Lactaza Tabs, suplement diety, 100 tabletek

Dostępny
17,37

O produkcie

100020085

Suplement diety LACTAZA TABS jest preparatem zawierającym laktazę (β-galaktozydazę) enzym naturalnie występujący w organizmie człowieka. Laktaza odpowiada za trawienie laktozy tzw. cukru mlecznego.

Właściwości

U osób z zaburzoną tolerancją laktozy produkcja tego enzymu jest zbyt mała i spożywanie produktów zawierających laktozę może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego. Laktaza poprawia trawienie laktozy u osób mających trudności z trawieniem laktozy. Enzym laktaza zawarty w preparacie charakteryzuje się wysoką aktywnością w niskim pH (3,5-5,5), dzięki czemu jest w stanie efektywnie rozkładać laktozę w kwaśnym środowisku żołądka. Należy pamiętać, że tolerancja laktozy jest zmienna i osoby mające trudności z trawieniem laktozy powinny szukać porady odnośnie roli tej substancji w diecie.

Tabela

Składnik                                   
2 kapsułka
enzym laktaza 4500 jednostek

Skład

Składniki: substancja wiążąca: sorbitole, laktaza, substancja wypełniająca: celuloza, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Jak stosować

Doustnie, z każdym posiłkiem zawierającym laktozę.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:dorośli i dzieci powyżej 6. Roku życia 2 tabletki.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu.

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci

Producent

OLEOFARM
Mokronoska 8
Wrocław

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.