Immunotrofina Kaszel, aerozol doustny, 30 ml

Wyrób medyczny, stosowany na kaszel i chrypkę, właściwości powlekające.

Dostępny
18,63

O produkcie: Immunotrofina Kaszel, aerozol doustny, 30 ml

100011987

Opis

Immunotrofina Kaszel to aerozol o właściwościach powlekających, zalecany do stosowania w leczeniu objawowym kaszlu i chrypki u dorosłych i dzieci od 12. miesiąca życia.

Właściwości

Synergiczne działanie naturalnych składników, zmniejsza częstotliwość oraz intensywność kaszlu suchego i łagodzi dolegliwości związane z chrypką.
  • Zmniejsza częstotliwość oraz intensywność kaszlu suchego
  • Łagodzi dolegliwości związane z chrypką
  • Korzystnie wpływa na przeciążone struny głosowe
  • Działa miejscowo w obrębie górnych dróg oddechowych, chroniąc je przed drażniącym działaniem czynników zewnętrznych
  • Posiada aplikator zapewniający skuteczne i precyzyjne dotarcie odpowiedniej dawki aerozolu na tylną ścianę gardła
  • Zawiera naturalne składniki

Skład

Płynny wyciąg z maku polnego (Papaver rhoeas), płynny wyciąg z prawoślazu lekarskiego (Althaea officinalis), miód, glicerol, Polisorbat 20, sorbinian potasu, benzoesan sodu, guma ksantanowa, nizyna, sól dwusodowa EDTA, substancje zapachowe, acesulfam K, woda oczyszczona.

Jak stosować

Unieść końcówkę dozownika. Wprowadzić końcówkę aplikatora do jamy ustnej i skierować strumień aerozolu w stronę gardła. Silnie nacisnąć dozownik.Stosować dwie aplikacje (2 rozpylenia), 3-4 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Przed pierwszym użyciem naciskać dozownik poza jamą ustną aż do pojawienia się rozpylonego preparatu.

Przeznaczenie

Do stosowania w przypadku kaszlu suchego i chrypki u dorosłych i dzieci od 12. miesiąca życia, wywołanego różnymi czynnikami:
– zapaleniem górnych dróg oddechowych
– zapaleniem gardła i migdałków
– przeciążeniem strun głosowych
– alergią
– zmianą klimatu
– innymi (dym, pyły, opary itp.)

Ostrzeżenia

W przypadku utrzymującego się kaszlu i chrypki należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. U dzieci poniżej 12 miesiąca życia preparat należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem. Nie stosować po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dystrybutor

VITAMED

Producent

DMG Italia srl
Via Laurentina, Km 26,700 – 00040 Pomezia, Rzym
Włochy

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.