Mastika, suplement diety, 60 kapsułek

  • Suplement diety zawierający chios mastikę w sproszkowanej postaci.
Dostępny
51,97

O produkcie: Mastika, suplement diety, 60 kapsułek

100003387

Opis

Suplement diety zawierający sproszkowaną chios mastikę.

Właściwości

Mastika powder to suplement diety przeznaczony dla osób zmagających się z nadkwaśnością, zgagą, refluksem. Ma postać kapsułek, które zawierają chios mastikę (Pistacia lentiscus) w formie sproszkowanej. Chociaż sam preparat produkowany jest w Polsce, składnik aktywny pozyskiwany jest z kraju innego niż pochodzi suplement diety.

Do produkcji preparatu wykorzystano mastikę – żywicę z wiecznie zielonego drzewa Pistacia lentiscus, rosnącego na greckiej wyspie Chios. Żywica znana jest jako „łzy Boga” oraz „łzy z Chios”. Pobiera się ją z delikatnie naciętej kory drzewa, a następnie poddaje procesowi suszenia. W ten sposób płynna i gęsta substancja zamienia się w kruche bryłki., które następnie ulegają sproszkowaniu.

Zawarty w preparacie Mastika powder składnik aktywny wspomaga funkcjonowanie układu trawiennego, podobnie jak inne preparaty na zgagę. Ponadto pomaga zapobiec dyskomfortowi żołądkowo-jelitowemu – w szczególności spowodowanemu obecnością bakterii Helicobacter pylori. Wspiera również przywrócenie świeżego oddechu. Właściwości składnika aktywnego znane są od tysiącleci.

Jak działa Mastika?

Ten suplement diety bazuje na chios mastice. To składnik aktywny, który wspomaga pracę przewodu pokarmowego. Wspiera walkę z nadkwaśnością, zgagą czy refluksem, pomagając zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom żołądkowo-jelitowym.

Jak stosować Mastika?

Mastika zaleca się stosować jako uzupełnienie codziennej diety. Należy spożywać 2 kapsułki 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Po połknięciu trzeba je popić wodą lub innym płynem. Dzienną porcję zaleca się stosować przez okres 2 tygodni. Po tym czasie należy ograniczyć spożycie do 2 kapsułek w ciągu doby. Najlepiej przyjmować je przed pójściem spać.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Mastika?

Suplement diety Mastika nie jest odpowiedni do stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Preparatu nie należy podawać małym dzieciom, dlatego zaleca się trzymać go w miejscu niedostępnym dla maluchów. Przeciwwskazaniem do stosowania jest także nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.

Z czym nie łączyć Mastika?

Producent nie podaje informacji odnośnie do tego, z czym nie łączyć suplementacji. W razie wątpliwości najlepiej skonsultuj się z lekarzem – szczególnie, jeśli przyjmujesz inne preparaty.

Czy suplement Mastika jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Producent nie zaleca spożywania tego suplementu diety przez kobiety spodziewające się dziecka. Produktu nie należy przyjmować również po porodzie – w okresie karmienia piersią.


Skład

sproszkowana chios mastika (Pistacia lentiscus), kapsułka (żelatyna, woda, barwniki - E 171, E 172), maltodekstryna, substancja przeciwzbrylająca - E 470b.

Jak stosować

Przez pierwsze dwa tygodnie 2 razy po 2 kapsułki dziennie (rano i wieczorem), popijając płynem. Po tym okresie zmniejszyć porcję do 2 kapsułek (wieczorem), popijając płynem.

Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w składniki zawarte w produkcie

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia.
Zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia są podstawą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

A-Z Medica

Typ produktu

Suplement diety

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"tag":"p","children":[{"html":"Suplement diety zawieraj\u0105cy\u00a0sproszkowan\u0105 chios mastik\u0119. ","tag":"none"},{"tag":"br"}]}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.