Long 4 Lashes, serum przyspieszające wzrost rzęs, 3 ml

Serum przyspieszające wzrost rzęs z alantoiną i kwasem hialuronowym.

Dostępny
46,49

O produkcie: Long 4 Lashes, serum przyspieszające wzrost rzęs, 3 ml

100000017

Opis

Serum przyspieszające wzrost rzęs.

Właściwości

Składniki aktywne Long4Lashes Serum to:

 • alantoina – zapobiega podrażnieniom i zaczerwienieniom,
 • kwas hialuronowy – nawilża oraz wygładza powierzchnię rzęs,
 • prowitamina B1 – wnika we włókno włosów poprawiając ich strukturę,

Long 4 Lashes – czy efekty znikają po odstawieniu?

Long4Lashes Serum zawiera bimatoprost  – syntetyczną pochodną prostaglandyn, czyli hormonów naturalnie występujących w ludzkim organizmie. Ten związek wydłuża fazę cyklu wzrostu włosa, anagenu (która normalnie trwa ok. 30 dni) oraz katagenu. Dzięki temu rzęsy mogą osiągnąć większą długość (choć na efekt trzeba czekać kilka tygodni). Poza tym odżywki zawierające bimatropost zwiększają liczbę rzęs, poprawiają ich kondycję i pogłębiają naturalny kolor.

Jednak w końcu rzęsy przejdą w fazę telogenu i wypadną, wypchnięte przez nowo rosnący włos. Bez działania substancji przedłużającej wzrost osiągną normalną wielkość, dlatego po odstawieniu serum efekty w końcu znikną.

H3 Long 4 Lashes – czy są efekty uboczne?

Serum jest przebadane pod nadzorem dermatologów i okulistów oraz uznane za bezpieczne*. Warto jednak wiedzieć, że bimatoprost zawarty w odżywce to substancja czynna stosowana nie tylko w preparatach na porost rzęs. Pierwotnie związek ten był składnikiem kropli do oczu dla chorych na jaskrę lub nadciśnienie wewnątrzgałkowe. U osób przyjmujących te leki zaobserwowano nadmierny porost rzęs jako skutek uboczny.

Jak każdy składnik leczniczy bimatoprost może powodować działania niepożądane**:

 • przekrwienie spojówek,
 • świąd,
 • stany zapalne rogówki i spojówki,
 • pieczenie,
 • łzawienie,
 • pogorszenie ostrości widzenia,
 • ból oczu i głowy,
 • zwiększenie pigmentacji skóry wokół oczu (które mija po kilku tygodniach lub miesiącach od odstawienia preparatu),
 • trwała lub czasowa zmiana zabarwienia tęczówki.

Należy zaznaczyć, że bimatoprost wykazuje działanie lecznicze (oraz niepożądane) jedynie przy bezpośredniej aplikacji do worka spojówkowego. Stosowany bezpośrednio na skórę ma właściwości kosmetyczne. Ponieważ bimatoprost nie wchłania się przez skórę, nie powoduje ogólnoustrojowych skutków ubocznych ani nie wchodzi w interakcje z lekami. Ponadto serum ma konsystencję półpłynnego żelu, która ogranicza możliwość dostania się preparatu do wnętrza oka.

Jak bezpiecznie stosować serum z bimatropostem? Preparat należy nakładać zgodnie z zaleceniami producenta (więcej na ten temat w następnym akapicie). Poza tym osoby cierpiące na przewlekłe choroby oczu (np. jaskrę) albo te, które zaobserwowały podrażnienia lub zaczerwienienia powinny zachować ostrożność i skonsultować się ze specjalistą. Jakakolwiek reakcja alergiczna jest wskazaniem do odstawienia preparatu.

*https://www.long4lashes.com/pl/baza-wiedzy/pytania-i-porady/

** https://biotechnologia.pl/kosmetologia/dzialania-nie-pozadane-bimatoprostu-w-odzywkach-do-rzes,15507

Jak stosować Long 4 Lashes?

Serum przyspieszające wzrost rzęs należy aplikować raz dziennie na noc, na czystą (po demakijażu) i suchą skórę powiek. Kosmetyk nakłada się przy zamkniętym oku jednym pociągnięciem pędzelka wzdłuż linii rzęs. Nie należy nakładać zbyt dużej ilości preparatu – nie przyspieszy to jego działania, a poza tym zwiększa ryzyko dostania się żelu do wnętrza oka.

Kosmetyk mogą stosować osoby po zakończonej chemioterapii, z przedłużonymi i zagęszczonymi rzęsami, makijażem permanentnym oraz po hennie brwi i rzęs. Jeśli nosisz szkła kontaktowe, wyjmij je przed aplikacją serum.

Serum nie należy nakładać na dolną linię rzęs. Nie powinny go również stosować osoby poniżej 18. roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz pacjenci w trakcie chemioterapii. Poza tym nie dopuść, aby produkt dostał się do wnętrza oka. W razie wystąpienia takiej sytuacji delikatnie przepłukaj oko  wodą.

Kiedy pojawią się pierwsze efekty stosowania serum?

Pierwsze efekty stosowania są widoczne po ok. 3 tygodniach, a pełna kuracja preparatem trwa ok. 6 miesięcy (wystarcza na nią jedno opakowanie kosmetyku).

Dlaczego zdarza się, że rzęsy wypadają po zastosowaniu serum?

Jak wspomniano wcześniej, składniki serum pobudzają oraz wydłużają dwie fazy życia włosa: wzrostu i spoczynku. Może się zdarzyć, że w czasie stosowania odżywki po 2-3 tygodniach intensywnie rosnące nowe rzęsy wypchną te stare i spowodują ich wypadnięcie. Nie jest to powód do obaw, ale znak, że preparat działa. Nowo wyrośnięte rzęsy będą grubsze, dłuższe i mocniejsze.


Skład INCI

Aqua, Pentylene Glycol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Bimatoprost, Hydrolyzed Hyaluronate, Panthenol, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium Phosphate, Triethanolamine, Methylparaben, Alcohol.

Jak stosować

Serum nałożyć jednym pociągnięciem przy użyciu pędzelka-aplikatora na czystą i suchą skórę wzdłuż linii górnych rzęs.

Pojemność

3 ml

Dystrybutor

Oceanic S.A., ul. Łokietka 58, 81-736 Sopot

Producent

Oceanic S.A., ul. Łokietka 58, 81-736 Sopot


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.