Maxipulmon, 3 mg/ml, syrop, 120 ml

Dostępny
19,11

Klienci kupili również

O produkcie: Maxipulmon, 3 mg/ml, syrop, 120 ml

100012716

Opis

Nazwa Maxipulmon
Nazwa międzynarodowa Butamirati citras
Dawka 3 mg/ml
Postać syrop
Wielkość opakowania 120 ml
Działanie/właściwości
  • przeciwkaszlowo

Maxipulmon, 3 mg/ml, syrop, 120 ml zawiera substancję czynną – butamiratu cytrynian. Butamiratu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym.


Działanie

Jak działa Maxipulmon?

Butamiratu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym.


Wskazania

Objawowe leczenie nieproduktywnego (suchego) kaszlu różnego pochodzenia.
Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.


Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Maxipulmon?

Kiedy nie przyjmować leku Maxipulmon:
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
- w pierwszym trymestrze ciąży.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na hamowanie odruchu kaszlu przez butamiratu cytrynian, należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych.
Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku Maxipulmon dłużej niż 7 dni.

Stosowanie leku u dzieci

Leku Maxipulmon nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Przyjmowanie innych leków

Z czym nie łączyć Maxipulmon?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych, ponieważ może to prowadzić do zalegania wydzieliny w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie wolno stosować leku Maxipulmon w pierwszym trymestrze ciąży.
Lek nie powinien być stosowany w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

Karmienie piersią
Lek nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią.


Dawkowanie

Jak stosować Maxipulmon?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować doustnie.

Od jakiego wieku można podawać dzieciom Maxipulmon?

Zalecana dawka
- dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 2,5 ml syropu 3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 5 ml syropu 3 razy na dobę;
- młodzież w wieku powyżej 12 lat: 7,5 ml syropu 3 razy na dobę;
- dorośli: 7,5 ml syropu 4 razy na dobę.

Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować lekudłużej niż 7 dni.

Do opakowania dołączona jest miarka lub strzykawka doustna z adapterem, ułatwiająca odmierzanie dokładnej dawki.

Instrukcja obsługi dozownika w postaci strzykawki z adapterem
1. Odkręcić zakrętkę butelki.
2. W otworze szyjki butelki umieścić załączony adapter.
3. Strzykawkę należy mocno wcisnąć we wgłębienie adaptera.
4. Aby napełnić strzykawkę, butelkę należy odwrócić do góry dnem, a następnie ostrożnie przesuwać tłok strzykawki do dołu, wciągając syrop do pożądanego miejsca na podziałce.
5. Butelkę odwrócić do pozycji początkowej i ostrożnie wyjąć strzykawkę z butelki.
6. Końcówkę strzykawki umieścić w ustach, a następnie wolno naciskając tłok, ostrożnie podawać syrop, aby nie doszło do zakrztuszenia.
7. Po zastosowaniu leku butelkę zamknąć, a strzykawkę umyć i wysuszyć.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Maxipulmon

W razie przyjęcia większej dawki leku niż zalecana, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku przyjęcia większej dawki leku niż zalecana mogą wystąpić następujące objawy: senność, nudności, wymioty, biegunka, zawroty głowy i obniżenie ciśnienia tętniczego.

Pominięcie przyjęcia leku Maxipulmon
Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania leku Maxipulmon mogą wystąpić następujące działania niepożądane:
Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):
- senność;
- nudności;
- biegunka;
- pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze).


Skład

Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml syropu zawiera 3 mg butamiratu cytrynianu.
Pozostałe składniki to: sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), sukraloza (E 955), sodu chlorek, kwas benzoesowy (E 210), glicerol (E 422), sodu wodorotlenek, aromat malinowy AR 0320 (Himbeere fl. (mieszanina substancji aromatycznych i rozpuszczalnika), 3-cis-hexenol, glikol 1,2-propylenowy, wanilina), aromat waniliowy AR 0345 (dwuacetyl, etylu maślan, wanilina, glikol 1,2-propylenowy, woda), woda oczyszczona.

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.