Katelin MAG B6, suplement diety, 60 kapsułek

Suplement diety w formie tabletek - magnez z dodatkiem witaminy B.

Dostępny
19,49

O produkcie: Katelin MAG B6, suplement diety, 60 kapsułek

100018179

Opis

Kapsułki żelatynowe twarde o przedłużonym uwalnianiu - zawierają mikropeletki uwalniające w przedłużony sposób (SR) chlorek potasu, cytrynian magnezu i witaminę B6.

Właściwości

Witaminy i minerały stanowią bardzo ważny element odpowiednio zbilansowanego żywienia. Nie są źródłem energii ani materiałem budulcowym, jednak pełnią niezwykle ważną rolę w poprawnym rozwoju i zachowaniu prawidłowych funkcji organizmu. Dla utrzymania odpowiedniego ciśnienia krwi oraz właściwego funkcjonowania układu nerwowego i mięśniowego kluczowe jest stosowanie diety bogatej w potas, magnez i witaminę B6.

  • Potas to kation znajdujący się w organizmie człowieka w największej ilości. W naturze występuje w wielu produktach spożywczych, m.in. w bananach, ziemniakach, awokado, pietruszce i pomidorach. Do zaburzeń gospodarki potasowej mogą prowadzić m.in. przewlekłe schorzenia nerek oraz przyjmowanie leków moczopędnych lub przeczyszczających.

  • Potas odpowiada za regulowanie objętości płynu wewnątrzkomórkowego, podczas gdy sód kontroluje objętość płynu znajdującego się poza komórkami. Jeśli pomiędzy oboma pierwiastkami jest zachowana odpowiednia równowaga, gospodarka płynami ustrojowymi utrzymuje się na odpowiednim poziomie. Potas, podobnie jak wapń i magnez, bierze też udział w zachowaniu prawidłowego przewodnictwa nerwowego. Uczestniczy w stymulowaniu skurczu mięśnia sercowego i regulowaniu poziomu ciśnienia krwi. Ma też znaczenie dla właściwego przekształcania glukozy w glikogen (polisacharyd gromadzony w wątrobie i mięśniach). Potas przyczynia się też do usuwania z organizmu toksyn powstałych w trakcie przemiany materii.

  • Magnez to dwuwartościowy pierwiastek niezwykle istotny dla prawidłowego działania organizmu. Jest magazynowany głównie w układzie kostnym, mięśniach szkieletowych oraz w tkankach i narządach. W pożywieniu znajduje się w ryżu, płatkach owsianych, kaszy gryczanej, szpinaku, rybach i owocach morza czy w orzechach. Niedobór magnezu często wiąże się z zaburzeniami równowagi potasu, fosforanów, sodu czy wapnia. Może prowadzić m.in. do rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego. Objawia się zaburzeniami czucia, skurczami, problemami z pamięcią i koncentracją, przewlekłym zmęczeniem i drganiami mięśni.

  • Magnez wspiera redukowanie uczucia zmęczenia i znużenia. Pomaga w zachowaniu odpowiedniej równowagi elektrolitowej. Ma też znaczenie dla właściwego metabolizmu energetycznego. Dodatkowo wspomaga poprawne działanie układu nerwowego i przyczynia się do właściwego działania mięśni. Uczestniczy we właściwej syntezie białka i wspiera zachowanie odpowiednich funkcji psychologicznych. Wpływa na zachowanie zdrowych kości i zębów. Bierze też udział w procesie podziału komórek. Do jego zadań zaliczają się również regulacja działania tarczycy, wsparcie trawienia i spowalnianie tworzenia się kamieni nerkowych. W przypadku kobiet może również łagodzić napięcie przedmiesiączkowe i bóle menstruacyjne. 

  • Witamina B6 to 3 związki organiczne będące pochodnymi pirydyny — pirydoksyna, pirydoksal i pirydoksamina. Uczestniczą one w biosyntezie i degradacji aminokwasów oraz metabolizmie tłuszczów i kwasów tłuszczowych. Witaminę B6 można znaleźć m.in. w produktach zbożowych i pełnoziarnistych, podrobach, warzywach strączkowych i orzechach. Jej niedobór objawia się dolegliwościami ze strony układu nerwowego, m.in. depresją i nerwowością.

