Hylo Parin, krople do oczu, 10 ml

Krople do oczu z kwasem hialuronowym, heparyną, glicerolem, nawilżają.

Dostępny
45,96

O produkcie: Hylo Parin, krople do oczu, 10 ml

100002566

Opis

Hylo Parin, krople do oczu, 10 ml to preaparat wspierający regenerację suchych i podrażnionych oczu.


Właściwości

Wyrób medyczny Hylo Parin to sterylne krople do oczu. Ich skład bazuje na roztworze zawierającym hialuronian sodu i heparynian sodu. Służą do nawilżania i pielęgnacji rogówki i spojówek przy podrażnieniach oczu, którym towarzyszy pieczenie, łzawienie, zaczerwienienie, swędzenie i poczucie piasku pod powiekami. Objawy te skłaniają do częstego pocierania okolic oczu, jednak problem przeważnie tkwi w zbyt małym nawilżeniu narządu wzroku.

Powierzchnia odpowiednio funkcjonującego oka jest pokryta gładkim i równomiernym filmem łzowym, który zabezpiecza je przed wpływem kurzu, alergenów i innych zanieczyszczeń. Zapewnia również odpowiedni poślizg podczas ruchu powieki po rogówce. Niektóre sytuacje (np. długotrwała praca przed monitorem, przebywanie w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach, narażenie na intensywne promieniowanie słoneczne) wpływają negatywnie na jakość łez. Skład filmu łzowego pogarsza się też wraz z wiekiem.

 • Hialuronian sodu to fizjologiczna forma kwasu hialuronowego występująca naturalnie w tkankach organizmu, w tym również w strukturze oka. Wykazuje właściwości pozwalające na tworzenie na powierzchni oka równomiernego, stabilnego, trwałego i trudnozmywalnego filmu. Szczególną zdolność kwasu hialuronowego do przylegania dodatkowo wzmacnia heparyna, której struktura chemiczna jest zbliżona do hialuronianu.
 • Heparyna wspiera nawilżające właściwości kwasu hialuronowego. Dodatkowo wspomaga regenerację podrażnionej rogówki i spojówki, przyczyniając się do szybszej odbudowy komórek.

Krople do oczu Hylo Parin nie zawierają konserwantów. Skład produktu bazuje na fizjologicznych substancjach, dlatego jest tak dobrze tolerowany. W formule preparatu nie ma również fosforanów.

Jak działa Hylo Parin?

Hialuronian sodu i heparyna zawarte w kroplach Hylo Parin pielęgnują rogówkę i spojówki. Wraz z łzami odpowiadają za zachowanie odpowiedniego nawilżenia powierzchni oka.

Jak stosować Hylo Parin?

Częstotliwość stosowania produktu warto dostosować do własnych potrzeb lub skonsultować z lekarzem. Przeważnie zakrapla się 1 kroplę do każdego oka 1 raz dziennie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hylo Parin?

Zrezygnuj ze stosowania kropli do oczu Hylo Parin, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu.

Czy Hylo Parin może mieć skutki uboczne?

W niektórych przypadkach podczas stosowania Hylo Parin może pojawić się pieczenie i łzawienie oczu, które świadczą o nadwrażliwości. Wówczas należy zaprzestać stosowania.


Skład

Hialuronian sodu 1 mg/ml, heparyna sodowa 1300 j.m./ml, glicerol, bufor cytrynianowy, woda.
Krople nie zawierają konserwantów.

Jak stosować

Jak stosować krople Hylo-Parin?

Krople można stosować tylko wówczas, jeżeli przed pierwszym użyciem nie stwierdzi się uszkodzenia zabezpieczenia opakowania.

 1. Przed każdym zastosowaniem należy zdjąć nakładkę z dozownika. W tym celu proszę chwycić nakładkę tuż ponad butelką. Drugą ręką wysunąć ruchem obrotowym butelkę z nakładki. Przed pierwszym użyciem proszę skierować butelkę zakraplaczem pionowo do dołu i zdecydowanie nacisnąć kilkakrotnie na denko butelki, aż do ukazania się pierwszej kropli roztworu.
 2. Trzymając butelkę zakraplaczem do dołu oprzeć kciuk na górnej części butelki, a palec wskazujący i środkowy ułożyć na jej denku.
 3. Oprzeć rękę trzymającą butelkę Comod na drugiej ręce.
 4. Odchylając nieznacznie głowę do tyłu, wolną ręką odciągnąć dolną powiekę oraz szybko i zdecydowanie nacisnąć na denko butelki. Zostaje wówczas uruchomiony mechanizm podania jednej kropli roztworu. Dzięki szczególnej technice wentylowej systemu Comod wielkości kropli i szybkość jej podawania będzie każdorazowo taka sama, niezależnie od siły nacisku na denko.
 5. Po zakropleniu należy powoli zamknąć powieki, umożliwiając równomierne rozprowadzenie roztworu po powierzchni oczu.
 6. Po każdorazowym użyciu butelkę należy starannie zamknąć nakładką, zwracając jednocześnie uwagę, aby końcówka zakraplacza pozostała sucha. Należy unikać kontaktu zakraplacza z okiem oraz skórą twarzy.

Buteleczka zawiera 10 mililitrów roztworu co odpowiada około 300 kroplom. Ze względów technicznych po
pobraniu gwarantowanej ilości 300 kropli pozostaje w butelce niewielka ilość roztworu.
Okres stosowania kropli nie jest ograniczony.
Opakowanie przeznaczone jest zawsze dla jednej osoby, która nie powinna udostępniać go nikomu innemu.
 


Dzienne spożycie

 • Hylo-Parin należy dawkować indywidualnie zgodnie z zaleceniem lekarza okulisty. Zwykle podaje się dorosłym i dzieciom powyżej 6 roku życia 1 kroplę 3 razy dziennie do worka spojówkowego każdego oka.
 • W przypadku częstszego stosowania kropli (np. częściej niż 10 razy dziennie) lub przy
  silniejszych dolegliwościach należy poddawać się regularnym badaniom przez lekarza okulistę. Podczas ciąży i laktacji, a także u dzieci w wieku poniżej 12 lat, krople nie powinny być stosowany częściej niż 10 razy dziennie.
 • Krople nadają się do długotrwałego leczenia. Jednak – podobnie jak w przypadku wszystkich utrzymujących się objawów - należy skonsultować się z okulistą, jeśli twoje dolegliwości nie ustępują w przeciągu dwóch tygodni.

Przeznaczenie

Kiedy stosować Hylo-Parin?

Przesuszenie, podrażnienie, uczucie pieczenia, swędzenia oczu, łzawiące oczy, poczucie obecności piasku pod powiekami, oczy suche.
Do objawów może dojść na skutek intensywnej pracy przed komputerem, pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach, pogorszenie wydzielania łez występujące z wiekiem. Jak dbać o wzrok u seniora?


Ostrzeżenia

Preparat zachowuje trwałość przez 6 miesięcy od pierwszego otwarcia.

Waga

10 ml netto


Dystrybutor

Ursapharma Poland Sp. z o.o., ul. Malarska 6, 05-092 Łomianki


Producent

Ursapharm Arzneimittel GmbH Industriestraße 35,
66129 Saarbrücken,
Niemcy


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.