Lactinova mama, suplement diety, 28 kapsułek

Suplement diety w postaci kapsułek, zawiera żywe kultury bakterii.

Dostępny
37,56

O produkcie: Lactinova mama, suplement diety, 28 kapsułek

100012305

Opis

Lactinova mama jest innowacyjnym suplementem diety w postaci kapsułek doustnych zawierających mikroenkapsułowane żywe kultury dwóch gatunków bakterii probiotycznych: Lactobacillus i Bifidobacterium.

Właściwości

Lactinova Mama to innowacyjny suplement diety zawierający w swoim składzie probiotyczne bakterie z rodzaju LactobacillusBifidobacterium oraz prebiotyk (Fibregum), który wspomaga przywracanie i zachowanie równowagi mikroflory jelitowej. Obecne w preparacie szczepy drobnoustrojów zostały bardzo dobrze przebadane, a podczas badań tych potwierdzono ich korzystny wpływ na organizm człowieka. Spożywanie probiotyku w określonych ilościach wykazuje korzystny wpływ na zdrowie, wspomaga przywracanie i utrzymanie prawidłowego składu mikroflory jelit, a także ogranicza namnażanie się szkodliwych patogenów. Przy produkcji suplementu diety Lactinova Mama wykorzystano metodę mikrokapsułkowania znajdujących się w nim bakterii, co poprawia ich stabilność podczas przechowywania, dodatkowo zwiększa odporność na działanie soku żołądkowego i enzymów trawiennych.

Bakterie kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus występują w składzie prawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego człowieka, natomiast bakterie z rodzaju Bifidobacterium zawarte są w mleku kobiecym i jako jedne z pierwszych bakterii probiotycznych kolonizują przewód pokarmowy dziecka (początek tego procesu ma miejscu już w czasie porodu). W składzie suplementu diety Lactinova Mama znajduje się też prebiotyk Fibregum, czyli naturalny, rozpuszczalny błonnik z drzewa akacji, który stymuluje rozwój prawidłowej mikroflory jelitowej. Jest dobrze tolerowany przez osoby odczuwające dyskomfort w okolicy jelit.

Kiedy stosować Lactinova Mama?

Suplement diety Lactinova Mama polecany jest zwłaszcza dla kobiet w trakcie planowania ciąży, jej przebiegu (II i III trymestr) oraz podczas karmienia piersią.

Jak długo można stosować Lactinova Mama

Producent zaleca, by suplement diety Lactinova Mama przyjmować co najmniej przez 1 miesiąc. Nie podaje jednak, ile powinien wynosić optymalny okres stosowania kuracji. W związku jednak z tym, że preparat jest dla przyszłych mam i kobiet w okresie karmienia, suplementacja raczej nie powinna wykraczać poza ten okres. W razie wątpliwości w tej kwestii wskazane jest zasięgnięcie porady lekarza.

Jak działa Lactinova Mama?

Preparat uzupełnia codzienną dietę w probiotyczne kultury bakterii z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium celem zachowania równowagi mikroflory jelitowej. Dodatkowo wspomaga ograniczenie rozwoju patogennych drobnoustrojów.

Czy stosowanie Lactinova Mama w ciąży jest bezpieczne?

Produkt przeznaczony jest dla kobiet w ciąży i jest dla nich bezpieczny. Trzeba jednak pamiętać o tym, by przed rozpoczęciem suplementacji skonsultować się z lekarzem, najlepiej prowadzącym ciążę.


Tabela

Składniki 1 kapsułka
Lactobacillus rhamnosus GG 1,5 x 109 CFU*
Lactobacillus acidophilus LA02 0,75 x 109 CFU*
Bifidobacterium breve BR03 0,75 x 109 CFU*
Bifidobacterium lactis BS01 0,75 x 109 CFU*
Fibregum - prebiotyk 250 mg

*CFU - Colony Forming Unit - jednostka tworząca kolonię.

Skład

Składniki: podłoże prebiotyczne Fibregum™ (aw < 0,2), premiks probiotyczny MICROBAC o koncentracji 100 mld CFU*/g,(L. rhamnosus GG, L. acidophilus LA02, B. breve BR03, B. lactisBS01), substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, składnik otoczki kapsułki: substancja żelująca – hydroksypropylometyloceluloza.

Jak stosować

Kapsułkę Lactinova mama należy połknąć i popić szklanką płynu (np. wodą). Kapsułkę połykać wyłącznie w całości. Nie otwierać, nie rozgryzać. Nie rozpuszczać zawartości kapsułki w płynach.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dziennie lub według wskazań lekarza.

Przeznaczenie

Lactinova mama przeznaczony jest w szczególności dla kobiet w okresie planowania ciąży, jej przebiegu (2. i 3.trymestr) oraz w czasie karmienia piersią, jako uzupełnienie mikroflory jelitowej w codziennej diecie. Produkt może być stosowany również w trakcie i po antybiotykoterapii.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie zróżnicowanej diety, dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.
Nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik produktu.

Lactinova mama zawiera żywe kultury bakterii, które są wrażliwe na ciepło. Dlatego nie należy narażać ich na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych oraz na gwałtowne zmiany temperatur.
Przechowywać należy w suchym miejscu, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C. Produkt można przechowywać w lodówce. Nie jest to konieczne, ale zalecane przy długim okresie przechowywania.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

Masa netto: 8,4 g.

Producent

Hexanova Sp. z o.o.
Pieńków 11
05-152 Czosnów

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.