Lapis Diabelski Kamyk, sztyft do usuwania brodawek, 1 sztuka

Sztyft z azotanem srebra do usuwania brodawek oraz zmian na skórze.

Dostępny
18,49

O produkcie: Lapis Diabelski Kamyk, sztyft do usuwania brodawek, 1 sztuka

100003111

Opis

Sztyft do usuwania brodawek z azotanem srebra.

Właściwości

Lapis Diabelski Kamyk w sztyfcie to preparat ze składnikami, które pomagają usunąć zmiany rozrostowe skóry, jakimi są brodawki zwykłe. Może być stosowany również przy innych problemach skórnych pochodzenia wirusowego, jak np. kłykciny kończyste. Azotan srebra zawarty w preparacie wspiera gojenie się uszkodzeń skóry. Pomaga przyspieszyć ziarninowanie i epitelializację. W produkcie zastosowano również środek rozcieńczający – azotan potasu.

Przed użyciem preparatu Lapis Diabelski Kamyk należy założyć okulary i rękawice ochronne. Sztyft został powleczony cienką warstwą parafiny, która pomaga uchronić go przed wilgocią w powietrzu. Przed użyciem produktu należy ją usunąć. Wyrób nie może być stosowany u pacjentów poniżej 4. roku życia. W przypadku starszych dzieci zalecana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.

Preparat Lapis Diabelski Kamyk nie może być stosowany w połączeniu z innymi produktami na kurzajki. Nie powinno się aplikować go na znamiona, piegi, brodawki wodne i łojotokowe oraz ciemne plamy na skórze. Produkt nie może zostać zaaplikowany na zmiany skórne w okolicach oczu, błony śluzowe i miejsca silnie ukrwione.

Jak działa Lapis?

Lapis Diabelski Kamyk to preparat pod postacią sztyftu do stosowania zewnętrznego. Zawiera azotan srebra i potasu, które należy zetrzeć ostrym nożem (do powstania pyłu) i nałożyć na brodawkę. Pod wpływem naturalnej wilgotności skóry i delikatnego pocierania ruchami kołowymi preparat zaczyna się rozpuszczać. Substancje w nim zawarte pomagają usunąć brodawkę, powodując jej ciemnienie.

Jak długo można stosować Lapis?

Producent zaleca stosowanie preparatu Lapis Diabelski Kamyk do momentu, gdy zmiana brodawkowa nie zniknie całkowicie z powierzchni skóry. W razie wątpliwości dotyczących używania produktu zaleca się konsultację z lekarzem.

Czy stosowanie Lapis w ciąży jest bezpieczne?

Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią powinny skonsultować chęć stosowania preparatu ze specjalistą.


Skład

azotan srebra 97 części, azotan potasu 3 części

Jak stosować

Założyć okulary ochronne. Zaleca się także stosowanie rękawic ochronnych (np. lateksowych). Zdjąć z produktu zatyczkę ochronną. Usunąć cienką, kolorową warstwę parafiny która chroni sztyft przed wilgocią z powietrza.Z czubka sztyftu na długości ok. 3-4 mm. bardzo delikatnie zeskrobać kolorową warstwę zielonej parafiny ostrym nożem, tak by nie uszkodzić sztyftu. Nie wdychać pyłu. Ostrożnie pocierać powierzchnię brodawki (kurzajki)sztyftem ruchami kołowymi przez kilka sekund. Naturalna wilgotność dotkniętego miejsca po kilku minutach rozpocznie reakcję z azotanem srebra, co przejawi się sczernieniem w miejscu aplikacji. Nie dopuścić do kontaktu ze zdrową skórą. Po 24 godzinach od aplikacji można przyśpieszyć gojenie poprzez usunięcie powstałej czarnej plamy np. przez oszlifowanie przy pomocy pumeksu. Zabieg powtarzamy, aż do całkowitego zniknięciadefektu skórnego kurzajki. Każdorazowo po aplikacji sztyft chronić przed wilgocią z powietrza przez możliwie szybkie założenie zatyczki ochronn

Przeznaczenie

Preparat stosowany do usuwania zmian rozrostowych skóry o charakterze brodawek zwykłych

Ostrzeżenia

Produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie stosować produktu na błony śluzowe oraz miejsca silnie ukrwione. Nie wolno stosować również produktu w przypadku zmian zlokalizowanych w okolicy oczu . Należy chronić oczy przed dostaniem się produktu (okulary ochronne). W razie przypadkowego dostania się produktu na błony śluzowe należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.W przypadku wystąpienia silnego pieczenia lub bólu, należy skonsultować się z lekarzem. Produkt może pozostawić zabrudzenia na odzieży.

Dystrybutor

Salus International Sp. z o.o. Pułaskiego 9 40-273 Katowice

Producent

K. T. & K. Group Czech s.r.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.