Ligunin Termostop, 60 kapsułek

Suplement diety zawiera fitoestrogeny, które łagodzą objawy menopauzy.

Dostępny
34,09

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Ligunin Termostop, 60 kapsułek

100003200

Opis

Oleofarm Ligunin Termostop, suplement diety, 60 kapsułek to preparat polecany jest kobietom w okresie menopauzy w celu uzupełniania fitoestrogenów w diecie i łagodzenia oznak menopauzy.


Właściwości

Ligunin® Termostop to preparat zawierający lignany lniane i ekstrakt z szyszek chmielu standaryzowany na zawartość 8-prenylnaringeniny, która wykazuje najwyższa aktywność spośród wszystkich poznanych do tej pory fitoestrogenów. Spełnia potrzeby kobiet w okresie menopauzy, które borykają się z jej dotkliwymi objawami wazomotorycznymi. Chmiel pomaga łagodzić oznaki menopauzy, przede wszystkim uderzenia gorąca, pocenie się, niepokój czy rozdrażnienie, a także ułatwia osiągnięcie dobrej jakości snu. Lignany to fitoestrogeny uzyskane z siemienia lnianego, które mają zdolność regulacji aktywności hormonów płciowych w organizmie. Lignany lniane wykazują właściwości podobne do estrogenów, dlatego przyjmowanie ich przez kobiety, zwłaszcza w okresie menopauzy wpływają korzystnie na zachodzące w organizmie procesy fizjologiczne zależne od estrogenów. Zarówno chmiel jak i lignany lniane w Ligunin Termostop wykazują właściwości przeciwutleniające i pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, co ma pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie i kondycję zdrowotną organizmu.

Ligunin Termostop – jak zażywać?

Zaleca się stosowanie 2 kapsułek suplementu dziennie, na przykład rano i wieczorem. Taka porcja dostarcza do organizmu 170 mg ekstraktu z szyszek chmielu i 50 mg lignanów lnianych. Zgodnie z zaleceniami producenta, preparat najlepiej przyjmować po posiłku.. Dla uzyskania pożądanych efektów suplementacji w jak najkrótszym czasie ważna jest jednak systematyczność. Z tego powodu pamiętaj o przyjmowaniu tabletek codziennie, bez pomijania dawek. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji spożycia suplementu. Nie powinien on być także traktowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Ligunin Termostop – czy powoduje skutki uboczne?

Nie ma informacji na temat tego, by prawidłowo dawkowany Ligunin Termostop powodował niepożądane skutki uboczne. Nie należy jednak zażywać suplementu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Stosowanie tabletek należy skonsultować z lekarzem w przypadku jednoczesnego przyjmowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Podobnie konsultację lekarską w tej kwestii powinny odbyć kobiety ciężarne oraz karmiące piersią.

Po jakim czasie działa Ligunin Termostop?

Pierwsze efekty suplementacji możesz zaobserwować po upływie 6 tygodni od rozpoczęcia stosowania preparatu. Po takim czasie oznaki menopauzy ulegają złagodzeniu dzięki uzupełnieniu fitoestrogenów w diecie kobiety. Dotyczy to między innymi uderzeń gorąca, nadmiernej potliwości, zmian nastroju oraz zaburzeń snu. Dla utrzymania pożądanych efektów nie przestawaj zażywania tabletek przez cały okres menopauzy.

Ligunin Termostop a tycie – czy pomaga w redukcji wagi?

Producent suplementu diety nie podaje informacji, czy Ligunin Termostop pomaga w redukcji wagi. Nie odnotowano również przypadków wpływu składników preparatu na łaknienie. Warto mieć jednak na uwadze, że ogólna poprawa samopoczucia podczas suplementacji związana z niwelacją objawów menopauzy może ułatwiać stosowanie zdrowej diety o odpowiedniej kaloryczności.


Tabela

Składniki 2 kapsułki (dzienna porcja)
Ekstrakt z szyszek chmielu, w tym:
8- prenylnaringeniny
170 mg
70 µg
Lignany lniane 50 mg

Skład

Składniki: mielone nasiona lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum) uzyskane w procesie odtłuszczania, ekstrakt z nasion lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum) standaryzowany na zawartość lignanów, żelatyna (składnik otoczki), ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego (Humulus lupulus) standaryzowany na zawartość 8-prenylnaringeniny (8-PN), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowa kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, barwnik: węglan wapnia, emulgator: sól sodowa oktenylobursztynianu skrobiowego.


Jak stosować

Spożywać doustnie po posiłku.

Dzienne spożycie

Zalecana do spożycia dzienna porcja produktu: 2 kapsułki.

Korzystne efekty można zaobserwować po 6 tygodniach stosowania preparatu.


Przeznaczenie

Preparat polecany jest kobietom w okresie menopauzy w celu uzupełniania fitoestrogenów w diecie i łagodzenia oznak menopauzy.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Suplement diety nie może być zamiennikiem zdrowej i zbilansowanej diety.

Waga

32 g

Producent

Oleofarm Sp. z o.o.
ul. Mokronoska 8
52-407 Wrocław


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.