Ispagul S, nasiona i łupina babki jajowatej ułatwiają wypróżnianie, suplement diety, proszek, 200 g

Suplement diety z nasionami oraz łupiną nasienną babki jajowatej.

Dostępny
20,43

Alternatywa od Dr. Maxa

Suplement diety z rozpuszczalnym błonnikiem z nasion babki jajowatej.
Suplement diety z rozpuszczalnym błonnikiem z nasion babki jajowatej.

O produkcie: Ispagul S, nasiona i łupina babki jajowatej ułatwiają wypróżnianie, suplement diety, proszek, 200 g

100006402

Opis

Suplement diety zawierający składniki ułatwiające wypróżnianie.

Właściwości

Formuła suplementu diety Ispagul S opiera się na właściwościach babki jajowatej. W składzie preparatu znajdują się zarówno łupiny (Plantaginis ovatae seminis tegumentum), jak i nasiona (Plantaginis ovatae semen).

Łupiny i nasiona babki jajowatej zawierają błonnik pokarmowy. Po połączeniu ich z wodą tworzy się żelowa masa bogata w śluzy o właściwościach łagodnego środka przeczyszczającego. Po spożyciu porusza się ona wzdłuż przewodu pokarmowego, zwiększając masę stolca i wiążąc w nim większe ilości wody. Prowadzi to do wzrostu napięcia ściany jelita i pobudzenia jego ruchów. Ponadto łupiny babki jajowatej wspierają nawilżanie błony śluzowej jelita. W ten sposób również przyczyniają się do łatwiejszego przemieszczania się stolca. Regularność wypróżnień jest ważna dla odpowiedniej detoksykacji organizmu. Ma również duże znaczenie w trakcie stosowania diet odchudzających.

Jak działa Ispagul S?

Nasiona i łupiny nasienne babki jajowatej zawarte w suplemencie diety wspomagają prawidłowe działanie układu pokarmowego. Jednocześnie wspierają perystaltykę jelit. Przyczyniają się też do zmiękczenia stolca. Uznaje się również, że są pomocne w normalizowaniu poziomu cholesterolu we krwi.

Jak stosować Ispagul S?

Odmierz porcję suplementu diety (3 g) za pomocą dołączonej do opakowania miarki. Wsyp do szklanki wypełnionej w ¾ objętości wodą lub sokiem i wypij. Preparat możesz też wymieszać z jogurtem, płatkami śniadaniowymi czy innym pokarmem i popić dużą ilością płynu. Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanej dobowej porcji produktu.

Jak często stosować Ispagul S?

Spożywaj 1-3 miarki suplementu diety Ispagul S na dobę, najlepiej rano i wieczorem.

Kiedy stosować Ispagul S?

Suplement diety jest zalecany w celu łagodzenia dolegliwości takich jak zaparcia u osób starszych, osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Łupiny babki jajowatej możesz stosować wspomagająco przy zaparciach nawykowych niespowodowanych żadnymi zmianami fizycznymi w narządach. Ponadto są one rekomendowane wtedy, gdy zmiękczenie stolca jest konieczne do ograniczenia bólu przy jego wydalaniu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Ispagul S?

Zrezygnuj ze stosowania suplementu diety, jeśli cierpisz na choroby przewodu pokarmowego, niedrożność jelit czy ciężką cukrzycę. Ponadto preparat nie powinien być spożywany w czasie silnych biegunek, którym towarzyszy gorączka.


Skład

Łupina nasienna babki jajowatej (Plantaginis ovatae seminis tegumentum), nasiona babki jajowatej (Plantaginis ovatae semen).

Jak stosować

Odmierzyć porcję proszku (3 g) za pomocą załączonej miarki, dobrze wymieszać z 3/4 szklanki wody lub soku i wypić. Proszek można dodać również do jogurtu, płatków śniadaniowych lub innej żywności i obficie popić.

Dzienne spożycie

Spożywać 1-3 miarek proszku na dobę, najlepiej rano i wieczorem.

Przeznaczenie

Suplement diety zawierający składniki ułatwiające wypróżnianie.

Ostrzeżenia

Nie zaleca się suplementacji diety preparatem w przypadku chorób przewodu pokarmowego, niedrożności jelit, ciężkiej cukrzycy oraz podczas silnych biegunek, którym towarzyszy gorączka.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

200 g

Producent

Herba-Studio Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.