Immunofort, płyn doustny, 125 g

Dostępny
19,51

Klienci kupili również

O produkcie: Immunofort, płyn doustny, 125 g

100002639

Opis

Immunofort jest lekiem roślinnym, tradycyjnym i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Działanie

IMMUNOFORT jest stosowany pomocniczo w infekcjach górnych dróg oddechowych, gardła, migdałków, jamy ustnej i zatok; w skłonnościach do częstych przeziębień zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych; źle gojących się ranach. Immunofort jest lekiem roślinnym, tradycyjnym i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Immunofort jest stosowany pomocniczo w infekcjach górnych dróg oddechowych, gardła, migdałków, jamy ustnej i zatok; w skłonnościach do częstych przeziębień oraz zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych; w źle gojących się ranach.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku:
- postępujących chorób układowych (np gruźlica, stwardnienie rozsiane), zakażenia wirusem HIV oraz innych chorobach autoimmunologicznych i z autoagresji
- w onkologii u pacjentów leczonych cytostatykami
- u pacjentów po przeszczepach narządów
- w chorobach krwi, dotyczących układu białych krwinek
- w przypadku chorób alergicznych (np. pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, astma)

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Nie stosować w trakcie ciąży i okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 r.ż.: 5 ml leku 3 razy dziennie, 30 minut przed jedzeniem, rozpuszczając lek w małej ilości wody. Rozpocząć terapię preparatem przy pierwszych objawach infekcji, kontynuując leczenie nie dłużej niż 10 dni.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Immunofort może powodować działania niepożądane. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na jeżówkę, charakteryzujące się wysypką, pokrzywką, skurczem oskrzeli, astmą i reakcją anafilaktyczną. Jeżówka może wywołać reakcje alergiczne u osób z atopią. Stwierdzono także związek z chorobami autoimmunologicznymi. W wyniku długotrwałego stosowania może wystąpić leukopenia. W przypadku wystąpienia tych lub innych objawów niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.

Skład

100g leku zawiera: substancje czynne: 40 g soku z ziela jeżówki purpurowej, 30 g soku z owoców aronii, 10 g soku z ziela pokrzywy, 10 g soku z korzenia łopianu, 10g ekstraktu z kwiatów rumianku. Zawartość etanolu: 28-36% (v/v).

Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne ,,Leki Natury" Tadeusz Polański

Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne ,,Leki Natury" Tadeusz Polański
Zielona 30
08-500 Ryki

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.