Kolzym, suplement diety, krople, 15 ml

Suplement diety zawiera laktazę, która poprawia trawienie laktozy.

Dostępny
19,94

O produkcie: Kolzym, suplement diety, krople, 15 ml

100014773

Opis

Kolzym to suplement diety zawierający enzym laktazę, który poprawia trawienie laktozy, zwłaszcza u niemowląt.

Właściwości

Kolzym to suplement diety zawierający enzym laktazę. Laktaza poprawia trawienie laktozy u osób mających trudność z trawieniem laktozy. Tolerancja laktozy jest zmienna i należy szukać porady odnośnie jej roli w diecie. Niedobór laktazy w organizmie może prowadzić do przejściowych dolegliwości trawiennych, w tym do kolki, co związane jest z nietolerancją laktozy zawartej w pożywieniu.

Tabela

Składniki w dziennej porcji preparatu 5 kropli 6 kropli 8 kropli 9 kropli 12 kropli
Laktaza kwaśna 1,4 mg 1,8 mg 2,3 mg 2,6 mg 3,4 mg
Laktaza neutralna 25,3 mg 30,4 mg 40,5 mg 45,5 mg 60,7 mg

Skład

Składniki: Syrop glukozowy, laktaza neutralna, sacharoza, woda, laktaza kwaśna. Enzymy pochodzenia naturalnego: laktaza kwaśna z wyciągu grzyba Aspergillus oryzae i laktaza neutralna z wyciągu drożdży Kluyveromyces lactis.

Jak stosować

- Karmienie piersią: po odmierzeniu na łyżeczkę odpowiedniej ilości kropli, podać dziecku do spożycia bezpośrednio przed rozpoczęciem karmienia piersią.
- Mleko modyfikowane: przygotować mleko zgodnie z zaleceniami producenta. Krople dodać do mleka o temperaturze właściwej do podania, wstrząsnąć i podać dziecku. Nie należy przechowywać niespożytego mleka.
- Mleko do późniejszego wykorzystania (pokarm naturalny): do odciągniętego mleka dodać 4 krople preparatu i wstawić do lodówki na minimum 4 h. Przed użyciem podgrzać mleko do temperatury właściwej do podania. Nie należy przechowywać niespożytego mleka.
Nie należy dodawać preparatu do bardzo gorącego mleka. Preparat enzymatyczny można podawać do ok. 3 - 4 mies. życia dziecka, czyli do momentu rozpoczęcia prawidłowej produkcji enzymów przez jelita.
Wstrząsnąć przed użyciem.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
- dzieci 0-2 tyg.: 5 kropli na jeden posiłek;
- dzieci 3-4 tyg.: 6 kropli na jeden posiłek;
- dzieci 1-2 mies.: 8 kropli na jeden posiłek;
- dzieci 3-4 mies.: 9 kropli na jeden posiłek;
- dzieci powyżej 4 mies.: 12 kropli na jeden posiłek.

Przeznaczenie

Zalecany do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych, prowadzących do kolki niemowlęcej.

Ostrzeżenia

Kolzym być podawany niemowlętom od pierwszych dni życia.
Nie należy stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. W przypadku zaobserwowania wystąpienia niepokojących objawów u dziecka w trakcie stosowania preparatu Kolzym należy skontaktować się z lekarzem. Nie stosować po upływie daty minimalnej trwałości.

Waga

Objętość netto 15 ml.

Producent

Solinea Sp. z o. o. Sp. K.
Elizówka 65, Hala I,
21-003 Ciecierzyn

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.