Ibufen Baby, 125 mg, 5 czopków

Dostępny
12,61

O produkcie: Ibufen Baby, 125 mg, 5 czopków

100007880

Opis

Ibufen Baby należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Działanie

przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne

Wskazania

Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego). Bóle różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła i mięśni towarzyszące przeziębieniu i grypie; bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne; bóle zębów, w tym bóle na skutek ząbkowania; bóle głowy; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),u pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy oskrzelowej,u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),jeśli pacjent ma skazę krwotoczną,

Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować leku u dzieci o wadze poniżej 12,5 kg.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Doodbytniczo. Maksymalna dawka jednorazowa: 10 mg/kg mc. Maksymalna dawka dobowa: 20-30 mg/kg mc., w 3-4 dawkach podzielonych. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować preparatu dłużej niż 3 dni. Nie stosować u dzieci o mc. <12,5 kg. Dzieci od 2 do 4 lat (12,5-17 kg): 1 czopek w odstępach co 6-8 h, nie stosować więcej niż 3 czopki w ciągu doby; dzieci od 4 do 6 lat (17-20,5 kg): 1 czopek 4 razy na dobę, w odstępach co 6 h, nie stosować więcej niż 4 czopki w ciągu doby.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Ibufen Baby może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.Lek Ibufen Baby jest na ogół dobrze tolerowany. Podczas krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w dawkach dostępnych bez recepty zaobserwowano działania niepożądane wymienione poniżej. Stosując ibuprofen w innych wskazaniach i długotrwale mogą wystąpić inne działania niepożądane.Działania niepożądane uszeregowano wg częstości występowania stosując następujące określenia:Bardzo często (występujące więcej niż u 1 na 10 pacjentów)Często (występujące u 1 do 10 pacjentów na 100 pacjentów)Niezbyt często (występujące u 1 do 10 pacjentów na 1000 pacjentów)Rzadko (występujące u 1 do 10 pacjentów na 10 000 pacjentów)Bardzo rzadko (występujące mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów), częstość nieznana, nie może być określona na podstawie dostępnych danych.

Producent

Polpharma OTC

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.