Matocomp

  (33)

Matocomp to marka należąca do firmy Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. Zajmuje się produkcją materiałów opatrunkowych do użytku profesjonalnego i domowego. Marka Matocomp oferuje jednorazowe, jałowe i niejałowe gazy i kompresy w różnych rozmiarach.

Sortuj według

Jałowe gazy opatrunkowe Matocomp

Matocomp oferuje m.in. jałowe gazy opatrunkowe, umieszczone w opakowaniu foliowo-papierowym w formie blistra. Mogą być wykorzystywane do opatrywania dużych ran i drobnych skaleczeń. Produkty te powstają z jakościowej bawełny, bielonej metodą bezchlorową. Taka metoda produkcji sprawia, że gotowe wyroby Matocomp są bezpieczne dla pacjenta i nie powodują podrażnień.

Gazy Matocomp są pozbawione luźnych włókien na powierzchni, które mogłyby przyklejać się do ran. Zapewniają dużą zdolność wchłaniania wilgoci i płynów. Wiele produktów Matocomp można poddać sterylizacji. Wyroby tej marki są stosowane do opatrywania ran oraz pochłaniania płynów w trakcie zabiegów ambulatoryjnych i operacyjnych. Mogą być stosowane także w celach higieniczno-kosmetycznych. Zostały zabezpieczone na bokach, by przypadkowe wyprucie luźnej nitki z kompresu było niemożliwe.

Matocomp oferuje m.in. kompresy gazowe jałowe, 17-nitkowe, 8-warstwowe 7x7 cm Matocomp. W asortymencie marki znaleźć można także modele o innych rozmiarach. Produkty te przeszły proces sterylizacji tlenkiem etylenu. W przypadku inwazyjnych zabiegów można stosować je jedynie w formie nierozwiniętej.

Kompresy opatrunkowe Matocomp o różnych parametrach

Matocomp oferuje opatrunki ze znacznikami TAG, dzięki czemu możliwe jest skrócenie czasu przygotowania dokumentacji medycznej podczas zabiegów. To produkty przeznaczone do profesjonalnego użytku w szpitalach i klinikach. Niektóre wyroby Matocomp dostępne w Dr. Max są pakowane podwójnie w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa. Wybrane kompresy gazowe wyposażono w nitki RTG.

Ceny materiałów opatrunkowych Matocomp różnią się w zależności od ich typu i przeznaczenia. To produkty dostępne w trzech warstwowościach – 8 W, 12 W i 16 W. Różnią się także nitkowością – wynosi ona 13N i 17N. Gazy jałowe i niejałowe umieszczono w opakowaniach od 2 do 500 sztuk. Marka Matocomp produkuje kompresy w różnych rozmiarach, o szerokości do 20 cm.