Higiena intymna

  (5)

O higienie intymnej u mężczyzn nie mówi się zbyt wiele, mimo że to bardzo ważna sprawa. Niewłaściwa pielęgnacja może powodować różne dolegliwości. Aby temu zapobiec, każdy pan powinien stosować żel do higieny intymnej dla mężczyzn.

Sortuj według
  Higiena intymna

  Higiena intymna

  Higiena intymna mężczyzn – dlaczego należy o nią zadbać?

  Okolice intymne u mężczyzn są gęsto porośnięte włosami oraz usiane gruczołami potowymi i łojowymi. Pot, mocz i resztki wydzielin z członka to doskonała pożywka dla bakterii. Ich obecność (zwłaszcza pod napletkiem i w rowku zażołędnym) może doprowadzić do zapalenia cewki moczowej, jak również infekcji dróg moczowych u partnerki. Płyn do higieny intymnej dla mężczyzn nie tylko pozwoli usunąć zanieczyszczenia i bakterie chorobotwórcze, ale też zadba o prawidłowy mikrobiom krocza. Poza tym właściwe kosmetyki do higieny intymnej zapewnią każdemu mężczyźnie uczucie świeżości i dodadzą pewności siebie!

  Męska higiena intymna – najczęstsze błędy

  Najczęstszym błędem w higienie intymnej u panów jest stosowanie niewłaściwych kosmetyków. Żel pod prysznic dla mężczyzn nie nadaje się do mycia krocza! Aby nie podrażnić tych delikatnych okolic oraz zapewnić ich kwaśne pH, należy używać męskiego płynu do higieny intymnej. Warto też pamiętać, że najlepszym „narzędziem” do mycia są ręce – gąbki i myjki to doskonałe środowisko do rozwoju bakterii i grzybów.

  Sam płyn do higieny intymnej dla mężczyzn nie wystarczy. Bardzo ważna jest również dokładność w myciu miejsc intymnych, czyli m.in. usuwanie mastki – serowatej wydzieliny zbierającej się pod napletkiem, która zawiera bakterie oraz resztki moczu i spermy. W czasie stosunku mastka zapobiega otarciom, ale gdy zalega zbyt długo, może przyczynić się do infekcji i stanów zapalnych.

  W pielęgnacji okolic krocza duże znaczenie ma też odpowiednia bielizna, najlepiej przewiewna i wykonana z naturalnych materiałów (np. bawełny). Tworzywa sztuczne zwiększają wydzielanie potu, co powoduje podrażnienia i przykry zapach.

  Żel do higieny intymnej dla mężczyzn, płyn i inne kosmetyki. Co wybrać?

  Żel do higieny intymnej dla mężczyzn powinien mieć kwaśne pH oraz komponenty o właściwościach łagodzących. W składzie dobrego płynu intymnego szukaj kwasu mlekowego, alantoniny i pantenolu. Męski żel intymny powinien również zmniejszać potliwość, neutralizować nieprzyjemny zapach oraz zapewniać długotrwałe uczucie świeżości.

  Żele i płyny do higieny intymnej dla mężczyzn

  Odpowiedni żel do higieny intymnej dla mężczyzn to także świetna profilaktyka różnych dolegliwości, które dotykają okolice intymne.

  Skład kosmetyków kontra potrzeba lub problem

  Kosmetyki dla mężczyzn skierowane do pielęgnacji skóry problematycznej, w tym również płyny do higieny intymnej, zawierają stosowne substancje czynne. Co najczęściej powoduje dyskomfort okolic intymnych i jakie składniki pozwalają temu zaradzić?

  • Mężczyźni ze skórą wrażliwą powinni stosować łagodne preparaty zawierające np. wyciąg z rumianku, nagietka, rozmarynu albo drzewa sandałowego.
  • Panom ze skłonnością do uczuleń, alergii i infekcji przyda się hipoalergiczny płyn do higieny intymnej dla mężczyzn.