WaterWipes BIO, chusteczki nawilżane wodne, 60 sztuk

Nawilżane chusteczki wodne do delikatnej skóry niemowląt i dzieci.

Wielkość opakowania - chusteczki
Dostępny
13,49

O produkcie: WaterWipes BIO, chusteczki nawilżane wodne, 60 sztuk

100033819

Opis

Chusteczki do pielęgnacji i oczyszczania delikatnej skóry noworodków i dzieci.


Właściwości

WaterWipes BIO powstały z myślą o oczyszczaniu skóry dzieci – już od 1. dnia życia. Przeznaczone są nie tylko do przemywania pośladków oraz okolic intymnych. Będą odpowiednie do mycia rąk, twarzy oraz innych części ciała. Bazują wyłącznie na 2 składnikach – składają się w 99,9% z wody oraz 0,1% ekstraktu z owoców. Mogą jednak zawierać śladowe ilości chlorków benzalkoniowych*. Taka formuła zapewnia bezpieczne i dokładne mycie delikatnej skóry noworodków, niemowląt i starszych dzieci. Chusteczki nawilżane WaterWipes BIO charakteryzują się:

  • najprostszym składem: tylko woda i ekstrakt z owoców,
  • przyjaznością dla skóry wrażliwej – także noworodków i wcześniaków,
  • brakiem obecności sztucznych aromatów, barwników i siarczanów.

Producent zapewnia, że są one czystsze niż wacik nasączony wodą. To jedyne chusteczki nawilżane mające atest Północnoamerykańskiego Stowarzyszenia Atopowego Zapalenia Skóry*.

Zostały wykonane w 100% z wiskozy – odnawialnego materiału pochodzenia roślinnego. Chusteczki WaterWipes BIO są miękkie w dotyku i wytrzymałe. Wyróżniają się 100% biodegradowalnością oraz kompostowalnością. Są zatem bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Chusteczki WaterWipes BIO nie są odpowiednie do spuszczania w toalecie. Zużyte, należy wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Wrzucenie ich do toalety może spowodować uszkodzenie kanalizacji.

Jak działa WaterWipes BIO?

Chusteczki WaterWipes BIO są nasączone przede wszystkim wodą, dlatego przyczyniają się do dokładnego oczyszczenia skóry.

Kiedy stosować WaterWipes BIO?

Po te chusteczki nawilżane możesz sięgnąć zawsze wtedy, gdy chcesz oczyścić zabrudzenia i zanieczyszczenia ze skóry. Są odpowiednie do mycia całego ciała.

Jak długo można stosować WaterWipes BIO?

Producent nie podaje informacji dotyczących tego, jak długo można stosować chusteczki WaterWipes BIO. Są one jednak przeznaczone do codziennej pielęgnacji i zawierają 99,9% wody. Dlatego możesz z nich korzystać tak długo, jak to konieczne.

* https://www.waterwipes.com/pl/pl/produkty/produkty-dla-dzieci-i-niemowlat/chusteczki-dla-niemowlat


Skład INCI

Water (Aqua), Citrus Grandis (Grapefruit) seed extract*
*zawiera sladowe ilosci chlorku benzalkonium (Benzalkonium Chlori


Jak stosować

Oodklej folię zabezpieczającą produkt. Wyciągnij chusteczkę przez dziurę. Zaklej otwór z powrotem, aby chusteczki nie utraciły wilgoci. 


Ostrzeżenia

Przechowywanie: Przechowuj chusteczki w suchym i chłodnym miejscu, dołem do góry. Zużyj w ciągu 2 tygodni od otwarcia. Zamykaj opakowanie po każdym wyjęciu chusteczki. Nie przecinaj opakowania. Nie przenoś chusteczek do innego woreczka, przechowuj w oryginalnym opakowaniu. 

Postępowanie z odpadami: Nie spłukuj w toalecie. Chusteczki są biodegradowalne i rozłożą się w ciągu 12 tygodni*. Wyrzucaj do czarnego kosza: zmieszane. Możesz je kompostować w domowym kompostowniku. Opakowanie po chusteczkach wyrzucaj do żółtego kosza: tworzywa sztuczne i metale. 

UWAGA: aby uniknąć połknięcia chusteczki przez dziecko, przechowuj je w zamkniętym opakowaniu z dala od zasięgu dziecka. 


Pojemność

60 chusteczek


Dystrybutor

Eurus Sp z o.o. Import i dystrybucja
Ignatki 40/1,
16-001 Kleosin,
Polska


Producent

WaterWipes UC,
Drogheda, Co. Louth,
A92VX00, Ireland.


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.