Podkłady i maty do przewijania

  (24)

Żeby ochronić materac, pościel lub kocyk przed zabrudzeniem, warto zaopatrzyć się w podkłady do przewijania. Produkty, które oferujemy, wyróżniają się wysoką chłonnością. Stanowią doskonały sposób na zapewnienie optymalnych warunków higienicznych w trakcie zmiany pieluchy.

Sortuj według
Podkłady higieniczne i maty do przewijania

Podkłady higieniczne i maty do przewijania

Maty i podkłady do przewijania – niezbędne akcesoria dla niemowląt

Skóra niemowląt wymaga wyjątkowej troski. Nawet drobne odparzenia powodują dyskomfort. Szczególną uwagę należy zachować, zakładając pieluchy jednorazowe. Aby czynności związane z codzienną pielęgnacją przebiegały sprawnie, najlepiej zadbać, by wszystkie przybory znajdowały się w zasięgu ręki. Do niezbędnych artykułów zaliczają nie tylko kosmetyki, ale także podkłady do przewijania. 

Rodzaje podkładów na przewijak

Asortyment artykułów dla dzieci charakteryzuje się różnorodnością. Podkład do przewijania dobiera się w zależności od potrzeb. Wybierając się na spacer, lepiej zabrać modele o wyższej chłonności. Z kolei w domu można sięgnąć po produkty w postaci listków zrywanych z rolki. Do najczęściej wybieranych artykułów należą:

  • Podkłady jednorazowe do przewijaniaze specjalnym wkładem chłonnym oraz folią zewnętrzną zabezpieczającą przed przeciekaniem,
  • Podkłady na rolce (z bibuły oraz folii)– nie zawierają dodatkowego wypełnienia absorbującego wilgoć,
  • Mata do przewijania wielokrotnego użytku (z folii EVA i gąbki) – chroni podłoże przed zamoczeniem, ale wymaga częstego mycia,
  • Wielorazowy podkład do przewijania (z ceraty i bawełny typu frotte) – po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, dlatego nadaje się do zabrania w podróż.

Podkłady do przewijania – wielorazowe czy jednorazowe?

Na rynku dostępne są produkty jednorazowe oraz przeznaczone do wielokrotnego zastosowania. Które z nich sprawdzają się lepiej? Jakie mają zalety? Poniżej krótkie podsumowanie.

Podkłady jednorazowe do przewijania

Produkty do pielęgnacji skóry dzieci powinny odznaczać się łatwością stosowania i doskonałymi właściwościami chłonnymi. Takie są właśnie podkłady jednorazowe do przewijania. Jeśli się zużyją, wystarczy je zwinąć i wyrzucić. Do minusów rozwiązania zalicza się jednak konieczność stałego uzupełniania zapasów.

Podkłady wielorazowe do przewijania

Coraz więcej osób decyduje się na artykuły wielorazowe. Mata do przewijania, składająca się z ceraty oraz gąbki (lub materiału frotte), nadaje się do wykorzystania przez długi czas. Korzystanie z niej wiąże się zatem z dużymi oszczędnościami. Podkład wyróżnia się także walorami ekologicznymi. Produkt trzeba jednak regularnie czyścić wilgotną ściereczką z wodą i mydłem, a to pochłania czas. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mat i podkładów do przewijania

Kupując podkłady do przewijania, dobrze przyjrzeć się ich wymiarom. Wielkość standardowych modeli wynosi 60 x 60 cm, ale można nabyć także artykuły o innej wielkości. Dobrze zwrócić uwagę na to, czy produkty posiadają dodatkowe wkłady chłonące wilgoć. Niektóre artykuły zawierają ponadto ekstrakty neutralizujące przykre zapachy, np. z zielonej herbaty.