IDA WARG

  (29)

IDA WARG to marka założona w 2018 roku w Sztokholmie. Jej twórczynią jest YouTuberka znana w Skandynawii. Marka powstała we współpracy ze szwedzkim dystrybutorem kosmetyków Letsfaceit Nordic AB. Jej misją jest dbanie o samopoczucie, oferując nowoczesne preparaty. Od 2020 roku marka jest niezależna.

Sortuj według

Naturalne kosmetyki i perfumy IDA WARG

IDA WARG oferuje naturalne samoopalacze, kosmetyki do makijażu oraz kosmetyki do pielęgnacji włosów i ciała. W jej asortymencie znaleźć można również perfumy. Marka produkuje szampony i odżywki, musy pod prysznic, masła i balsamy do ciała czy spraye do włosów. Tworzy również kremy z filtrem UV, w tym preparaty nawilżające i kojące, a także produkty kwasowe – zwłaszcza peelingi. Wyroby IDA WARG mają przystępne ceny.

Wśród produktów marki warto wyróżnić IDA WARG Serum nawilżające. To preparat, który pomaga nawilżyć włosy i uchronić je przed utratą wody. Wyrób jest hipoalergiczny. Nie obciąża kosmyków i pomaga uchronić końcówki przed rozdwajaniem. Może być stosowany przez osoby, które borykają się z puszeniem się włosów. Produkty pielęgnacyjne IDA WARG umieszczono w minimalistycznych opakowaniach w pastelowych kolorach.

Produkty IDA WARG tworzone w trosce o środowisko

IDA WARG podejmuje działania, które mają na celu ochronę środowiska. Wszystkie wyroby tej marki są w 100% wegańskie. Nie przechodzą testów na zwierzętach i są w całości produkowane w Skandynawii. Producent stara się współpracować wyłącznie z certyfikowanymi firmami – w większości pochodzącymi z Europy i samej Szwecji. Marka podejmuje działania, które mają na celu zmniejszenie śladu węglowego. Opakowania jej produktów powstają z mniejszej ilości plastiku i tworzyw stanowiących alternatywę dla papieru.

Marka IDA WARG podejmuje również działania, które mają za zadanie wspierać uchodźców. Uczestniczy w działalności Stowarzyszenia Walki z Rakiem Piersi i organizacji 2helpinghands. Producent wspiera też Ellashjältar, Musikhjälpen i dom Ronalda McDonalda. Marka podjęła współpracę z firmą Bower, która ułatwia recyklingowanie opakowań kosmetyków. Wystarczy zeskanować kody kreskowe umieszczone na butelkach, słoiczkach i tubkach. Aplikacja wskazuje najbliższą stację recyklingu. Informuje również o tym, jak przygotować odpady do ponownego przetworzenia.