Ochrona przeciwsłoneczna (315)

Sortuj według
Matujący krem SPF 50 do cery tłustej i mieszanej na przebarwienia.
BB krem SPF 50+ ochrona przeciwsłoneczna skóry wrażliwej, alergicznej.
Emulsja ochronna SPF 50+, zapewnia ochronę przed promieniowaniem.
Emulsja ochronna SPF 50+, zapewnia ochronę przed promieniowaniem.
Emulsja ochronna SPF 50+, zapewnia ochronę przed promieniowaniem.
Krem SPF 50 chroniący skórę przed słońcem z witaminą E i masłem shea.
Tłusta emulsja do opalania SPF 50 dla osób o bardzo jasnej karnacji.
Wodoodporna emulsja do opalania, chroni przed UV i nawilża skórę.
Wodoodporna emulsja do opalania SPF 15, nawilża i nie podrażnia skóry.
Wodoodporna emulsja do opalania SPF 10, nawilża i nie podrażnia skóry.
Krem z kwasem poliglutaminowym do cery naczynkowej, przeciwrumieniowy.
Krem do jasnej karnacji z filtrem 50+, formuła przeciw fotostarzeniu.
Krem matujący do twarzy z filtrem 50+, chroni przed promieniowaniem.
Krem ochronno-nawilżający z filtrem 50+, do skóry suchej i normalnej.
Balsam do ciała z filtrem 50+, chroni przed promieniowaniem UVA i UVB.
Nawilżająca emulsja ochronna do ciała z systemem filtrów UVA i UVB.
Krem zapewniający wysoką ochronę, przeznaczony do skóry wrażliwej.
Krem do opalania twarzy o lekkiej formule, ze średnią ochroną SPF30.
Olejek brązujący do opalania twarzy i ciała zawierający ochronę SPF10.
Lekki krem do twarzy oraz ciała, zapewniający wysoką ochronę SPF50.
Nawilżający olejek brązujący do opalania z wysoką ochroną SPF50.
Krem ochronny do skóry przeciwsłoneczny SPF30, do częstego stosowania.
Olejek ochronny do opalania o filtrze 6SPF, do codziennej pielęgnacji.
Ochrona przeciwsłoneczna

Ochrona przeciwsłoneczna

Krem z filtrem UVA i UVB − dlaczego warto je stosować?


Ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest niebezpieczna dla skóry człowieka. To fakt znany od bardzo dawna. Promienie słoneczne mogą wywoływać wiele chorób skórnych. Najpoważniejszą z nich jest czerniak, który jest szczególnie groźnym nowotworem. Nie oznacza to, że należy całkowicie unikać promieni słonecznych. W końcu przebywanie na słońcu to jedyny sposób na zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości witaminy D w naturalny sposób. Należy to jednak robić rozsądnie i pamiętać, że najbardziej zagrożoną grupą są dzieci, osoby z bardzo jasną karnacją oraz licznymi znamionami.

Promieniowanie słoneczne może nie tylko spowodować poważne choroby, ale także przyczynić się do poparzeń skóry czy też fotostarzenia się skóry. Słońce sprawia, że w skórze rodzi się wiele wolnych rodników, a one właśnie odpowiadają między innymi za starzenie się skóry. Dlatego zawsze warto stosować krem z filtrem do twarzy. W niektórych przypadkach dermatolodzy polecają nawet stosować filtr przeciwsłoneczny przez cały rok, nie tylko w lecie.

Ochronę skóry przed promieniowaniem UV warto zacząć już wczesną wiosną, kiedy pierwsze promienie słoneczne zaczynają zmieniać Twój kolor skóry na lekko brązowy.


Preparaty z filtrami UVA i UVB - jakie są ich rodzaje?


A gdzie kupić sprawdzony krem z filtrem? Apteka to miejsce, w który znajdziesz nie tylko kosmetyki drogeryjne z filtrami UV, ale także dermokosmetyki. Czym różnią się kosmetyki od dermokosmetyków? Dermokosmetyki (lub inaczej: kosmeceutyki), to kosmetyki, które w swoim składzie mają skoncentrowaną dawkę sprawdzonych substancji aktywnych. Dobrze działają one na skórę z problemami, m.in. skórę skłonną do alergii czy innych dermatoz. Bardzo często dermokosmetyki  polecane są przez dermatologów jako wspomaganie ochrony problematycznej skóry.


Istnieje wiele rodzajów kremów z filtrami. Wybierając najlepszy krem z filtrem w pierwszej kolejności zwróć uwagę na filtr UV, a dokładniej na to, jaką ma wysokość. Filtr warto wybrać w zależności od szerokości geograficznej, w jakiej będziesz się opalać. Na ostre słońce i pierwsze opalanie w sezonie warto postawić na krem z filtrem 50. Taki krem warto stosować także na przebarwienia, na twarz oraz na tatuaże. Niższe filtry przeznaczone są zazwyczaj dla osób już przyzwyczajonych do słońca, a także do słońca o mniejszym natężeniu. Kiedy już wiesz, jak wysokiego filtra będziesz potrzebować, warto zastanowić się na tym, jaka konsystencja kosmetyku będzie odpowiadać Ci najbardziej. Do wyboru masz preparaty w formie kremu, balsamu, emulsji, mleczka czy olejku do opalania. Krem ma najcięższą postać, nieco lżejszy będzie balsam. Szybko wchłaniać się będzie emulsja oraz mleczko do opalania. Olejek z kolei będzie lekko się kleił i zazwyczaj ma dość niski filtr UV.  


Dla dzieci bardzo dobrą formą będzie krem z filtrem w formie aerozolu lub sprayu. Szybko i łatwo rozprowadza się go po skórze, dlatego dzieci z dużo większą chęcią będą poddawały się smarowaniu kremem z filtrem.
Jeżeli nakładasz na twarz makijaż, możesz wybrać krem z filtrem pod makijaż, który będzie dobrze współgrał z podkładem czy pudrem.


Jak stosować krem przeciwsłoneczny?


W unikaniu poważnych dolegliwości pomagają kremy z filtrem. Do opalania należy używać preparatów zapewniających kompleksową ochronę, czyli kremów z filtrem UVA i UVB. Pozwalają one zapobiegać poparzeniom słonecznym, a także zmniejszać ryzyko powstawania rozwoju nowotworów. Dodatkowo kremy z filtrem UVA przeciwdziałają pojawianiu się plam pigmentacyjnych i ograniczają niebezpieczeństwo przyspieszenia procesu przedwczesnego starzenia się skóry.

Według najnowszych zaleceń kremować należy się jeszcze przed wyjściem z pomieszczeń. Następnie czynność należy powtórzyć w miejscu, w którym zamierzamy się opalać. Ilość używanego kosmetyku do opalania powinna być dostosowana do stopnia nasłonecznienia oraz czasu, jaki mamy zamiar spędzić na słońcu. Kremy do opalania powinny być stosowane także po każdym wyjściu z wody i wytarciu skóry ręcznikiem.

Warto używać kremów z jak najwyższymi filtrami. Będzie miało to bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i pozwoli zmniejszyć ryzyko poważnych chorób skóry wywoływanych przez promieniowanie słoneczne.