Krople uspokajające, 965 mg/ml, 35 g

Dostępny
7,22

O produkcie: Krople uspokajające, 965 mg/ml, 35 g

100015500

Opis

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w stanach napięcia nerwowego i niepokoju oraz w okresowych trudnościach w zasypianiu.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długiego okresu stosowania. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w stanach napięcia nerwowego i niepokoju oraz w okresowych trudnościach w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Po przyjęciu produktu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne i/lub naświetlania promieniami UV (np. solarium). Wyciągi z korzenia arcydzięgla zawierają furanokumaryny (psoralen), które indukują reakcje nadwrażliwości skóry na światło (fotoalergia) i mogą nasilać działanie rakotwórcze światła słonecznego. Przy ekspozycji na światło słoneczne lub przy naświetlaniu promieniami UV, w czasie stosowania preparatów zawierających wyciągi z korzenia arcydzięgla, mogą występować stany zapalne skóry.
Produkt zawiera do 57% etanolu (tj. w 1 ml do 0,45 g czystego etanolu). 5 ml produktu zawiera etanol w ilości odpowiadającej około 23,8 ml wina o zawartości 12% (V/V) alkoholu lub około 57,0 ml piwa o zawartości 5% (V/V) alkoholu. Należy wziąć to pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, dzieci i młodzieży oraz u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką. Nie należy stosować produktu u osób z chorobą alkoholową. Alkohol zawarty w leku może zmieniać działania innych leków. Dzieci: Ze względu na brak danych klinicznych i zawartość etanolu nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na brak danych klinicznych i zawartość etanolu nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji produktu leczniczego z innymi lekami.Nie zaleca się łączenia produktu leczniczego z syntetycznymi lekami o działaniu uspokajającym.Ze względu na depresyjny wpływ na OUN nie należy łączyć produktu leczniczego z opiatami.Należy również unikać stosowania łącznie z lekami przeciwhistaminowymi ze względu na zwiększone ryzyko zaburzeń koncentracji i możliwość wystąpienia zawrotów głowy.Ze względu na zawartość kumaryny może dojść do nasilenia działania leków przeciwzakrzepowych.

Ciąża

Produkt zawiera do 57% etanolu (tj. w 1 ml do 0,45 g czystego etanolu). Należy wziąć to pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią.
Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: W stanach napięcia nerwowego i niepokoju: 5 ml (1 łyżeczka, co odpowiada ok. 120 kropli) od 1 do 3 razy na dobę. W przypadku okresowych trudności w zasypianiu: 5 ml do 10 ml (1 – 2 łyżeczki, co odpowiada 120 –240 kropli) w czasie 30 – 60 minut przed udaniem się na spoczynek.
Dzieci: Nie stosować produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Sposób podawania: Podanie doustne. Do opakowania dołączony jest kroplomierz lub miarka do podawania leków.
Czas stosowania: Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni podczas stosowania produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

Skutki uboczne

Zaburzenia układu immunologicznego: Częstość nieznana: reakcje alergiczne. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Częstość nieznana: nadwrażliwość skóry na światło słoneczne. Zaburzenia żołądka i jelit: Częstość nieznana: nudności, skurczowe bóle brzucha.

Skład

składniki: 1 ml kropli (co odpowiada 0,965 g) zawiera 1 ml wyciągu płynnego (1:2) z Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka) / Melissa officinalis L., herba (ziele melisy) / Archangelica officinalis Hoffm., radix (korzeń arcydzięgla) / Humulus lupulus L., flos (szyszka chmielu) / Lavandula officinalis Chaix., flos (kwiat lawendy) (25/25/20/15/15). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% (V/V). Lek zawiera 50-57% (V/V) etanolu.

Producent

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
51-131 Wrocław,
ul. Żmigrodzka 242 E.

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.