Dezodoranty i antyperspiranty

  (55)

Mężczyźni pocą się zwykle bardziej niż kobiety, czemu często towarzyszy nieprzyjemny i intensywny zapach. W uniknięciu dyskomfortu pomogą dezodorant męski i antyperspirant dla mężczyzn, które można stosować codziennie.

Sortuj według
Dezodoranty i antyperspiranty

Dezodoranty i antyperspiranty

Dezodorant męski czy antyperspirant dla mężczyzn

Dezodorant dla mężczyzn i antyperspirant są przez niektórych panów używane zamiennie lub traktowane jako jeden i ten sam produkt. Oprócz podobieństw, istnieje między nimi jednak znacząca różnica, która decyduje o tym, w jakim celu je stosować. 

Różnice między dezodorantem a antyperspirantem

Dezodorant męski maskuje nieprzyjemny zapach potu, a więc działa jedynie na skutki pocenia. W zależności od składu może również zabijać bakterie, które są głównymi sprawcami brzydkiej woni. Nie blokuje jednak działania gruczołów łojowych. Antyperspirant męski wykazuje zarówno działanie zewnętrzne, jak i wewnętrzne, ponieważ dodatkowo ogranicza (lub hamuje) wydzielanie potu. 

Antyperspirant dla mężczyzn – jaki wybrać?

Antyperspirant dla mężczyzn powinien mieć orzeźwiający zapach i działać na długo – nawet do 48 lub 72 godzin bez konieczności powielania aplikacji. Dobrze, by na opakowaniu znajdowała się informacja o tym, że produkt nie pozostawia plam  zarówno na ciemnych, jak i jasnych ubraniach. Warto również zwrócić uwagę na to, by kosmetyki dla mężczyzn były bezpieczne dla wrażliwej skóry i nie podrażniały jej.

Dezodorant dla mężczyzn w sztyfcie, kulce czy sprayu?

Dezodoranty męskie występują w postaci kulki (formuła roll-on), sztyftu i sprayu. Największą zaletą dezodorantu w kulce jest duża ilość produktu, która zostaje na skórze i zapewnia skuteczne działanie. Oprócz tego kosmetyk ma niewielkie opakowanie i można dyskretnie go użyć. Sztyft wykazuje podobnie wysoką skuteczność, jednak jego konsystencję cechuje większa suchość, a produkt może zostawiać na skórze ,,wiórki”. Dezodorant w sprayu jest z kolei najbardziej uniwersalny – można stosować go również na tułów lub plecy. Nie ma też przeciwwskazań, by korzystali z niego inni domownicy. Tym, co odróżnia go od pozostałych, jest mniej skoncentrowane działanie, ponieważ rozpyla się wokół ciała. 

Marki powiązane z kategorią: Dezodoranty i antyperspiranty