od potrzeb.
Zwykle zakrapla się 3 razy dziennie po 1 kropli preparatu do worka spojówkowego każdego oka.
W przypadku intensywniejszych dolegliwości można stosować krople częściej. W przypadku częstszego stosowania preparatu(np. ponad 10 razy dziennie) należy poddać się badaniu okulistyczne.


Przeznaczenie

Lek jest stosowany w celu łagodzenia dolegliwości związanych z podrażnieniem oczu.
Preparat przeznaczony jest do długiego stosowania, jednakże w przypadku dolegliwości utrzymujących się przez długi czas(dotyczy to wszystkich schorzeń) należy zgłosić się do lekarza okulisty.


Ostrzeżenia

W przypadku dodatkowego leczenia innymi kroplami ocznymi należy zachować odstęp 30 minutowy, zakraplając Hylo-Fresh zawsze jako ostatni. Maści do oczu powinny być podawane po zakropleniu Hylo-Fresh.
Nie zawiera środków konserwujących, jest więc zwykle dobrze tolerowany nawet przy długotrwałym stosowaniu. W pojedynczych przypadkach obserwowano reakcje nadwrażliwości (np. pieczenie, łzawienie), które ustępowało po odstawieniu preparatu.
Hylo-Fresh może być stosowany łącznie z soczewkami kontaktowymi. Po założeniu soczewek zalecamy odczekanie około 30 minut przed zakropleniem kroplami w celu uniknięcia ewentualnej reakcji ze środkami do pielęgnacji soczewek.
Brak doświadczenia dotyczącego stosowania Hylo-Fresh u kobiet ciężarnych i karmiących piersią.
W przypadku ciąży, planowania ciąży lub karmienia piersią, przed ewentualnym zastosowaniem HYLO DUAL® należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25˚C ( ).
Po pierwszym otwarciu butelki można używać przez okres 6 miesięcy.
Nie należy używać po upływie daty ważności.


Dystrybutor

Ursapharm Poland Sp. z o.o., ul. Malarska 6, 05-092 Łomianki

Producent

Uraspharma

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.