Hylosept, 20 mg/g, krem, 15 g

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Dostępny
34,38

O produkcie: Hylosept, 20 mg/g, krem, 15 g

100041853

Opis

Hylosept, 20 mg/g, krem, 15 g zawiera substancję czynną leku - kwas fusydynowy. Jest to antybiotyk (oznacza to, że zabija bakterie, które wywołują zakażenia).


Wskazania

Krem wskazany jest w leczeniu miejscowym zakażeń skóry wywołanych przez bakterie wrażliwe na kwas fusydynowy (szczególnie zakażeń gronkowcem), takie jak: liszajec (wilgotne, strupiejące i obrzęknięte plamy na skórze), zapalenie mieszków włosowych (zapalenie jednego lub więcej mieszków włosowych), figówka brody (zakażenie skóry owłosionej brody), zanokcica (zakażenie tkanek otaczających paznokcie u rąk lub u stóp), łupież rumieniowaty (zakażenie z brązowymi, złuszczającymi się kawałkami skóry, zwłaszcza w fałdach skóry).


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie przewiduje się wpływu stosowania kremu Hylosept na skórę podczas ciąży, ponieważ ogólnoustrojowa ekspozycja kwasu fusydowego na skórę jest znikoma.
Lek Hylosept może być miejscowo stosowany na skórę w czasie ciąży.

Karmienie piersią
Nie jest prawdopodobne, aby miejscowo stosowany lek Hylosept podczas karmienia piersią szkodliwie wpływał na dziecko. Lek Hylosept w postaci kremu może być stosowany podczas karmienia piersią, ale należy unikać nakładania go na skórę piersi.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka

Dzieci i dorośli
Lekarz zdecyduje, jaką dawkę leku Hylosept należy stosować.

Zazwyczaj niewielką ilość kremu nakłada się na zakażoną skórę trzy lub cztery razy na dobę. Jeśli lekarz zaleci używanie jałowego bandaża lub opatrunku ochronnego, zwykle można zmniejszyć liczbę zastosowań leku.
W przypadku wrażenia, że lek Hylosept działa zbyt silnie lub za słabo, należy zwrócić się po poradę do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci
Pieluszka u małego dziecka może działać jak ubranie. Należy postępować zgodnie z poradą uzyskaną od lekarza.

Jak stosować lek Hylosept
Lek Hylosept, krem należy nakładać na skórę. Nie połykać kremu.
1. Zawsze należy myć ręce przed użyciem kremu.
2. Zdjąć zakrętkę.
3. Przed pierwszym użyciem kremu należy sprawdzić, czy plomba nie jest uszkodzona.
4. Przepchnąć kolec znajdujący się w zakrętce przez plombę tuby.
5. Wetrzeć krem delikatnie w skórę.
6. Jeśli krem będzie stosowany na twarz, należy unikać kontaktu kremu z oczami.
7. Zawsze należy myć ręce po użyciu kremu, chyba że krem jest stosowany do leczenia rąk.

Jeśli krem przypadkowo dostanie się do oka, należy natychmiast przepłukać je przy użyciu zimnej wody. Następnie, jeśli to możliwe, należy spłukać oko płynem do przemywania oczu. Oko może piec. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z widzeniem lub bólu oka należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czas trwania leczenia
O czasie trwania leczenia zdecyduje lekarz. Leczenie zwykle trwa od 1 do 2 tygodni, chociaż może trwać dłużej. Jest to uzależnione od rodzaju zakażenia i wyniku leczenia. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku stosowania kremu przez długi okres czasu lub w dużych ilościach, ponieważ zwiększa to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Dlatego zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Najczęściej występujące działanie niepożądane to różne reakcje skórne, a w szczególności reakcje w miejscu aplikacji leku.

Jeśli podczas stosowania leku wystąpi którekolwiek z następujących rzadkich działań niepożądanych, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza lub udać się od razu do szpitala:
• Ciężka reakcja alergiczna, która może obejmować: czerwoną i guzowatą wysypkę skórną, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, jamy ustnej, warg lub powiek, niewyjaśnioną wysoką temperaturę (gorączka i osłabienie).
Jeśli wystąpi obrzęk gardła i pojawią się trudności w oddychaniu lub połykaniu, należy niezwłocznie udać się do szpitala.

Niezbyt często (dotyczy nie więcej niż 1 na 100 pacjentów)
- świąd
- wysypka
- egzema
- skórne reakcje nadwrażliwości (kontaktowe zapalenie skóry)
- podrażnienie skóry w miejscu nałożenia leku (w tym: ból, pieczenie, palenie i zaczerwienie skóry).

Rzadko (dotyczy nie więcej niż 1 na 1 000 pacjentów)
- pęcherze
- obrzęk skóry
- pokrzywka
- zapalenie spojówek.


Skład

- Substancją czynną leku jest kwas fusydynowy. Każdy 1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego.
- Pozostałe składniki: alkohol cetylowy, wazelina biała, parafina ciekła, glicerol (85%), butylohydroksyanizol (E 320), polisorbat 60, potasu sorbinian (E 202), woda oczyszczona, kwas solny.
Niektóre z tych składników mogą powodować reakcje skórne, patrz ulotka punkt 2.


Producent

Basic Pharma Manufacturing B.V.
Burgemeester Lemmensstraast 352
6163JT Geleen
Holandia


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.