  • Witamina B6 jest kofaktorem wielu enzymów. Wspomaga utrzymanie prawidłowej syntezy cysteiny. Wspiera też zachowanie odpowiedniego metabolizmu energetycznego. Ponadto uczestniczy w poprawnej pracy układu nerwowego i uczestniczy w ochronie neuronów przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Ma też znaczenie dla zachowania odpowiedniego metabolizmu białka i glikogenu, jednocześnie wspierając regulowanie poziomu glukozy w mózgu. Dodatkowo pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Wpływa też na funkcjonowanie układu odpornościowego i regulowanie aktywności hormonalnej. Wspiera również redukowanie uczucia zmęczenia i znużenia oraz wykazuje właściwości przeciwutleniające.

Co to jest za suplement Katelin MAG B6?

Suplement diety Katelin MAG B6 zawiera starannie opracowaną mieszankę składników, które wspierają prawidłowe działanie organizmu. W składzie preparatu znajduje się potas (chlorek potasu), magnez (cytrynian magnezu) i witamina B6. Produkt ma postać żelatynowych kapsułek o spowolnionym uwalnianiu. Każda z nich zawiera mikropeletki uwalniające, które zapewniają dobrą tolerancję codziennego stosowania suplementu. Warto wiedzieć, że zawartość i czas uwalniania substancji aktywnych i czystość biologiczną produktu potwierdzają badania analityczne*. Suplement diety opracowano z myślą o osobach aktywnych fizycznie i dbających o odpowiednio zbilansowane żywienie.

Katelin MAG B6 - dawkowanie

Spożywaj 2-3 kapsułki suplementu diety Katelin MAG B6 na dobę. Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanej dobowej ilości produktu.

Jak przyjmować Katelin MAG B6?

Porcję suplementu diety Katelin MAG B6 popij obficie wodą. Jeśli masz problemy z połykaniem, otwórz kapsułkę i wysyp jej zawartość do posiłku bezpośrednio przed jego spożyciem. Następnie popij wodą.

Jak długo można stosować Katelin MAG B6?

Możesz stosować suplement diety Katelin MAG B6 przez dowolnie długi okres. Opakowanie zawiera 20-30 sugerowanych porcji w zależności od liczby tabletek spożywanych w ciągu dnia. Pamiętaj, suplementacja preparatu nie może zastąpić spożywania zdrowej i zbilansowanej diety.

Katelin MAG B6 – skutki uboczne

Nie ma danych co do ewentualnych skutków ubocznych występujących podczas stosowania suplementu diety Katelin MAG B6. Preparat nie zawiera glutenu i laktozy.

*https://www.lekam.pl/pl/produkty/suplementy-diety/Katelin-MAG-B6


Tabela

Składnik Zawartość w 2 kapsułkach % RWS1 Zawartość w 3 kapsułkach % RWS*
Potas 320 mg 16% 480 mg 24%
Magnez 60 mg 16% 90 mg 24%
Witamina B6 2 mg 142,86% 3 mg 214,28%


*RWS - referencyjne wartości spożycia dla osób dorosłych

Skład

Składniki: chlorek potasu; sole magnezowe kwasu cytrynowego, składnik otoczki kapsułki - żelatyna; substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna; skrobia kukurydziana; substancja glazurująca - etyloceluloza; substancja zagęszczająca - hydroksypropylometyloceluloza; chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6); barwniki - kompleksy miedziowe chlorofili i chlorofilin, kurkumina.

Jak stosować

Kapsułki należy obficie popić wodą.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2-3 kapsułki dziennie.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony do stosowania w celu uzupełniania normalnej diety w potas, magnez i witaminę B6. Szczególnie polecany osobom dbającym o prawidłowe ciśnienie krwi oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego.

Producent

Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.
ul. Ostrzykowizna 14 A,
05-170 Zakroczym

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.