Liponexin, 30 kapsułek

Środek spożywczy dla osób z objawami tzw. polineuropatii cukrzycowej.

Dostępny
19,97

O produkcie: Liponexin, 30 kapsułek

100003247

Opis

Preparat do postępowania dietetycznego u osób, u których jest zwiększone zapotrzebowanie na kwas alfa-liponowy, zwłaszcza diabetyków i osób z objawami polineuropatii cukrzycowej.

Właściwości

Liponexin to suplement diety przeznaczony dla dorosłych. Powstał z myślą o osobach zmagających się z zaburzeniami przewodnictwa nerwowego, borykających się z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów, chorujących na cukrzycę i znajdujących się w grupie ryzyka. Preparat zawiera składniki aktywne, które wspierają metabolizm tłuszczów i węglowodanów, a także wspomagają walkę z nadmierną aktywnością wolnych rodników.

  • Kwas alfa-liponowy (ALA) należy do grupy silnych przeciwutleniaczy. Pomaga obniżyć stężenie lipidów we krwi. Odpowiada za zwiększenie zapasów glikogenu w wątrobie. Wspiera procesy regeneracyjne uszkodzonych struktur DNA. Bierze udział w częściowym blokowaniu produkcji chemeryny – substancji, która wpływa na zwiększenie ryzyka otyłości oraz rozwoju zespołu metabolicznego.
  • Witamina E należy do grupy silnych przeciwutleniaczy, pomaga zmniejszyć negatywną aktywność wolnych rodników. Poprawia ochronę struktur komórek przed ich szkodliwym wpływem.
  • Selen wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jest pierwiastkiem występującym w niektórych enzymach. Wspomaga walkę z wolnymi rodnikami, zabezpieczając komórki oraz czerwone krwinki przed ich negatywną aktywnością.

Liponexin ma postać kapsułek. Jedno opakowanie wystarczy na 15 lub 30 dni suplementacji – w zależności od dziennego spożycia.

Jak działa Liponexin?

Liponexin jest suplementem diety, który wspomaga organizm w przypadku zaburzenia przewodnictwa nerwowego, u osób z cukrzycą lub zaburzeniami metabolizmu węglowodanów. Zawiera składniki aktywne, które pomagają zwalczyć wolne rodniki.

Jak stosować Liponexin?

Ten suplement diety należy stosować zgodnie z rekomendacjami producenta. Zaleca się spożywać 1-2 kapsułki dziennie – w trakcie posiłku. Po połknięciu należy je popić odpowiednią ilością wody. Preparat powinien być spożywany pod nadzorem lekarza – szczególnie jeśli stosujesz inne witaminy dla diabetyków.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Liponexin?

Preparat nie jest odpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także osób karmionych dojelitowo. Nie należy spożywać go w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Z czym nie łączyć Liponexin?

Producent nie informuje o tym, z czym nie można łączyć tego preparatu. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Czy Liponexin jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Producent informuje, że produkt nie może być spożywany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.


Skład

Kwas alfa-liponowy, Selenian sodu, Substancja żelująca - żelatyna, Substancja utrzymująca wilgotność - gliceryna, Stabilizator - wosk pszczeli, woda oczyszczona, Emulgator - lecytyna sojowa, Witamina E (D-alfa-tokoferol), Barwnik - czerwony tlenek żelaza.

Jak stosować

Doustnie w trakcie posiłku, popić odpowiednią ilością płynu.

Dzienne spożycie

1-2 kapsułki dziennie.

Przeznaczenie

Preparat Liponexin jest wskazany do stosowania u osób z zaburzeniami przewodnictwa nerwowego (polineuropatia cukrzycowa), dla diabetyków i osób z tendencją do cukrzycy, osób z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów.

Ostrzeżenia

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.
Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
Produkt przeznaczony dla osób dorosłych.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.
Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących.

Dystrybutor

SOLINEA
Elizówka 65
Hala I
21-003 Ciecierzyn

Producent

SOLINEA

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.