Karnosil, hydro-żel naprawczy z jonami srebra i karnozyną, 100 ml

Dostępny
16,67

O produkcie: Karnosil, hydro-żel naprawczy z jonami srebra i karnozyną, 100 ml

100017092

Opis

Karosil to aktywny dermokosmetyk przyspieszający regenerację skóry.
Dzięki precyzyjnej, miejscowej aplikacji, hydro-żel tworzy okluzyjną warstwę, która hamuje parowanie wody i zmniejsza jej utratę przez naskórek.
Karnosil doskonale pielęgnuje, chroni i pomaga utrzymać w dobrej kondycji skórę podrażnioną, narażoną na: otarcia, rany, skaleczenia, odparzenia, poparzenia (w tym słoneczne), odleżyny.

Właściwości

Karnosil to hydro-żel naprawczy wykorzystujący właściwości jonów srebra i karnozyny, który wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry. Są to składniki, które często występują w preparatach na trądzik. W składzie produktu występują też substancje takie jak d-panthenol oraz allantoina, przyczyniające się do zmniejszenia zaczerwienienia i złagodzenia podrażnień oraz redukcji swędzenia. Jego działanie można przyrównać do plastra – tworząc na naskórku warstwę okluzyjną, chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, a także przed niekorzystnym działaniem bakterii i grzybów. Zastosowanie żelu niesie ukojenie i pozostawia skórę w dobrej kondycji.

Najważniejsze właściwości żelu Karnosil:

  • dzięki innowacyjnej formule skutecznie wspomaga regenerację skóry,
  • zmniejsza uporczywe objawy jak podrażnienie, zaczerwienienie i swędzenie,
  • polecany dla diabetyków,
  • nie zawiera alkoholu, konserwantów i silikonów,
  • nie zawiera dodatkowych substancji zapachowych i barwnikó

Jak działa Karnosil?

Karnosil zawiera w swoim składzie jony srebra i karnozynę, dzięki którym przyspiesza regenerację skóry. Tworzy warstwę ochronną na skórze, zmniejszając utratę wody przez naskórek i wspomagając utrzymanie odpowiedniego nawilżenia. Zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wykazuje właściwości pielęgnacyjne i pomaga utrzymać podrażnioną skórę w dobrej kondycji.

Jak stosować Karnosil?

Karnosil należy nanieść bezpośrednio na skórę po uprzednim oczyszczeniu wybranego miejsca i dokładnym umyciu rąk. Żelu nie powinno się wcierać. Aby zabezpieczyć go przed przypadkowym starciem, można zakleić skórę plastrem lub owinąć bandażem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Karnosil?

Preparatu Karnosil nie powinno się stosować w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.

Z czym nie łączyć Karnosil?

Brakuje danych dotyczących jednoczesnego stosowania hydro-żelu naprawczego z innymi lekami. W razie wątpliwości wskazana jest konsultacja z lekarzem. Dotyczy to także używania preparatu u kobiet w ciąży.


Skład INCI

Aqua, Paraffinum Liquidum, Pentylene Glycol, Panthenol, Carnosine, Silver Citrate, Allantoin, Hydroxyacetophenone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Citric Acid.

Jak stosować

Umyć ręce przed aplikacją preparatu. Oczyścić skórę z zanieczyszczeń, następnie nanieść miejscowo na skórę dużą ilość Karnosilu. Nie wcierać. W razie konieczności założyć bandaż lub plaster.

Przeznaczenie

Regeneruje skórę. Pomaga utrzymać w dobrej kondycji skórę narażoną na:
• otarcia
• rany
• skaleczenia
• odparzenia
• poparzenia (w tym słoneczne)
• odleżyny.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku alergii lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

Pojemność

Objętość netto 100 ml.

Producent

Deep Pharma Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 73
02-230 Warszawa

Typ produktu

Kosmetyk

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"tag":"p","children":[{"html":"Karosil to aktywny dermokosmetyk przyspieszaj\u0105cy regeneracj\u0119 sk\u00f3ry. ","tag":"none"},{"tag":"br"},{"html":"Dzi\u0119ki precyzyjnej, miejscowej aplikacji, hydro-\u017cel tworzy okluzyjn\u0105 warstw\u0119, kt\u00f3ra hamuje parowanie wody i zmniejsza jej utrat\u0119 przez nask\u00f3rek. ","tag":"none"},{"tag":"br"},{"html":"Karnosil doskonale piel\u0119gnuje, chroni i pomaga utrzyma\u0107 w dobrej kondycji sk\u00f3r\u0119 podra\u017cnion\u0105, nara\u017con\u0105 na: otarcia, rany, skaleczenia, odparzenia, poparzenia (w tym s\u0142oneczne), odle\u017cyny.","tag":"none"}]}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.