Lacrimal Natura Plus, krople, 10 ml

Krople do oczu, roztwór zawierający hialuronian sodu i hypromelozę.

Dostępny
30,99

O produkcie: Lacrimal Natura Plus, krople, 10 ml

100014680

Opis

Nazwa Lacrimal Natura Plus
Postać krople do oczu
Wielkość opakowania 10 ml
Działanie/właściwości
  • łagodzi zaczerwienienie, zmęczenie, dyskomfort i suchość oczu

Lacrimal Natura Plus, krople, 10 ml to sterylny roztwór do oczu o fizjologicznym pH, który nie zawiera konserwantów ani buforów fosforanowych.


Właściwości

Jak działa Lacrimal Natura PLUS?

Lacrimal Natura Plus jest wyrobem medycznym w postaci kropli do oczu, który służy do nawilżania i łagodzenia objawów suchych i zmęczonych oczu

Lacrimal Natura Plus zawiera dwie substancje nawilżające: hialuronian sodu i hypromelozę.
Hialuronian sodu jest stosowany ze względu na swe właściwości nawilżające i zatrzymujące wodę, dzięki czemu przeciwdziała objawom zespołu suchego oka. Tworzy powłokę chroniącą oko przed wpływem czynników zewnętrznych oraz uszkodzeniem przez wolne rodniki.
Hialuronian sodu występuje naturalnie w organizmie ludzkim tam, gdzie wymagane jest stałe nawilżenie (np. skóra, film łzowy).
Hypromeloza to polimer o właściwościach mukomimetycznych (krople przylegają do powierzchni oka), który stabilizuje film łzowy na powierzchni rogówki poprzez tworzenie przezroczystej, lepkiej i sprężystej warstwy ochronnej.
Hialuronian sodu w połączeniu z hypromelozą zapewnia intensywne i długotrwałe nawilżenie powierzchni oka. Oba te składniki przyciągają i wiążą wodę oraz tworzą nawilżającą warstwę na powierzchni oka. Lepka warstwa stopniowo uwalnia wodę, dzięki czemu Lacrimal Natura Plus zapewnia długotrwałe nawilżenie oczu.

Krople są przeznaczone dla osób z ciężkimi i umiarkowanymi objawami zespołu suchego oka, spowodowanymi przez czynniki środowiskowe, długotrwałe korzystanie z komputera lub noszenie soczewek kontaktowych. Krople mogą być stosowane także po zabiegach chirurgicznych w obrębie oka. Lacrimal® Natura Plus jest dostępny w butelce wielodawkowej o pojemności 10 ml .

Jak stosować Lacrimal Natura PLUS?

Przed użyciem Lacrimal Natura PLUS dokładnie umyć i osuszyć ręce. Przed pierwszym użyciem zerwać plombę zabezpieczającą. Zdjąć zakrętkę ochronną. Ścisnąć butelkę i zakroplić 2-3 krople do każdego oka; nie należy stosować więcej niż 10 dawek (2-3 krople na oko) na dobę. Po podaniu każdej kropli należy odczekać kilka sekund bez ściskania butelki, co pozwoli na zaciągnięcie z powrotem odpowiedniej ilości powietrza przez jałowy system filtrujący, w przeciwnym razie trudniejsze jest wyciskanie kropli. Im mniej produktu pozostaje w butelce, tym silniej należy ją ścisnąć w celu aplikacji odpowiedniej ilości produktu. Jest to związane z właściwościami systemu zamknięcia, który ma zachowywać jałowość oraz chemiczne i fizyczne właściwości roztworów niezawierających konserwantów. W butelce zawsze pozostaje niewielka ilość roztworu;

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Lacrimal Natura PLUS?

Nie stosować Lacrimal Natura PLUS w przypadku nietolerancji na jakikolwiek składnik produktu i/lub w przypadku uczulenia na rośliny z rodziny Asteraceae i/lub Liliacee, i/lub Ericaceae, i/lub Rosaceae.

Z czym nie łączyć Lacrimal Natura PLUS?

Nie są znane interakcje z lekami lub innymi kroplami do oczu, jednakże należy zachować 15-minutowy odstęp pomiędzy podaniem innych kropli do oczu.


Skład

Składniki: hialuronian sodu 0,2%, hypromeloza 0,2%, wyciąg wodny z aloesu, wyciąg wodny z rumianku, wyciąg wodny z borówki, wyciąg wodny z dzikiej róży, kwas borny, dekahydrat tetraboranu disodowego, chlorek sodu, woda do iniekcji.

Jak stosować

Przed pierwszym użyciem zerwać plombę zabezpieczającą;zdjąć zakrętkę i otworzyć butelkę; im mniej produktu pozostaje w butelce, tym silniej należy ją nacisnąć w celu aplikacji odpowiedniej ilości produktu. Jest to związane z właściwościami systemu zamknięcia, który ma zachowywać jałowość oraz chemiczne i fizyczne właściwości roztworów nie zawierających konserwantów. Po użyciu zamknąć butelkę.

Dzienne spożycie

Krople można stosować często, nawet kilka razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przeznaczenie

Produkt wskazany jest w przypadku:
- narażenia na czynniki środowiskowe (tj. wiatr, dym, zanieczyszczenia, długotrwała ekspozycja na słońce, sól i woda morska, klimatyzacja, ogrzewanie)
- obniżonej częstości mrugania spowodowanej oglądaniem telewizji, czytaniem lub u osób wymagających długotrwałej koncentracji wzroku m.in. praca przy komputerze, prowadzenie samochodu itp.
- dyskomfortu spowodowanego noszeniem soczewek kontaktowych i zabiegami chirurgicznymi w obrębie powierzchni oka.


Ostrzeżenia

To jest wyrób medyczny Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą

Możliwe skutki uboczne

Gdy produkt jest stosowany po raz pierwszy, może wystąpić niewyraźne widzenie. Może także wystąpić przemijające, niewielkie pieczenie/kłucie/podrażnienie wskutek podrażnienia oka. Jeśli objawy te nie ustępują lub ulegają nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Waga

Pojemność netto: 10 ml

Dystrybutor

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA
ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański

Producent

C.O.C. Farmaceutici s.r.l

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.