Lactinova mama, suplement diety, 28 kapsułek

Dostępny
37,51

O produkcie

100012305

Lactinova mama jest innowacyjnym suplementem diety w postaci kapsułek doustnych zawierających mikroenkapsułowane żywe kultury dwóch gatunków bakterii probiotycznych: Lactobacillus i Bifidobacterium.

Właściwości

Lactinova mama jest innowacyjnym suplementem diety w postaci kapsułek doustnych zawierających mikroenkapsułowane żywe kultury dwóch gatunków bakterii probiotycznych: Lactobacillus i Bifidobacterium.
Bakterie kwasu mlekowego (LAB) oraz Bifidobacterium kolonizują jelito cienkie i grube, uzupełniając mikrobiotę kobiet w ciąży.
Błonnik Fibregum ułatwia namnażanie się bakterii w świetle jelit. Podłoże to chroni bakterie w kapsułce przed ich rozłożeniem, co zwiększa trwałość probiotyku. Dodatkowo błonnik Fibregum – pochodzący z drzewa akacji – jako naturalny błonnik rozpuszczalny jest bezpieczny i dobrze tolerowany,także przez pacjentów z dyskomfortem w obrębie jelit. Fibregum nie wpływa na indeks glikemiczny.

Tabela

Składniki 1 kapsułka
Lactobacillus rhamnosus GG 1,5 x 109 CFU*
Lactobacillus acidophilus LA02 0,75 x 109 CFU*
Bifidobacterium breve BR03 0,75 x 109 CFU*
Bifidobacterium lactis BS01 0,75 x 109 CFU*
Fibregum - prebiotyk 250 mg

*CFU - Colony Forming Unit - jednostka tworząca kolonię.

Skład

Składniki: podłoże prebiotyczne Fibregum™ (aw < 0,2), premiks probiotyczny MICROBAC o koncentracji 100 mld CFU*/g,(L. rhamnosus GG, L. acidophilus LA02, B. breve BR03, B. lactisBS01), substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, składnik otoczki kapsułki: substancja żelująca – hydroksypropylometyloceluloza.

Jak stosować

Kapsułkę Lactinova mama należy połknąć i popić szklanką płynu (np. wodą). Kapsułkę połykać wyłącznie w całości. Nie otwierać, nie rozgryzać. Nie rozpuszczać zawartości kapsułki w płynach.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dziennie lub według wskazań lekarza.

Przeznaczenie

Lactinova mama przeznaczony jest w szczególności dla kobiet w okresie planowania ciąży, jej przebiegu (2. i 3.trymestr) oraz w czasie karmienia piersią, jako uzupełnienie mikroflory jelitowej w codziennej diecie. Produkt może być stosowany również w trakcie i po antybiotykoterapii.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie zróżnicowanej diety, dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.
Nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik produktu.

Lactinova mama zawiera żywe kultury bakterii, które są wrażliwe na ciepło. Dlatego nie należy narażać ich na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych oraz na gwałtowne zmiany temperatur.
Przechowywać należy w suchym miejscu, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C. Produkt można przechowywać w lodówce. Nie jest to konieczne, ale zalecane przy długim okresie przechowywania.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

Masa netto: 8,4 g.

Producent

Hexanova Sp. z o.o.
Pieńków 11
05-152 Czosnów

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.