Johnson's

  (6)

Johnson's to marka z ponad 120-letnim doświadczeniem. Jest wiodącym producentem wyrobów dla dzieci w Polsce. Marka nie tylko tworzy kosmetyki, lecz także publikuje literaturę i prace naukowe dotyczące skóry najmłodszych. Johnson's prowadzi też ogólnopolskie warsztaty dla kadry medycznej.

Sortuj według

  Kosmetyki Johnson's odpowiednie dla najmłodszych

  Kosmetyki Johnson's dostępne w Dr. Max składają się z substancji bezpiecznych dla skóry niemowląt. Ich formuły przechodzą rygorystyczne testy. Marka współpracuje z położnymi, pediatrami, dermatologami, fizjoterapeutami i ekspertami skali NBAS. Jej produkty powstają z udziałem światowych stowarzyszeń medycznych, jak np. merican Academy of Pediatrics, European Society for Pedriatric, The Association of Women’s Healh oraz Obstretric and Neonatal Nurses.

  Flagowym produktem Johnson's jest puder dla niemowląt na bazie talku. Nie zawiera on azbestu i włókien azbestopodobnych. Jest wydobywany wyłącznie ze złóż w certyfikowanych kopalniach, a następnie mielony na pył. Marka słynie też z szamponu łagodnego dla oczu dziecka Johnson's baby, oznaczony logiem NO MORE TEARS. Składa się on z substancji, które nie podrażniają oczu najmłodszych. Badania nad tym preparatem prowadzili dyplomowani okuliści. Produkt przeszedł też analizę medyczną składającą się z czterech etapów. Kosmetyki dla dzieci Johnson's są dostępne w przystępnych cenach.

  Produkty Johnson's nie zawierają formaldehydu ani konserwantów uwalniających tę substancję. To wyroby wolne od parabenów. Nie zawierają również MIT i ftalanów. W szamponach do włosów dla dzieci Johnson's zastosowano natomiast śladowe lub bardzo małe ilości 1,4-doksanu. To substancja będąca produktem ubocznym procesu produkcji łagodnych środków myjących. Żaden z kosmetyków te marki nie zawiera SLS – zamiast niego Johnson's stosuje etoksylowany laurylosiarczan, czyli SLES.

  Kosmetyki Johnson's w zgodzie ze środowiskiem

  Marka Johnson's od ponad 15 lat nie prowadzi testów na zwierzętach. Nie korzysta również z substancji testowanych w ten sposób. Producent realizuje kampanie, które mają na celu promowanie odpowiedzialnej produkcji oleju palowego. Współpracuje m.in. z organizacją The Forest Trust. W niektórych produktach marki Johnson's znaleźć można olej palmowy, jednak pochodzi on jedynie ze sprawdzonych źródeł.