Amara maść z witaminą A, 25 g

Maść z witaminą A i retinolem do skóry suchej, skłonnej do podrażnień.

Dostępny
3,85

Klienci kupili również

O produkcie: Amara maść z witaminą A, 25 g

100012627

Opis

Amara maść z witaminą A, 25 g to doskonały kosmetyk polecany do codziennej pielęgnacji bardzo suchej, skłonnej do podrażnień i łuszczenia skóry. Posiada silne działanie nawilżające.


Właściwości

  • Poprawia poziom nawilżenia oraz natłuszczenia skóry.
  • Efekt widoczny po pierwszej aplikacji.

Maść z Witaminą A to doskonały kosmetyk polecany do codziennej pielęgnacji bardzo suchej, skłonnej do podrażnień i łuszczenia skóry. Posiada silne działanie nawilżające. Zawarty w nim retinol nie tylko złuszcza, ale także regeneruje naskórek.

Witamina A zajmuje szczególne miejsce wśród witamin będących składnikiem wielu preparatów stosowanych na skórę z problemami dermatologicznymi. Jedną z form witaminy A stosowanej w kosmetykach jest palmitynian retinolu, który wpływa przede wszystkim na zewnętrzne warstwy naskórka. Zwiększa intensywność syntezy kolagenu w skórze właściwej. Jest zalecany w szorstkości i suchości skóry, na rogowaciejący, łuszczący naskórek, małą elastyczność skóry, a także na słabe paznokcie. Przyczynia się do podwyższenia bariery ochronnej skóry wobec niekorzystnych oddziaływań zewnętrznych (temperatura, promieniowanie UV).


Skład INCI

PETROLATUM, AQUA, SORBITAN ISOSTEARATE, PROPYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLICERYL STEARATE,  POLYSORBATE 60, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, RETINYL PALMITATE, PARFUM, TOCOPHEROL, LINALOOL


Jak stosować

Produkt należy stosować miejscowo 1–2 razy na dobę. W przypadku nadmiernej suchości skóry zaleca się stosowanie maści kilka razy dziennie. W celu ochrony skóry przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, należy nałożyć cienką warstwę na powierzchnię skóry, narażoną na działanie niekorzystnych czynników.


Przeznaczenie

Maść z witaminą A rekomendowana jest zwłaszcza dla skóry bardzo suchej, skłonnej do podrażnień i łuszczenia. Regularne stosowanie preparatu pozwoli ochronić skórę przed nadmiernym przesuszaniem, rogowaceniem, pękaniem, a także złuszczaniem.

Produkt wskazany do regeneracji popękanych kącików ust, otarć naskórka oraz stosowania na skórę często narażoną na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Już po pierwszej aplikacji następuje wyraźna i odczuwalna poprawa zarówno natłuszczenia jak i nawilżenia skóry. Stosowana regularnie skutecznie zabezpiecza nawet bardzo suchą skórę przed nadmiernym wysychaniem, rogowaceniem, pękaniem czy złuszczaniem. Dzięki przywróceniu fizjologicznego płaszcza hydrolipidowego, wysuszona, skłonna do podrażnień skóra staje się ukojona, szybciej się regeneruje i jest bardziej odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Poprzez poprawę nawilżenia, natłuszczenia oraz  regenerację sucha czy szorstka skóra staje się wygładzona, miękka i przyjemna w dotyku, nabiera zdrowego promiennego wyglądu.


Ostrzeżenia

Produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego. Należy chronić oczy przed kontaktem z produktem. Produkt należy przechowywać w temperaturze poniżej 25oC, chroniąc przed światłem i innymi źródłami ciepła, w miejscu niedostępnym dla dzieci. 

Nie należy stosować na uszkodzoną skórę, otwarte rany oraz na błony śluzowe. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie należy stosować równocześnie kosmetyków o działaniu wysuszającym i ściągającym.


Pojemność

25 g netto


Producent

Zakład Farmaceutyczny „Amara” Sp. z o.o.

ul. Stacyjna 5, 30-851 Kraków


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.