Linomag, 1 g/g płyn na skórę, 90 g

Dostępny
17,96

O produkcie: Linomag, 1 g/g płyn na skórę, 90 g

100049524

Opis

Linomag, 1 g/g płyn na skórę, 90 g to preparat zawierający wielonienasycone egzogenne kwasy tłuszczowe wchodzące w skład substancji czynnej, które poprzez swój udział w metabolizmie lipidów, są niezbędne do utrzymania prawidłowego stanu skóry.


Wskazania

Lek Linomag płyn na skórę jest wskazany wspomagająco w leczeniu chorób skóry, takich jak wyprysk, wyprzenia i odparzenia. W stanach nadmiernej suchości skóry. W łagodzeniu objawów łuszczycy.

Lek można stosować u dzieci i niemowląt w stanach nadmiernej suchości skóry. W pozostałych wskazaniach przed zastosowaniem, należy skonsultować się z lekarzem.


Przeciwwskazania

Brak danych dotyczących przeciwwskazań do stosowania leku Linomag płyn na skórę. Nie stosować na skórę uszkodzoną (rany).


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Brak danych na temat innych ostrzeżeń związanych ze stosowaniem preparatu. Przed rozpoczęciem stosowania leku Linomag należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.


Stosowanie leku u dzieci

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci.

Przyjmowanie innych leków

Brak danych na temat interakcji płynu na skórę Linomag z innymi stosowanymi miejscowo produktami. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Brak danych na temat stosowania leku przez kobiety w ciąży. Brak danych na temat stosowania leku przez kobiety karmiące piersią.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Lek Linomag przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na nieuszkodzoną skórę.
Zewnętrznie: do pędzlowania, tamponów, wcierania, przymoczek.
Przymoczki nasycone 10 - 20 kroplami, a na większe powierzchnie 30 - 40 kroplami zmienia się 2 - 4 razy na dobę lub według wskazań lekarza specjalisty. Opatrunek powinien być stale nasycony produktem.

Opatrunek przyschnięty należy wymieniać nawilżając go płynem Linomag.

W przypadku wrażenia, ze działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie zastosowania leku Linomag
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przerwanie stosowania leku Linomag
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Brak doniesień o występowaniu działań niepożądanych po zastosowaniu płynu na skórę Linomag. U niektórych osób w czasie stosowania Linomag płyn na skórę mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.


Skład

100 g płynu na skórę zawiera:
- substancję czynną: olej lniany pierwszego tłoczenia z Linum usitatissimum L., semen (nasienie lnu
zwyczajnego), (3:1) – 100 g


Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Ziołolek” Sp. z o.o.
ul. Starołęcka 189
61-341 Poznań


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.