Intractum Crataegi Phytopharm 4,65g/5ml, płyn doustny, 100 ml

Dostępny
9,50

O produkcie: Intractum Crataegi Phytopharm 4,65g/5ml, płyn doustny, 100 ml

100007519

Opis

Intractum Crataegi Phytopharm 4,65g/5ml, płyn doustny, 100 ml jest produktem w postaci płynu do stosowania doustnego. Substancję aktywną leku stanowi etanolowy wyciąg ze świeżego kwiatostanu głogu (1:1).


Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny wspomagający pracę serca i układu krążenia, stosowany w łagodnych dolegliwościach serca związanych z wiekiem, po wykluczeniu poważnych chorób serca przez lekarza.

Produkt jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Intractum Crataegi Phytopharm
- jeśli pacjent ma uczulenie na kwiatostan głogu.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Intractum Crataegi Phytopharm należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.

W przypadku zaostrzenia objawów lub nie ustąpienia dolegliwości w okresie 6 tygodni od momentu rozpoczęcia przyjmowania produktu leczniczego lub w przypadku wystąpienia obrzęków (zazwyczaj nóg) należy skonsultować się z lekarzem.

W przypadku wystąpienia duszności, bólu w okolicy serca promieniującego w kierunku ramion, bólu w górnej części jamy brzusznej i w okolicy szyi należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Intractum Crataegi Phytopharm, ponieważ dawka jednorazowa preparatu (2,5 ml) zawiera ok. 1,1 g etanolu, co odpowiada ok. 12 ml wina i 28 ml piwa.

Lek szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową.

Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę lecząc kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci, a także osoby z grupy wysokiego ryzyka, jak: pacjenci z uszkodzeniami wątroby czy cierpiący na padaczkę.


Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na brak wystarczających danych oraz wysoką zawartość etanolu nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Ze względu na zawartość etanolu w preparacie nie zaleca się równoczesnego stosowania leku z innymi środkami farmaceutycznymi mogącymi wpływać niekorzystnie na wątrobę. Głóg może nasilać działanie leków zawierających glikozydy naparstnicy, leków blokujących receptory beta-adrenergiczne i leków obniżających ciśnienie krwi. Możliwa jest modyfikacja dawki ww. preparatów.


Ciąża

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią oraz wpływu na płodność. Przed użyciem preparatu należy zasięgnąć opinii lekarza. Należy pamiętać, że preparat zawiera 52 - 62 % V/V etanolu.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Dorośli: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, przyjmować lek doustnie, 4 razy dziennie po 2,5 ml (odmierzyć za pomocą załączonej miarki), rozcieńczony w niewielkiej ilości wody.
Zaleca się stosowanie preparatu systematycznie przynajmniej przez 3 tygodnie.

Dzieci i młodzież: nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Intractum Crataegi Phytopharm jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Intractum Crataegi Phytopharm
W przypadku zastosowania większej dawki leku Intractum Crataegi Phytopharm niż zalecana mogą wystąpić objawy przedawkowania związane z zawartością alkoholu w produkcie.

Pominięcie zastosowania leku Intractum Crataegi Phytopharm
W przypadku pominięcia dawki leku Intractum Crataegi Phytopharm nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.


Skutki uboczne

Dotychczas nie zaobserwowano.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


Skład

Co zawiera lek Intractum Crataegi Phytopharm
- Substancją czynną leku jest etanolowy wyciąg ze świeżego kwiatostanu głogu (Crataegus spp L.) - Crataegi inflorescentiae recentis intractum (1:1) – 100 ml. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96 % V/V.

Zawartość etanolu w produkcie leczniczym wynosi 52-62 % V/V.
W 100 ml płynu znajduje się 100 ml etanolowego wyciągu ze świeżego kwiatostanu głogu.


Producent

Phytopharm Klęka S.A.
Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą
Polska


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.