Mediket

  (9)

Mediket to marka należąca do firmy Benemedo Sp. z o.o. z Warszawy. Zajmuje się produkcją preparatów na choroby skóry owłosionej. Marka ma w swoim asortymencie przede wszystkim żele i szampony wykorzystywane w walce z dolegliwościami i w celach prewencyjnych.

Sortuj według
  • Szampon do pielęgnacji skóry głowy z ihtiolem i pirytionianem cynku.

Preparaty Mediket na różne problemy skórne

Mediket oferuje produkty na łupież (w tym pstry), łuszczycę oraz łojotok. Mogą być stosowane również przez osoby, które borykają się z nadmiernym przetłuszczaniem i częstymi podrażnieniami. Preparaty Mediket można aplikować nie tylko na skórę głowy, lecz także na całe ciało, również w miejscach nieowłosionych. Marka ma w swojej ofercie m.in. szampon do skóry podrażnionej Mediket Ictamo, który stanowi alternatywę dla preparatów z dodatkiem smoły węglowej. Marka stworzyła produkty z serii Mediket Prevent, Plus, Ictamo, Versi oraz Ictafoam. Preparaty te mogą być stosowne przy nawracających dolegliwościach, w celach prewencyjnych, a także podczas walki z chorobami skóry. Produkty Mediket powstają we współpracy z dermatologami.

Produkty Mediket o przemyślanych składach

Marka oferuje kosmetyki, które mogą być stosowane przez osoby dorosłe oraz dzieci od 10. roku życia. W skład dostępnych preparatów wchodzą takie substancje, jak np. pirokton olaminy, jasny ichtiol, oktopiroks czy klimbazol. Marka stworzyła produkty o niskiej tendencji do pienienia, które mogą być stosowane w przypadku podrażnionej skóry. Nie zawierają składników dodatkowo drażniących, ale mają delikatne, przyjemne zapachy. Mogą być stosowane przez pacjentów zmagających się z atopią.

Preparaty na problemy skórne Mediket dostępne w Dr. Max pomagają w walce z rozwojem drożdżaków na skórze, które powodują białe lub różowe plamy i swędzenie. Kosmetyki te mogą być używane w celu zmniejszenia wydzielania sebum i poradzenia sobie z infekcjami grzybiczymi oraz stanami zapalnymi. Nie zawierają parabenów i barwników. Ich formuły zostały przebadane dermatologicznie. Kosmetyki te należy stosować przez kilka tygodni.

Preparaty Mediket są dostępne w butelkach o różnej pojemności, zazwyczaj od 60 do 500 ml. Niektóre produkty tej marki mogą być stosowane na kilka różnych problemów skórnych. Ceny kosmetyków Mediket różnią się w zależności od pojemności opakowania i przeznaczenia wyrobu.