Krople walerianowe, 1 ml/ml, płyn doustny, 100 ml

Dostępny
9,51

O produkcie

100019654

Płyn doustny zawierający nalewkę z korzenia kozłka lekarskiego.

Działanie

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długiego okresu stosowania.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny łagodzący objawy napięcia nerwowego o niewielkim nasileniu oraz ułatwiający zasypianie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Produktu nie należy podawać osobom cierpiącym na choroby wątroby, padaczkę, alkoholizm. Dawka jednorazowa produktu zawiera 2,7 g etanolu. Jeśli objawy nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Dostępne są nieliczne dane dotyczące interakcji farmakologicznych z innymi produktami leczniczymi. Nie obserwowano klinicznie istotnych interakcji z lekami metabolizowanymi przez CYP 2D6, CYP 3A4/5, CYP 1A2 czy też CYP 2E1. Równoczesne stosowanie z syntetycznymi środkami uspokajającymi nie jest zalecane.

Ciąża

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone. Ze względu na zawartość etanolu oraz brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania przetworów korzenia kozłka w okresie ciąży i karmienia piersią produkt nie powinien być stosowany w tych okresach. Brak danych na temat wpływu na płodność.

Dawkowanie

Dawkowanie: Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania: Młodzież od lat 12, dorośli i osoby w wieku podeszłym: 1 łyżeczkę produktu (ok. 5 ml) do 3 razy dziennie w stanach łagodnego napięcia nerwowego. W celu ułatwienia zasypiania stosować pojedynczą dawkę (5 ml) na ½-1 godziny przed snem, a w razie konieczności 2 dawki; wieczorem i przed snem.
Nie przekraczać dawki dobowej 20 ml płynu (4 łyżeczki po 5 ml).

Skutki uboczne

Podczas stosowania produktu leczniczego mogą wystąpić: zaburzenia żołądka i jelit: nudności, skurczowe bóle brzucha – częstość nieznana.

Skład

Skład: 1 ml (co odpowiada 907 mg) płynu doustnego zawiera 1 ml nalewki z Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka lekarskiego) (1:5), ekstrahent etanol 70% (V/V). Zawartość etanolu 64-68 % (V/V).

Producent

KRAKOWSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" W KRAKOWIE S.A.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.