Hyperherba 330 mg, 60 tabletek

Dostępny
26,22

O produkcie: Hyperherba 330 mg, 60 tabletek

100017299

Opis

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Wskazania

Tradycyjnie stosowany w celu łagodzenia występujących przejściowo objawów wyczerpania psychicznego.Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na ziele dziurawca.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przyjmowanie preparatów z dziurawca może powodować uczulenie na światło słoneczne, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji skóry, dlatego nie zaleca się bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne w czasie stosowania preparatu.Jeżeli objawy utrzymują się po 2 tygodniach stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania leku poniżej 18 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Dane literaturowe wskazują, że przyjmowanie preparatów z ziela dziurawca może powodować osłabienie działania niektórych leków. Z tego względu nie należy stosować leku z warfaryną, cyklosporyną, teofiliną, digoksyną. Możliwe jest również osłabienie działania doustnych środków antykoncepcyjnych. Podczas leczenia zakażeń wirusem HIV środkami przeciwwirusowymi wyciągi z ziela dziurawca powodują obniżenie ich stężenia (np. indinaviru) w osoczu. Nie zaleca się stosowania preparatów z ziela dziurawca bez konsultacji z lekarzem łącznie ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny.

Ciąża

Z powodu braku wystarczających danych stosowanie w okresie ciąży i laktacji nie jest zalecane.

Dawkowanie

Doustnie, dorośli: 1 tabletkę 3 razy dziennie przez okres dwóch tygodni. Preparat popić wystarczającą ilością wody.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, skórne reakcje alergiczne, zmęczenie i niepokój. Osoby o jasnej karnacji, po ekspozycji na intensywne światło słoneczne, mogą reagować nasilonymi objawami imitującymi oparzenia słoneczne. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Skład

Hyperici herba - 330 mg
Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna.
Jedna tabletka zawiera nie mniej niż 0,2 mg hiperycyn.

Producent

Labofarm
ul. Lubichowska 176 b
83-200 Starogard Gd.

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.