Akcesoria dla dzieci i niemowląt

  (566)
Sortuj według
Akcesoria dziecięce

Akcesoria dziecięce

Gromadzenie wyprawki dla dziecka to nie lada wyzwanie dla młodych rodziców. Ilość produktów potrzebnych na start jest zatrważająca, dlatego proces kompletowania wszystkich elementów powinien rozpocząć się przynajmniej kilka miesięcy przed narodzinami. W tej sekcji na stronie znajdziesz różnorodne akcesoria dla dzieci i niemowląt, niezbędne w codziennym funkcjonowaniu z maleństwem.Wyprawka dla malucha – niezbędne akcesoria dla niemowląt

Jednym z kluczowych elementów są butelki dla dzieci, które co prawda potrzebne są dopiero po jakimś czasie od urodzenia, jednak warto je mieć od samego początku. Taka zapobiegliwość wynika z faktu, że niektóre maluchy nie mogą być karmione piersią z różnych względów i wtedy jedyną możliwością jest używanie butelki.

Innym ważnym gadżetem malucha są smoczki dla dzieci i niemowląt, które nadal uważane są przez wielu rodziców za najlepszą metodę uspokajania. Wśród smoczków znajdziesz te o standardowej charakterystyce oraz smoczki o wolnym wypływie i takie przeznaczone do spożywania gęstego pokarmu.Akcesoria dla dzieci – sklep a wybór produktów

Inne produkty, które nie są koniecznością, ale bardzo ułatwiają codzienne życie, to takie elementy jak sterylizatory do butelek dla dzieci oraz inne akcesoria do butelek, czy aspiratory do nosa dla niemowląt. Te pierwsze pozwalają na łatwą dezynfekcję butelek. Można wtedy zrezygnować z gotowania ich we wrzątku czy innego sposobu wyparzania, a co za tym idzie oszczędza się sporo czasu.

Sterylizatory do butelek stanowią innowację w codziennym dbaniu o naczynia, z którymi obcuje niemowlę. Dzięki takim urządzeniom nie musisz wygotowywać butelek tradycyjnymi metodami, które są dosyć męczące. Wystarczy, że zaopatrzysz się w sterylizator. Takie urządzenia są ciche, nie wytwarzają hałasów, których może przestraszyć się dziecko. Przy kupowaniu sterylizatora zwróć uwagę na jego pojemność. Niektóre mieszczą mniejszą liczbę butelek, inne – większą. Dostosuj zakup do indywidualnych potrzeb, by służył Ci najlepiej.

Dostępne są dwa rodzaje sterylizatorów – elektryczne oraz mikrofalowe. Pierwsze akcesoria dziecięce z tej kategorii są podłączane są bezpośrednio do prądu, drugie natomiast – wkładane do kuchenki mikrofalowej. W każdym przypadku „środkiem” czyszczącym jest wytwarzana para wodna. Dzięki niej możesz pozbyć się większości zarazków, a przy tym nie działasz na butelki, z których Twój maluch spożywa posiłki, szkodliwą chemią.

Aspiratory natomiast to sprzęt, będący alternatywą dla takich produktów jak gruszki do nosa pozwalające oczyścić maluchowi drogi oddechowe. Również takie gadżety znajdziesz w tym miejscu na stronie. Oczywiście i jedna i druga metoda może być z powodzeniem stosowana, choć warto jest skonsultować tę kwestię z lekarzem.

Czyszczenie dziecięcego noska wymaga nie lada precyzji i uwagi. Dlatego też wielu rodziców rezygnuje z tradycyjnej gruszki właśnie na rzecz aspiratora. Najmłodsze pociechy nie potrafią samodzielnie czyścić swoich dróg oddechowych, a przy tym nie umieją jeszcze oddychać inaczej, niż właśnie przez nos. Dlatego też dbałość o sprawne funkcjonowanie tej części układu oddechowego przyczynia się do ogólnego dobrego rozwoju niemowlęcego organizmu. Dziecko, którego nosek pracuje prawidłowo, jest spokojniejsze, a ponadto łatwiej zasypia. W tym celu z pomocą przychodzą właśnie takie akcesoria dla niemowląt, jak aspiratory.

Aspirator do nosa wyróżniają pewne charakterystyczne cechy, które umożliwiają bezpieczne korzystanie z urządzenia. Istotnym elementem takiego aspiratora jest rurka, wkładana bezpośrednio do dziecięcego noska w razie potrzeby. Powinna mieć zaokrągloną końcówkę. Brak ostrych krawędzi wpływa pozytywnie na komfort użytkowania i zapobiega podrażnieniom, które mogą przyczynić się do powstania dolegliwości bólowych i ogólnego niepokoju dziecka.

Przy wyborze aspiratora weź pod uwagę także mechanizm jego działania. Wszystkie aspiratory funkcjonują w ten sam sposób – zasysają zalegającą wydzielinę z dróg oddechowych. Jednak różnice występują na poziomie napędzania aspiratora. Niektóre spośród aspiratorów działają na zasadzie mechanicznego zasysania przez rodzica. Urządzenie jest bezpieczne nie tylko dla dziecka, ale także dla osoby dorosłej. Odsysana wydzielina nie dostaje się do ust rodzica, ponieważ urządzenie wyposażone jest w filtr.

W przypadku aspiratorów elektronicznych to urządzenie wykona samo całą pracę. Nie emituje dźwięków, jest poręczne i bezproblemowe w transporcie. Niektóre elektroniczne aspiratory mają także wbudowaną pozytywkę, dzięki której dziecko może skoncentrować się podczas zabiegu na czymś bardziej przyjemnym – miłej melodyjce.

Akcesoria dla malucha obejmują także inne niezbędne przedmioty codziennego użytku, takie jak pieluchy, pojemniki do przechowywania pożywienia. W tej sekcji produktów znajdziesz również zestawy do paznokci oraz akcesoria czyszczące do butelek, czy douszne termometry. Takie termometry charakteryzują się dokładnym pomiarem temperatury ciała maluszka. Przed dokonywaniem pomiaru pamiętaj jednak o dokładnym zapoznaniu się z instrukcją obsługi urządzenia.