Lacrimal Natura Plus, krople, 10 ml

Dostępny
30,64

O produkcie

100014680

Lacrimal Natura Plus to sterylny roztwór do oczu o fizjologicznym pH, który nie zawiera konserwantów ani buforów fosforanowych.

Właściwości

Lacrimal Natura Plus zawiera dwie substancje nawilżające: hialuronian sodu i hypromelozę.
Hialuronian sodu jest stosowany ze względu na swe właściwości nawilżające i zatrzymujące wodę, dzięki czemu przeciwdziała objawom zespołu suchego oka. Tworzy powłokę chroniącą oko przed wpływem czynników zewnętrznych oraz uszkodzeniem przez wolne rodniki.
Hialuronian sodu występuje naturalnie w organizmie ludzkim tam, gdzie wymagane jest stałe nawilżenie (np. skóra, film łzowy).
Hypromeloza to polimer o właściwościach mukomimetycznych (krople przylegają do powierzchni oka), który stabilizuje film łzowy na powierzchni rogówki poprzez tworzenie przezroczystej, lepkiej i sprężystej warstwy ochronnej.
Hialuronian sodu w połączeniu z hypromelozą zapewnia intensywne i długotrwałe nawilżenie powierzchni oka. Oba te składniki przyciągają i wiążą wodę oraz tworzą nawilżającą warstwę na powierzchni oka. Lepka warstwa stopniowo uwalnia wodę, dzięki czemu Lacrimal Natura Plus zapewnia długotrwałe nawilżenie oczu.

Skład

Składniki: hialuronian sodu 0,2%, hypromeloza 0,2%, wyciąg wodny z aloesu, wyciąg wodny z rumianku, wyciąg wodny z borówki, wyciąg wodny z dzikiej róży, kwas borny, dekahydrat tetraboranu disodowego, chlorek sodu, woda do iniekcji.

Jak stosować

Przed pierwszym użyciem zerwać plombę zabezpieczającą;zdjąć zakrętkę i otworzyć butelkę; im mniej produktu pozostaje w butelce, tym silniej należy ją nacisnąć w celu aplikacji odpowiedniej ilości produktu. Jest to związane z właściwościami systemu zamknięcia, który ma zachowywać jałowość oraz chemiczne i fizyczne właściwości roztworów nie zawierających konserwantów. Po użyciu zamknąć butelkę.

Dzienne spożycie

Krople można stosować często, nawet kilka razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przeznaczenie

Produkt wskazany jest w przypadku:
- narażenia na czynniki środowiskowe (tj. wiatr, dym, zanieczyszczenia, długotrwała ekspozycja na słońce, sól i woda morska, klimatyzacja, ogrzewanie)
- obniżonej częstości mrugania spowodowanej oglądaniem telewizji, czytaniem lub u osób wymagających długotrwałej koncentracji wzroku m.in. praca przy komputerze, prowadzenie samochodu itp.
- dyskomfortu spowodowanego noszeniem soczewek kontaktowych i zabiegami chirurgicznymi w obrębie powierzchni oka

Ostrzeżenia

Produkt powinien być stosowany przez jedną osobę. Produkt przeznaczony wyłącznie do stosowania do oczu. Nie stosować produktu jeśli opakowanie nosi oznaki uszkodzenia lub nieszczelności. Podczas aplikacji produktu nie należy dotykać oczu ani innych powierzchni końcówką zakraplacza. Nie stosować produktu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Jeśli podczas stosowania wystąpią jakiekolwiek dolegliwości, należy przerwać stosowanie produktu i zgłosić się do lekarza. Nie stosować produktu po terminie podanym na opakowaniu i etykiecie. Po zużyciu produktu opakowanie należy odpowiednio zutylizować. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Możliwe skutki uboczne

Gdy produkt jest stosowany po raz pierwszy, może wystąpić niewyraźne widzenie. Może także wystąpić przemijające, niewielkie pieczenie/kłucie/podrażnienie wskutek podrażnienia oka. Jeśli objawy te nie ustępują lub ulegają nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Waga

Pojemność netto: 10 ml

Dystrybutor

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA
ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański

Producent


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.