Hysan, maść do nosa, 5 g

Pielęgnująca i nawilżająca maść do nosa, z witaminą A w składzie.

Dostępny
24,43

Klienci kupili również

O produkcie: Hysan, maść do nosa, 5 g

100018437

Opis

Maść do nosa z witaminą A. Pielęgnuje i nawilża nos oraz wspiera jego naturalną regenerację, np. w przypadku nieżytu nosa.

Właściwości

Wyrób medyczny Hysan powstał z myślą o pielęgnacji błony śluzowej nosa niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Produkt zawiera starannie dobrane składniki, które pomagają w przywróceniu i utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia śluzówki jam nosowych przy podrażnieniach i nieżycie nosa.

Zdarza się, że przesuszenie błony śluzowej jest konsekwencją długotrwałego przebywania w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, a także wdychania dymu papierosowego, pyłu lub innych zanieczyszczeń. Do powstania podrażnień i zaczerwienień na delikatnej błonie śluzowej nosa przyczyniają się też preparaty na katar stosowane podczas przeziębienia i grypy. Niekiedy na pogorszenie stanu śluzówki wpływają też niekorzystne warunki atmosferyczne — zimno, wiatr lub wysokie temperatury. Niezależnie od powodów wystąpienia dolegliwości, uszkodzona śluzówka nie może prawidłowo spełniać swojej ochronnej funkcji. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze przywrócenie jej równowagi i naturalnego nawilżenia.

Formuła wyrobu medycznego Hysan bazuje na retinolu, który jest czynną postacią witaminy A. Recepturę wzbogacono o substancje o silnych właściwościach okluzyjnych — parafinę, białą wazelinę i lanolinę.

Witamina A wraz z innymi składnikami maści Hysan tworzy na w przedniej części jamy nosowej cienką barierę ochronną. W ten sposób stwarza idealne warunki do regeneracji, jednocześnie długotrwale nawilżając skórę i błonę śluzową. Dodatkowo delikatnie pielęgnuje nos i ułatwia usuwanie strupów. Ponadto stymuluje wzrost i odbudowę nabłonków. Wzmacnia też naturalne funkcje ochronne śluzówki i zabezpiecza ją przed wpływem negatywnych czynników zewnętrznych. Witamina A ma też silne właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu wspiera zwalczanie wolnych rodników i pomaga eliminować wpływ szkodliwego stresu oksydacyjnego.

Maść nie zawiera substancji konserwujących i może być długotrwale używana.

Jak działa Hysan?

Składniki zawarte w maści wpływają na przywrócenie prawidłowych funkcji błony śluzowej, do których zalicza się nawilżanie, ogrzewanie i filtrowanie wdychanego powietrza.

Jak stosować Hysan?

Maść do nosa Hysan zaleca się stosować 3 razy dziennie. W razie potrzeby możesz też używać produktu częściej.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hysan?

Produkt nie jest odpowiedni dla osób wykazujących nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.

Czy Hysan mogą używać kobiety w ciąży?

Producent informuje, że preparat Hysan jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.


Skład

Palmitynian retinolu 250 I.U./g(witamina A), płynna parafina o wysokiej gęstości i niskiej gęstości, lanolina i biała wazelina.

Jak stosować

W przypadku uczucia suchości w nosie maść do nosa zazwyczaj stosuje się trzy razy dziennie, przy czym, w przypadku nasilenia objawów, można ją także stosować częściej.

Przeznaczenie

Maść do nosa hysan tworzy warstwę ochronną, która sprzyja procesowi regeneracji, przez co kojąco nawilża i pielęgnuje przedni odcinek nosa. Jednocześnie ułatwia usuwanie strupów i skorup. Przyjemnie miękka i gładka rozprowadza się równomiernie dobrze na skórze i śluzówkach nosa. Sprawia to, że maść do nosa szczególnie nadaje się do intensywnej i długotrwałej pielęgnacji nosa.

Ostrzeżenia

Przydatność do użycia: 6 miesiące po pierwszym otwarciu.

Nie należy stosować maści w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek z jej składników. Należy przerwać stosowanie, jeśli wystąpią reakcje nadwrażliwości (np. świąd, zaczerwienienie). Objawy te zazwyczaj szybko ustępują po przerwaniu stosowania.


Dystrybutor

URSAPHARM POLAND SP. Z O.O.

Producent

URSAPHARM POLAND SP.Z O.O.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.