Medicomp

  (14)

Medicomp to marka należąca do firmy Hartmann założonej w 1818 roku przez Ludwika von Hartmanna. Historia przedsiębiorstwa rozpoczęła się w zakładach włókienniczych. Obecnie marka zajmuje się produkcją materiałów opatrunkowych dla branży medycznej. Firma Hartmann jest dostępna w Polsce od 25 lat.

Sortuj według

Kompresy włókninowe Medicomp do opatrywania ran

Medicomp oferuje 4-warstwowe kompresy włókninowe. To produkty o wysokiej chłonności, które pozwalają zachować wydajność użytkowania. Marka stosuje materiały miękkie i przyjazne dla skóry. Produkty Medicomp zostały umieszczone w opakowaniach jałowych i niejałowych. Wyroby te są przeznaczone do ogólnego opatrywania ran przy zabiegach ambulatoryjnych i stacjonarnych.

Kompresy włókninowe Medicomp powstają z wiskozy i poliestru. Tkaniny te przepuszczają powietrze i nie zakłócają naturalnych funkcji skóry. Nie zawierają środków wiążących oraz wybielaczy optycznych. Marka wykorzystuje mechaniczną technikę wiązania włókniny. Kompresy Medicomp dostępne w Dr. Max pomagają ochronić ranę przed czynnikami zewnętrznymi i namnażaniem się drobnoustrojów chorobotwórczych. Medicomp oferuje też produkty wykorzystywane przy przemywaniu ran i drobnych urazów, oczyszczaniu skóry, bon śluzowych oraz oczu czy aplikacji kremów i maści.

Materiały opatrunkowe Medicomp do użytku profesjonalnego i domowego

Podukty Medicomp mogą być wykorzystywane w opiece ambulatoryjnej i domowej. Są polecane pacjentom z wrażliwą skórą, a także dzieciom i osobom starszym. Materiały opatrunkowe Medicomp mają przystępne ceny, zależne od wielkości opakowania i typu produktu. Medicomp oferuje swoje produkty w pojedynczych blistrach i zbiorczych opakowaniach, mieszących kilkadziesiąt sztuk. Marka ma w swoim asortymencie m.in. kompresy z włókniny 5x5 cm Medicomp w pudełku na 50 egzemplarzy. Produkty Medicomp są dostępne w różnych rozmiarach.

Marka współpracuje z pracownikami służby zdrowia, podejmując działania, które zmierzają do zminimalizowania infekcji na salach operacyjnych, oddziałach i w gabinetach zabiegowych. Firma Hartmann oferuje także inne materiały opatrunkowe, jak wyroby z gazy do samodzielnego przycięcia, do pielęgnacji miejsca wkłucia, czy bandaże uciskowe o wysokiej rozciągliwości. W swoim asortymencie ma również wysokochłonne kompresy pooperacyjne – wodoodporne lub transparentne.