Manusan z pompką, płyn dezynfekujący, 500 ml

Dostępny
38,74

O produkcie

100003372

Manusan, płyn dezynfekujący, 500 ml

Właściwości

Manusan zawiera maksymalne stężenie substancji dezynfekującej – aż 4% chlorheksydyny, która wykazuje:wyższą skuteczność niż alkohol, przedłużone działanie aż do 3 godzin.

Skład

Kwas d-glutonowy, związek z N ,N'"-bis(4-chlorofenylo)-3, 12-diimino-2,4,11,13 tetraazatetradekanodiamidyną (2:1) (inna nazwa: diglukonian chlorheksydyny) CAS: 18472-51-0[Zaw.:40g/l]

Jak stosować

Higieniczne mycie rąk:
Nanieść 3 ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce przez 2 minuty. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem.
Chirurgiczne mycie rąk:
Nanieść 3-5 ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce i przedramiona przez 3 minuty. Spłukać wodą. Następnie 3 ml preparatu wcierać w ręce i przedramiona przez co najmniej 1 minutę. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem. Podczas mycia i spłukiwania dłonie powinny znajdować się w położeniu powyżej łokci.
Mycie ciała i włosów.:
Skórę i włosy myć omijając oczy i błony śluzowe, a następnie dokładnie spłukać wodą.

Przeznaczenie

Higieniczne i chirurgiczne mycie rąk oraz mycie ciała i włosów. Manusan to preparat 2 w 1, do mycia i dezynfekcji. Oczyszcza oraz zwalcza bakterie, grzyby i wirusy.

Ostrzeżenia

Pracować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny. Unikać zanieczyszczenia oczu. Przy prawidłowym obchodzeniu się z produktem nie są wymagane szczególne środki ostrożności. Produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego. Chronić oczy i błony śluzowe. Nie stosować na uszkodzony naskórek. Preparatu nie należy mieszać z innymi środkami dezynfekującymi i myjącymi, zawierającymi anionowe substancje powierzchniowo czynne. Nie stosować podchlorynów do prania bielizny, która miała kontakt z preparatem – ryzyko wystąpienia przebarwień.

PRZECIWWSKAZANIA:
Nie stosować u osób nadwrażliwych (uczulonych) na substancję czynną lub środki powierzchniowo czynne. Nie stosować u niemowląt i małych dzieci.
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:
W kontakcie z oczami: zaczerwienienie, łzawienie, pieczenie, ból, poważne uszkodzenia oczu. Po połknięciu: ból brzucha, mdłości, biegunka, wymioty, możliwe podrażnienie układu pokarmowego. Po inhalacji: może powodować podrażnienie błon śluzowych układu oddechowego. H318: Powoduje poważne uszkodzenie oczu. H400: Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne. H411: Działa toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.

Waga

Objętość netto 500 ml.

Producent

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o. 

Aleje Jerozolimskie 142B,
02-305 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.